Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2011, 17:45

autor: Daniel "Soviet" Kłosiński

Resident Evil 6 wróci do korzeni?

Według anonimowego źródła, do którego dotarł magazyn EGM, Resident Evil 6 ma wrócić do korzeni serii. Gra ma być "brutalnie przerażająca".

Na zakończonych niedawno targach Comic-Con w San Diego, firma Capcom ogłosiła, że na więcej informacji dotyczących Resident Evil 6 musimy poczekać do września. No i stało się. Do rozpoczęcia targów Tokyo Game Show został jeszcze dzień, ale już zdążyliśmy poznać kilka szczegółów dotyczących tej produkcji, pochodzących ze „źródeł zbliżonych do oficjalnych”.

Resident Evil 6 wróci do korzeni? - ilustracja #1

Informacje te wyjawił człowiek, który bardzo dobrze orientuje się w polityce firmy. Zapytany przez magazyn EGM, oświadczył, że Resident Evil 6 ma być powrotem do korzeni. Kolejna odsłona serii ma być najstraszniejszą z dotychczas wydanych, a nacisk położono na to, by efekt końcowy był „brutalnie przerażający”.

Nie jest jasne, czy jest to ta sam osoba, o której pisaliśmy w lipcu. Sam Capcom oficjalnie odmówił jakiegokolwiek komentarza. Pierwsze wieści na temat szóstej odsłony serii pochodzą sprzed roku, kiedy to jeden z szefów japońskiego giganta potwierdził na łamach hiszpańskiego serwisu 3Djuegos, że gra jest w produkcji. Ostanie dwie odsłony różniły się nieco od tego, co fani pamiętają z początków serii. Zrezygnowano między innymi ze statycznej kamery i zamkniętych przestrzeni. Ten pierwszy element nie ma większych szans na powrót, ale najstarsi gracze na pewno docenią fakt, że Capcom wsłuchuje się w ich głosy i obiecuje zmianę klimatu na mroczniejszy.