Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 marca 2005

Dark Age of Camelot: Catacombs w Europie za sprawą Hip Interactive

Elrond, 18 marca 2005, 15:31

Europejski oddział firmy Hip Interactive poinformował, iż został wyłącznym, europejskim dystrybutorem dodatku do Dark Age of Camelot o podtytule Catacombs. Tak więc wszyscy gracze, którzy do tej pory zazdrościli swoim kolegom zza oceanu możliwość eksperymentowania z Katakumbami, już pod koniec marca będą mogli o tej zazdrości zapomnieć.

Chcecie popracować na ostrym dyżurze w amerykańskim szpitalu?
Chcecie popracować na ostrym dyżurze w amerykańskim szpitalu?

eLKaeR, 18 marca 2005, 14:44

Noaha Wyle’a, Sherry Stringfield i Mekhi’ego Phifera ujrzymy wkrótce odpowiednio w roli Jamesa Cartera, Susan Lewis i Gregory’ego Pratta nie tylko w popularnym serialu ER (Ostry dyżur), ale także w nowej PeCetowej grze – hybrydzie strategii, przygody, symulacji i elementów gatunku cRPG. Firma Legacy Interactive przygotowała właśnie prezent dla oczekujących na kwietniową premierę ER: The Game.

Cywilizacja na ekranach telefonów komórkowych

Cisek, 18 marca 2005, 14:30

Komórkowe wersje znanych gier to nie nowość. Wystarczy wspomnieć, że na małe ekraniki telefonów trafiły takie tytuły jak Driv3r, Might & Magic, Port Royale 2, czy Baldur’s Gate. Ostatnio do gry włączył się Electronic Arts, otwierając oddział odpowiedzialny tylko za komórkowe wersje swoich przebojów. I oto spotyka nas kolejna ogromna niespodzianka.

WWII Tank Commander zoptymizowany pod kątem działania na procesorach Athlon 64

Elrond, 18 marca 2005, 13:42

Przedstawiciele firmy Sylum Entertainmentm odpowiedzialni za tworzenie zręcznościowego symulatora czołgu, WWII Tank Commander, nie bez dumy poinformowali, iż proces developingu gry odbywał się na platformach wyposażonych w 64 bitowe procesory AMD Athlon 64 i na taki właśnie sprzęt zoptymizowano działanie produktu. Dzięki temu posunięciu, jak twierdzi prezes firmy, David Schulman, udało się ...

Red Dawn - szczegóły darmowego dodatku do Vietcong
Red Dawn - szczegóły darmowego dodatku do Vietcong

Cisek, 18 marca 2005, 13:39

Zaledwie dwa tygodnie temu informowaliśmy, że dodatek do gry Vietcong, zatytułowany Blue Dusk, zbliża się wielkimi krokami. Od tego czasu zdążył się już zmienić tytuł gry, mamy również udostępnione screeny i zwiastun promujący zestaw nowych misji.

Diplomacy nie wykorzysta technologii z Hearts of Iron 2

eLKaeR, 18 marca 2005, 12:12

PeCetowy produkt pt. Hearts of Iron 2, wydany na początku bieżącego roku, jest ostatnim dziełem korporacji Paradox Entertainment, powstałym w oparciu o technologię rodem z Europa Universalis. Teraz programiści ze wspomnianej firmy przygotowują od podstaw „silnik” z myślą o swojej nowej komputerowej strategii o nazwie Diplomacy, tworzonej na kanwie słynnej gry planszowej pod tym samym tytułem.

Kolejne grafiki produkcyjne z filmu Spy Hunter
Kolejne grafiki produkcyjne z filmu Spy Hunter

Cisek, 18 marca 2005, 12:12

Serwis filmowy Ain’t-It-Cool-News specjalizujący się w niecodziennych doniesieniach ze świata filmowego zaprezentował bardzo ciekawe grafiki produkcyjne z zapowiedzianego na przyszły rok filmu Spy Hunter.

Prace nad X2: The Return wstrzymane, nadchodzi X3: Reunion

Elrond, 18 marca 2005, 12:10

No cóż, fani znakomitej symulacji kosmicznej tworzonej przez Egosoft, w skład której wchodzi X-Beyond the Frontier oraz X2: The Threat będą rozdarci czytając tę wiadomość. Z jednej bowiem strony prace nad pierwszym oficjalnym dodatkiem do X2, zatytułowanym The Return zostały wstrzymane, z drugiej strony "jądro" dodatku ewoluowało w pełnoprawną grę, która ma szansę ujrzeć światło dzienne ...

