Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 września 2011, 10:21

autor: Kono

Zwolnienia u twórców gry Mafia II. Pracę straciło ponad 40 osób

Zespół deweloperski 2K Czech w ciągu ostatnich kilku dni dotknęły poważne cięcia kadrowe. Wypowiedzenia otrzymało ponad czterdzieści osób dotychczas zatrudnionych w czeskim studiu.

Jak donosi serwis Develop, zespół deweloperski 2K Czech dotknęły poważne zwolnienia. Firmę naszych południowych sąsiadów musiało opuścić ponad czterdziestu pracowników.

Według informacji podanych przez wortal Develop, sprawa dotyczy zespołów z Brna i Pragi. W tym pierwszym pracę straciło około czterdziestu osób. Jeśli chodzi o osoby zatrudnione w Pradze, to tam najprawdopodobniej z chwilowym bezrobociem będzie musiało się zmierzyć mniej niż dziesięciu pracowników. Tym samym, liczącą dotychczas około dwustu pracowników firmę opuściła prawie 1/4 zatrudnionych osób.

Zwolnienia u twórców gry Mafia II. Pracę straciło ponad 40 osób - ilustracja #1

Firma 2K Games (będąca filią korporacji Take-Two) zapewniła, że redukcja zatrudnienia nie wpłynie na jakość produkowanych w Czechach gier. Według przedstawicieli wydawcy, cięcia w zespole mają przyczynić się do zwiększenia wydajności produkcji oraz redukcji kosztów. Czeskie studio wciąż będzie skupiać się na tworzeniu gier z najwyższej półki. Przedstawiciele 2K Games dodają, że decyzja o zwolnieniu ponad czterdziestu osób nie była łatwa, jednak powinna wyjść zespołowi na dobre.

Przypominamy, że studio 2K Czech, działające na scenie deweloperskiej od 1997 roku, było znane wcześniej jako Illusion Softworks. Do najsłynniejszych gier stworzonych przez naszych południowych sąsiadów można zaliczyć m.in.: Hidden and Dangerous, Mafia: The City of Lost Heaven oraz Mafia II.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mafia II

Mafia II