Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2011, 11:25

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Aktor dubbingowy zdradza swój udział w pracach nad grą Resident Evil 6

W sieci pojawiają się kolejne doniesienia na temat trwających prac nad grą Resident Evil 6. Tym razem padło na aktora dubbingowego, który zdradził, że podkładał głos pod jedną z postaci w szóstej odsłonie popularnego cyklu.

Aktor dubbingowy Joe Cappelletti ujawnił na swojej prywatnej stronie internetowej, że podkładał głos pod jedną z postaci obecnych w grze Resident Evil 6. To kolejna informacja zapowiadająca nadejście szóstej części cyklu, o której firma Capcom wypowiada się bardzo oszczędnie.

O tajemniczej adnotacji Cappellettiego poinformował serwis Siliconera. Niedługo później notka została usunięta ze strony internetowej aktora. Sugerowałoby to, że sprawie przyjrzeli się przedstawiciele firmy Capcom, zabraniającej publikacji tego typu informacji. Na szczęście redaktorzy wspomnianego wortalu zdążyli wykonać zrzut ekranowy dokumentujący wcześniejszą obecność gry Resident Evil 6 w życiorysie Cappellettiego.

Aktor dubbingowy zdradza swój udział w pracach nad grą Resident Evil 6 - ilustracja #1

Jeśli twórcy rzeczywiście rozpoczęli nagrywanie głosów dla poszczególnych postaci z Resident Evil 6, to najprawdopodobniej tytuł funkcjonuje w wystarczająco zaawansowanej wersji, by niedługo doszło do jego oficjalnej zapowiedzi. Na razie deweloper zwleka jednak z udostępnieniem bardziej szczegółowych informacji. Od ponad roku wiadome jest jedynie to, że omawiana produkcja powstaje.

Według niedawnych doniesień anonimowych źródeł, Resident Evil 6 ma stanowić swego rodzaju powrót do korzeni cyklu. Gra ma być najstraszniejszą odsłoną z dotychczas wydanych, co może sugerować odejście od rozwiązań obecnych w czwartej i piątej części, które w większym stopniu kładły nacisk na akcję i strzelanie, odsuwając klimat grozy na dalszy plan.