Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 marca 2005

EMPiK – TOP lista po raz 12

Elrond, 29 marca 2005, 16:27

Jak co tydzień prezentujemy Wam najchętniej kupowane gry w sieci EMPiK. Dzisiejsze zestawienie obejmuje tydzień od 21.03.2005 do 27.03.2005 i powstało w oparciu o dane z 59 salonów sieci.

Carmack pracuje nad nowym Doomem, przeznaczonym na telefony komórkowe

Krystian Smoszna, 29 marca 2005, 14:48

Po zakończeniu prac nad Doom 3, kilkunastoosobowy zespół z id Software ogłosił, iż zamierza stworzyć zupełnie nową grę, która nie byłaby powiązana z trzema najsłynniejszymi markami wykreowanymi przez amerykańskie studio: Quake, Doom i Wolfenstein, Jak się okazuje, John Carmack ma na razie inne rzeczy na głowie.

UFO: Extraterrestials – premiera przesunięta
UFO: Extraterrestials – premiera przesunięta

Krooliq, 29 marca 2005, 13:36

Niezbyt optymistyczne wiadomości mamy dziś dla wszystkich oczekujących na grę UFO: Extraterrestials. Firma Chaos Concept, czyli producent tej strategii, zawiadomiła, że premiera jej najnowszej produkcji będzie opóźniona i ma nastąpić dopiero we wrześniu tego roku. Powody tej decyzji na razie nie zostały ujawnione.

Zapalmy świeczki dla Shadowbane

Elrond, 29 marca 2005, 12:51

Nie, nie, drodzy Czytelnicy a zarazem fani wspomnianej w tytule wiadomości gry MMORPG. Shadowbane nie umarła, wprost przeciwnie - "żyje" i ma się dobrze, a owe świeczki w liczbie dwóch, powinny znaleźć się na torcie urodzinowym gry. Informację tę, nie bez dumy, przekazał rodziciel (czytaj wydawca) Shadowbane, Ubisoft.

Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory - premiera już za dwa dni!
Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory - premiera już za dwa dni!

Krooliq, 29 marca 2005, 12:25

Firma Ubisoft podała właśnie do wiadomości, że tak jak wcześniej zapowiadała, tak też się stanie i najnowsza odsłona niezwykle popularniej serii Tom Clancy's Splinter Cell, o podtytule Chaos Theory 31 marca trafi do sklepów w Północnej Ameryce. Warto dodać, iż rozpoczęto już wysyłkę gier zamówionych przedpremierowo. Polscy fani tej serii muszą uzbroić się w cierpliwość i jeszcze trochę poczekać, ponieważ premiera tej produkcji w naszym kraju nastąpi 27 kwietnia.

Pierwsze screenshoty z gry Condemned: Criminal Origins
Pierwsze screenshoty z gry Condemned: Criminal Origins

Krooliq, 29 marca 2005, 11:36

W lutym informowaliśmy Was o nowej grze FPS, powstającej w studiu Monolith Productions, a zatytułowanej Condemned: Criminal Origins. Dzisiaj możemy pokazać Wam pierwsze screenshoty z tej produkcji.

Blokada sprzedaży konsol PlayStation z kontrolerami Dual Shock

Elrond, 29 marca 2005, 11:00

Czytelnicy zapewne pamiętają informację ze stycznia tego roku, dotyczącą nielegalnego używania przez firmę Sony technologii force feedback w kontrolerach Dual Shock oraz w ponad 40 tytułach na konsole PlayStation. Prawa licencyjne do tej technologii posiada bowiem firma Immersion, która upomniała się o stosowne odszkodowanie. Sąd takie odszkodowanie przyznał i wydawało się, że cała sprawa ...

Blizzard dementuje pogłoski o planowanym dodatku do World of WarCraft

Krystian Smoszna, 29 marca 2005, 10:18

Mimo, że Prima Aprilis dopiero w piątek, już teraz niektórym udziela się radosna atmosfera święta psikusów. Aktywność żartownisiów przybrała na sile po pamiętnym oświadczeniu prasowym, w którym koncern LucasArts „zapowiedział” Star Wars: Imperial Commando. W dniu wczorajszym ktoś pokusił się o podobny dowcip, tym razem z bestsellerową produkcją o nazwie World of WarCraft w roli głównej.

Nowy Tomb Raider coraz bliżej?

Elrond, 29 marca 2005, 10:10

Na początku stycznia tego roku informowaliśmy Was o przymiarkach firmy Crystal Dynamics do stworzenia kolejnej części przygód seksownej pani archeolog, Lary Croft. Co prawda o grze, nazwijmy ją umownie Tomb Raider 7, nie dowiedzieliśmy się praktycznie nic, ale sama wiadomość, iż takowa pozycja powstaje z pewnością ucieszyła fanów serii. Wygląda na to, iż sytuacja wokół tego tematu zaczyna się ...

Nowy RPG od twórców Diablo II

Elrond, 29 marca 2005, 09:20

Majowe wydania magazynów komputerowych obfitować będą w rewelacyjne materiały. W Computer Gaming World będzie można przeczytać o najnowszej odsłonie Unreal Tournament, natomiast PC Gamer uraczy nas obszernym artykułem na temat Hellgate London, pierwszego projektu Flagship Studios. Na wszelki wypadek, gdyby nazwa firmy niewiele Wam mówiła, dodam, iż jej założycielami są byli pracownicy Blizzard...

Pierwsze informacje o Unreal Tournament nowej generacji

Elrond, 29 marca 2005, 08:13

W październiku zeszłego roku na łamach naszego serwisu pojawiła się informacja dotycząca prac nad Unreal Tournament 2005. Niestety kilka godzin później, za zachodnimi serwisami zmuszeni byliśmy podać sprostowanie prosto z Epic Games, której przedstawiciel powiedział, iż następna odsłona serii pojawi się nie prędzej niż w 2006. I właśnie ta informacja wydaje się przybierać (nie)realną formę...