Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2005, 14:48

Carmack pracuje nad nowym Doomem, przeznaczonym na telefony komórkowe

Po zakończeniu prac nad Doom 3, kilkunastoosobowy zespół z id Software ogłosił, iż zamierza stworzyć zupełnie nową grę, która nie byłaby powiązana z trzema najsłynniejszymi markami wykreowanymi przez amerykańskie studio: Quake, Doom i Wolfenstein, Jak się okazuje, John Carmack ma na razie inne rzeczy na głowie.

Po zakończeniu prac nad Doom 3, kilkunastoosobowy zespół z id Software ogłosił, iż zamierza stworzyć zupełnie nową grę, która nie byłaby powiązana z trzema najsłynniejszymi markami wykreowanymi przez amerykańskie studio: Quake, Doom i Wolfenstein, Jak się okazuje, John Carmack ma na razie inne rzeczy na głowie. Głównodowodzący id Software pracuje obecnie nad grą przeznaczoną na telefony komórkowe, która będzie klonem kultowej produkcji spod znaku cRPG o nazwie The Bard’s Tale, osadzonym w realiach Dooma.

Projekt noszący roboczą nazwę DoomRPG początkowo służył Carmackowi do opracowywania w pełni trójwymiarowego silnika, który sprawowałby się dobrze na nie wyposażonych w ogromną moc obliczeniową telefonach komórkowych. Sprawy zaszły jednak tak daleko, że szef id Software zdecydował się wynająć studio Fountainhead Entertainment, aby stworzyło pełnoprawny produkt, przeznaczony do sprzedaży.

W tej chwili nieznane są żadne szczegóły na temat tego, jak ostatecznie DoomRPG miałby wyglądać.