Prezenty w przedsprzedaży Empire Earth II
Prezenty w przedsprzedaży Empire Earth II

Cisek, 18 marca 2005, 10:43

Tradycja dodawania wszelakich bonusów do przedpremierowo zamawianych gier chyba na dobre zagościła na elektronicznym rynku. Prezentem raz jest książeczka z grafikami z gry (Prince of Persia 2: Warrior Within), a raz (częściej) płyta DVD z ekskluzywnymi materiałami (Oddworld Stranger’s Wrath). Wydawca Brothers of Arms natomiast nie mogąc się chyba zdecydować, dla posiadaczy konsol przygotował album ze szkicami, a dla użytkowników PC dysk DVD obrazujący tworzenie gry.

Hellforces pojechała do tłoczni
Hellforces pojechała do tłoczni

Krooliq, 18 marca 2005, 10:33

Firma GMX Media podała dziś do wiadomości, że jej najnowsza produkcja, czyli gra Hellforces pojechała właśnie do tłoczni i ukaże się w Wielkiej Brytanii już 25 marca. Na razie niestety jeszcze nie wiadomo, kiedy ten produkt trafi na nasze półki sklepowe.

Drzewa! Widzę drzewa! - nowe możliwości Unreal Engine 3
Drzewa! Widzę drzewa! - nowe możliwości Unreal Engine 3

eLKaeR, 18 marca 2005, 09:55

Mieszkasz w jałowym betonowo-ceglano-szklano-stalowym gąszczu zabudowań miejskich, a ostatni okoliczny las został już dawno przerobiony na papier toaletowy? Dziewiczą puszczę zaprezentują Ci wkrótce Szanowny Czytelniku niektóre nowoczesne gry, skonstruowane w oparciu o technologię Unreal Engine 3 (vide m.in. news z 18 lutego 2005).

"Oczyszczenie" krwawej serii Postal w jej trzeciej części

eLKaeR, 18 marca 2005, 09:09

Dyrektor kreatywny z firmy Running With Scissors, czyli Steve Wik, stwierdził w ostatniej rozmowie z dziennikarką gazety The Washington Post, że przemoc w grach wirtualnych stała się nudna. A przecież człowiek ów jest ojcem ociekającej krwią (i nie tylko) elektroniczno-rozrywkowej pozycji pt. Postal 2 i obecnie przygotowuje trzecią część zwariowanych przygód psychopatycznego „Kolesia z Postala”.

Brothers in Arms: Road to Hill 30 w sklepach!
Brothers in Arms: Road to Hill 30 w sklepach!

Krystian Smoszna, 18 marca 2005, 08:09

Stało się! Jedna z najbardziej oczekiwanych premier pierwszej połowy bieżącego roku jest już faktem. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, gra Brothers in Arms: Road to Hill 30 trafiła wczoraj do sklepów, o czym z dumą poinformował koncern UbiSoft.

World of WarCraft ma już półtora miliona użytkowników

Krystian Smoszna, 18 marca 2005, 07:48

Firma Blizzard Entertainment poinformowała o kolejnych wynikach sprzedaży swojego najnowszego dziecka o nazwie World of WarCraft. Gra pobija rekord za rekordem, stając się jednym z najchętniej kupowanych produktów w historii produkcji spod znaku MMORPG.

Top 10 gier w US (18/03/05)

Krystian Smoszna, 18 marca 2005, 07:22

Przedstawiamy dziewiąte notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 27 lutego do 5 marca.

Wojownicze Żółwie Ninja ponownie atakują sklepy

eLKaeR, 18 marca 2005, 07:07

Dzisiaj o godzinie 17:15 rozpocznie się na kanale Jetix emisja kolejnego odcinka serialu animowanego Teenage Mutant Ninja Turtles z polskim dubbingiem. Natomiast w sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych osiągalna jest już następna gra, traktująca o przygodach czterech wojowniczych żółwi – specjalistów od dalekowschodnich sztuk walki.