Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2011, 12:24

autor: Len

GTA V po polsku? Rockstar poszukuje testerów polskich wersji gier!

Brytyjski oddział Rockstar Games poszukuje testerów polskich wersji gier. Oznacza to, że prawdopodobnie kolejne tytuły wydawane pod tym szyldem zostaną przetłumaczone na nasz język.

Zaskakujące ogłoszenie pojawiło się na łamach strony Rockstar Games - firma poszukuje osób do testów polskich wersji gier. Oznacza to, że najprawdopodobniej kolejne gry studia doczekają się oficjalnej lokalizacji (a wśród nich jest Grand Theft Auto V i Max Payne 3). Co prawda nie podano żadnych informacji o tym, czy tytuły wydawane pod szyldem Rockstara zostaną wzbogacone o polskie tłumaczenie, jednak tego typu ogłoszenia nigdy nie pojawiają się bez przyczyny.

Ogłoszenie dotyczy wyłącznie oddziału Rockstar Lincoln, mieszczącego się w centralnej części Wielkiej Brytanii, który zajmuje się testowaniem i tłumaczeniem gier. Nie wiadomo jednak, czy testy miałyby się odbywać w siedzibie firmy, czy też za pośrednictwem Internetu.

GTA V po polsku? Rockstar poszukuje testerów polskich wersji gier! - ilustracja #1

Aplikacje można zgłaszać na tej stronie, gdzie znajdziecie także wymagania stawiane przed kandydatami. Wśród nich jest oczywiście doskonała znajomość języka polskiego, a także angielskiego (w mowie i piśmie), umiejętność obsługi pakietu Microsoft Office, zainteresowanie grami oraz komunikatywność. Do zadań testera będzie należało wyszukiwanie błędów oraz nieścisłości, wprowadzanie korekt i dokładne analizowanie tekstu pod względem gramatyki, stylu i spójności.

GTA V po polsku? Rockstar poszukuje testerów polskich wersji gier! - ilustracja #2

Przypomnijmy, że ostatnią grą z logiem Rockstar dostępną w polskiej wersji językowej było GTA: San Andreas, przetłumaczone przez firmę Cenega Poland. Kilka ostatnich tytułów takich jak Red Dead Redemption, czy wydany miesiąc temu na komputery stacjonarne L.A. Noire, nie miało tyle szczęścia. Jedynie GTA IV wraz z dodatkami wchodzącymi w skład wydania Episodes from Liberty City zostały zlokalizowane przez miłośników serii, o czym pisaliśmy miesiąc temu.

  1. Rockstar Lincoln - zgłaszanie kandydatur na testera lingwistycznego.