Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 30 marca 2005

Poradnik: Playboy: The Mansion

Redakcja GRYOnline.pl, 30 marca 2005, 17:56

Poradnik do strategii ekonomicznej Playboy: The Mansion, który pomoże Wam zanurzyć się w świecie biznesu połączonego z drinkami, luksusami oraz pięknymi kobietami, jako wydawca erotycznego magazynu dla panów.

Cała prawda o dodatku do Halo 2

Elrond, 30 marca 2005, 16:50

Pogłoski i przeróżne niejasności dotyczące dodatku do Halo 2 pojawiają się w Internecie już od jakiegoś czasu. Najpierw informacja o takim projekcie zagościła na koreańskiej stronie poświęconej konsoli Xbox by następnie rozprzestrzenić się na przeróżne serwisy (my również trzymaliśmy rękę na pulsie). Panowie z Bungie czując się nieco odpowiedzialni za całe to zamieszanie postanowili rozwiać owe niejasności i rzetelnie poinformować wszystkich miłośników Halo 2 co dla nich przygotowują.

Koniec sporu na linii BSA - MindArk

ComCo, 30 marca 2005, 15:17

Po blisko dwóch latach sądowych sporów, zakończył się proces pomiędzy Business Software Alliance (BSA), a szwedzką firmą MindArk, producentem gry MMOcRPG, pt. Project Entropia. Sprawa dotyczyła użytkowania nielegalnego oprogramowania w siedzibie MindArk, wśród oskarżających firm skupionych pod nazwą BSA występowały zaś takie podmioty jak m.in.: Microsoft, Adobe Systems, Macromedia, czy Autodesk.

SCi coraz bliżej przejęcia Eidosu

ComCo, 30 marca 2005, 14:06

Na wczorajszym spotkaniu w Londynie, przedstawiciele firm: SCi oraz Eidos starali się ustalić jak najwięcej szczegółów na temat ewentualnego przejęcia brytyjskiego wydawcy (posiadacza wyłącznych praw do tak uznanych pozycji/marek na rynku elektroniczno-rozrywkowym, jak chociażby Tomb Raider, czy Deus Ex) przez pierwszą z wymienionych powyżej korporacji.

Zack Snyder za kamerą ekranizacji Rainbow Six

Cisek, 30 marca 2005, 13:49

Rok temu oficjalnie poinformowano, że reżyserem kolejnej już adaptacji książki Toma Clancy’ego będzie John Woo. Ten jednak ostatecznie zrezygnował, a jego miejsce zajął Zack Snyder.

Pierwsze szczegóły dotyczące Neverwinter Nights 2 ujawnione
Pierwsze szczegóły dotyczące Neverwinter Nights 2 ujawnione

Krooliq, 30 marca 2005, 13:42

W zeszłym roku informowaliśmy Was o powstawaniu sequela jednej z najpopularniejszych gier cRPG ostatnich lat, czyli Neverwinter Nights. Dziś możemy Wam przedstawić pierwsze szczegóły, które zostały ujawnione na temat NwN 2.

300 tysięcy abonamentów w Runescape stało się faktem
300 tysięcy abonamentów w Runescape stało się faktem

Cisek, 30 marca 2005, 12:54

To już kolejna informacja o ilości graczy bawiących się w świecie Runescape. Ostatnio miesiąc temu donosiliśmy, że zarejestrowanych jest 2,4 miliona graczy. Wtedy ilość wykupionych abonamentów wynosiła 254 tysiące. Obecnie przekroczono barierę 300 tysięcy płatnych kont.

GTA od Ubisoftu - zapowiedziano 187 Ride or Die
GTA od Ubisoftu - zapowiedziano 187 Ride or Die

Elrond, 30 marca 2005, 12:20

Przepraszam za wprowadzanie w błąd tytułem tego newsa, ale gra, którą zapowiedziała firma Ubisoft, 187 Ride or Die, do złudzenia przypominać będzie to co widzieliśmy m.in. w GTA: Vice City. Będziemy mieli więc uliczne wyścigi, wojny gangów i strzelaniny. Brzmi znajomo? Ale oczywiście inna to firma i inne opakowanie, tak więc wielbiciele tego typu rozrywki, narzekający na „monopol” Rockstar Games, będą mieli okazję przekonać się, jak w tym temacie czuje się konkurencja. 187 Ride or Die przewidziano na konsole oraz komputery osobiste latem tego roku.

