Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2011, 09:56

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Capcom pokaże Resident Evil 6 na Tokyo Game Show

W czasie tegorocznego Comic Con, firma Capcom za zamkniętymi drzwiami zaprezentowała dziennikarzom gry, nad którymi pracuje oraz omówiła plany wydawnicze na przyszłość. Wśród nich znalazła się informacja o tym, że Resident Evil 6 zobaczymy w pełnej krasie na targach Tokyo Game Show.

Minęło sporo czasu odkąd ostatni raz słyszeliśmy o szóstej części cyklu Resident Evil. Podczas tegorocznego Comic-Con w San Diego firma Capcom zdradziła, że publikacji kolejnych informacji o najnowszej części tej serii możemy spodziewać się we wrześniu.

Źródłem tej informacji jest forum HellDescent. Jeden z użytkowników podobno został zaproszono na zamknięty pokaz firmy Capcom. Podczas tego wydarzenia japoński deweloper i wydawca podzielił się ze zgromadzonymi planami na przyszłość. Wśród licznych zapowiedzi pojawiła się plansza informująca o tym, że Resident Evil 6 będziemy mogli zobaczyć 15 września, podczas targów Tokyo Game Show.

Capcom pokaże Resident Evil 6 na Tokyo Game Show - ilustracja #1

Fani cyklu Resident Evil muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na wrzesień. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że szósta część ma być zupełnie inna niż dotychczasowe gry z serii. Jeszcze w marcu Masachika Kawata zapowiedział, że przejdzie ona metamorfozę we wszelkich możliwych aspektach. Jeśli tylko ta zmiana wyjdzie tak dobrze jak to miało miejsce w przypadku czwartej części, to możemy być spokojni.

Przypominamy, że aktualnie powstaje też spin-off głównej serii zatytułowany Resident Evil: Operation Raccoon City, nad którym pracuje zespół Slant Six Games. Gra ma być drużynową strzelaniną, a rozgrywka przypominać będzie serię Left 4 Dead. Tytuł ukaże się pod koniec bieżącego roku na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz PC.