Daemonica – nowa gra przygodowa
Daemonica – nowa gra przygodowa

Krooliq, 30 marca 2005, 11:16

Dziś mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów gier przygodowych. Aktualnie zespół developerski RA Images pracuje nad nową grą z tego gatunku pt. Daemonica. Światowa premiera tej produkcji ma nastąpić jeszcze wiosną tego roku. Na razie nie wiemy, kiedy ten produkt trafi na nasze półki sklepowe.

Twój wizerunek w NHL Eastside Hockey Manager 2005

eLKaeR, 30 marca 2005, 10:23

Aktualnie tytuł Mistrza Polski w hokeju na lodzie dzierżą zawodnicy GKS Tychy, a tymczasem po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego ciągle z powodu lokautu zawieszona jest profesjonalna liga NHL. O niej traktować będzie gra pt. NHL Eastside Hockey Manager 2005, którą przygotowują ojcowie Football Manager 2005. Właśnie została ujawniona pewna interesująca cecha niniejszej pozycji.

LEGO Star Wars rozesłana do sklepów

Krystian Smoszna, 30 marca 2005, 09:35

Duńska firma LEGO od dawna współpracuje z koncernem George’a Lucasa, co owocuje ukazywaniem się na rynku zestawów uniwersalnych klocków, w całości nawiązujących do popularnej serii filmów o nazwie Gwiezdne Wojny. Swojej wersji popularnej zabawki doczekali się także entuzjaści elektronicznej rozrywki, gdyż gra LEGO Star Wars została już rozesłana do sklepów.

Powstaje kontynuacja Europa 1400: The Guild - zapowiedziano The Guild 2

Elrond, 30 marca 2005, 09:23

Dla wszystkich graczy, którzy pamiętają wydaną przez JoWooD w 2002 roku, grę Europa 1400: The Guild mam doskonałą wiadomość. Wspomniany wydawca zamierza bowiem wprowadzić na rynek sukcesora wyżej wymienionego projektu o nazwie The Guild 2.

MMORTS od twórców Galactic Civilizations

eLKaeR, 30 marca 2005, 09:23

Zapewne słyszeliście o marce Galactic Civilizations, stworzonej przez korporację Stardock. Pracownicy tej firmy przygotowali również m.in. The Political Machine, a teraz realizują ponoć kolejne elektroniczno-rozrywkowe przedsięwzięcie. Według redaktorów Computer Games Magazine mowa o strategii czasu rzeczywistego, działającej wyłącznie w oparciu o Internet.

Top 10 gier na PC w UK (30/03/05)

Krystian Smoszna, 30 marca 2005, 09:03

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest dwunastą w tym roku i obejmuje okres od 20 do 26 marca.

"Zimny Strach" ogarnął również posiadaczy PeCetów

eLKaeR, 30 marca 2005, 08:44

Pracownikom firmy Darkworks i ich partnerom z korporacji Ubisoft Entertainment udało się dotrzymać słowa, danego na początku bieżącego miesiąca. Wersja PC nowego wirtualnego horroru pt. Cold Fear ujrzała bowiem światło dzienne w zapowiadanym wcześniej terminie.

Hydraulik Mario pragnie sławy w Hollywood

Krystian Smoszna, 30 marca 2005, 08:42

Otwarcie pierwszej w historii Alei Gwiazd elektronicznej rozrywki spotkało się z dużym zainteresowaniem branży, zwłaszcza firmy Nintendo, uhonorowanej dwoma wyróżnieniami. Jak się okazuje, japońskiemu koncernowi to jednak nie wystarcza i jeszcze dziś, jego przedstawiciele udadzą się do Los Angeles, aby przeforsować pomysł dołączenia nowej kategorii do najsłynniejszej alei tego typu w Hollywood.

Nowy i silny niezależny developer na rynku

eLKaeR, 30 marca 2005, 08:08

Wcześniej stworzyli m.in. Wrath Unleashed i Indiana Jones and the Emperor’s Tomb, a teraz przygotowują Star Wars Episode III: Revenge of the Sith. Mowa oczywiście o ludziach z firmy The Collective, która właśnie połączyła siły z innym zespołem projektantów.

Hiroaki Yotoriyama mówi o Soul Calibur III
Hiroaki Yotoriyama mówi o Soul Calibur III

eLKaeR, 30 marca 2005, 07:55

Podczas tegorocznej edycji prestiżowych targów E3 (Electronic Entertainment Expo) dalekowschodnia korporacja Namco zamierza zaprezentować szerokiej publiczności wirtualną grę walki pt. Soul Calibur III, którą krótko przedstawiliśmy w ubiegły piątek. Jeden z członków zespołu projektantów, czyli Hiroaki Yotoriyama, postanowił jednakże już teraz ujawnić dodatkowe informacje nt. niniejszej pozycji.