Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 marca 2005

Will of Steel osiągnęła status "gold"

Krystian Smoszna, 2 marca 2005, 19:21

Firma GMX Media ogłosiła w dniu dzisiejszym, że jej najnowsza strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym o nazwie Will of Steel osiągnęła status „gold” i powędrowała do tłoczni. Oznacza to, że gra już wkrótce trafi na rynek, niestety nieco później niż planowano – ostatnie doniesienia mówiły o czwartym marca bieżącego roku.

Zakręcona arkadówka Mad Tracks
Zakręcona arkadówka Mad Tracks

Kull, 2 marca 2005, 14:21

Mad Tracks to tworzona przez zespół developersi Load inc, arkadowa gra samochodowa. Jej grywalność będzie tkwić zarówno w bajecznie prostej obsłudze, jak i dużej ilości trybów rozgrywki.

Wojna Światów – gra na podstawie nadchodzącego hitu Spielberga już w marcu
Wojna Światów – gra na podstawie nadchodzącego hitu Spielberga już w marcu

Cisek, 2 marca 2005, 14:13

Jednym z większych przebojów filmowych w tym roku na bank będzie najnowsza ekranizacja klasycznej powieści H. G. Wellsa Wojna Światów. Już w marcu twórcy strony internetowej filmu zaprezentują nam wiele niespodzianek – w tym grę multiplayer z prawdziwego zdarzenia.

Red Orchestra Team = Tripwire Interactive

Elrond, 2 marca 2005, 14:03

Radzę zapamiętać nazwę tej firmy, Tripwire Interactive. Coś mi mówi, że już niedługo będzie głośno o jej członkach, którzy dotychczas znani byli jako Red Orchestra Team. To właśnie spod ich palców wyszedł i w ich głowach narodził się znakomity mod Unreal Tournament 2004, zatytułowany właśnie Red Orchestra, który zbiera bardzo dobre recenzje. Został też zwycięzcą konkursu Make Something Unreal ...

Trwają prace nad Panzers Elite Action

Cisek, 2 marca 2005, 13:20

Firma JoWood podała dziś do publicznej wiadomości informację o trwających obecnie pracach nad kolejnym przedstawicielem cyklu Panzer Elite. Jego poprzednia odsłona ukazała się dzięki nieistniejącemu już studio Wings Simulations.

Szachowe wyzwanie rodem z Ubisoftu

Elrond, 2 marca 2005, 12:53

Dość ciekawe porozumienie, którego wyniki z pewnością zainteresują miłośników królewskiej gry, jaką niewątpliwie są szachy, podpisały firma PlayFirst (wiodący wydawca gier online) oraz francuski wydawca, Ubisoft. Przedmiotem porozumienie jest dostarczenie graczom wymagającym wyzwań umysłowych gry Chessmaster Challenge, opartej na znakomitej serii Chessmaster.

50 Cent w grze komputerowej

Elrond, 2 marca 2005, 11:36

Kilka dni temu plotki na temat powstawania gry komputerowej, w której główną rolę gra ostatnio bardzo popularny raper 50 Cent, osiągnęły apogeum. Dzisiaj wiemy już, że znalazły one potwierdzenie - na stronie MTV.com pojawił się bowiem trailer gry zatytułowanej 50 Cent: Bulletproof. Niestety, nieznana jest data wydania gry ani docelowa platformy.

Ubisoft zadebiutuje jako wydawca gier sportowych.

Elrond, 2 marca 2005, 10:36

Patrząc na portfolio firmy Ubisoft, pierwsze co rzuca się w oczy to prawie zupełny brak gier sportowych! Kierownictwo firmy chcąc naprawić to karygodne niedopatrzenie postanowiło, iż francuski gigant wydawniczy zaistnieje w tym segmencie rynku i poinformowało, iż Ubisoft zadebiutuje jako wydawca gier związanych ze sportem. Zaistnienie to będzie mocno poparte zarówno odpowiednimi licencjami ...

Cartoon Network rusza z drugą edycją konkursu Project Goldmaster

Krystian Smoszna, 2 marca 2005, 09:31

Cartoon Network – zapewne znany Wam doskonale kanał telewizyjny, w którym wyświetlane są kreskówki – ruszył z drugą edycją konkursu o nazwie Project Goldmaster, promującym niezależnych twórców gier komputerowych. Wyłoniony w trakcie Independent Games Festiwal zwycięzca, będzie mógł pokusić się o stworzenie programu wykorzystującego popularnych bohaterów kreskówek.

Nintendo DS i najeźdzcy z kosmosu
Nintendo DS i najeźdzcy z kosmosu

Krystian Smoszna, 2 marca 2005, 09:02

Jedna z najpopularniejszych strzelanin kosmicznych w historii komputerowej rozrywki, trafi również na konsolę Nintendo DS. Space Invaders: Revolution, bo pod taką nazwą ukaże się nowy produkt, będzie można kupić wiosną bieżącego roku.

Demo Battlefield 2 już wkrótce?
Demo Battlefield 2 już wkrótce?

eLKaeR, 2 marca 2005, 08:54

Hipotetyczny konflikt zbrojny z przełomu XX i XXI wieku z udziałem Stanów Zjednoczonych, Chińskiej Republiki Ludowej i koalicji państw bliskowschodnich powinien się ziścić na początku drugiej połowy bieżącego roku, gdyż wtedy nastąpi premiera pełnej wersji Battlefield 2 (vide news z 22 lutego 2005). A jak przedstawia się sprawa demonstracji nowego dzieła szwedzkiej firmy Digital Illusions?

Pro Evolution Soccer 5, Silent Hill 5 i coś ponadto

eLKaeR, 2 marca 2005, 08:37

Od dwunastu lat koncern Electronic Arts co roku wydaje kolejne części swojego futbolowego cyklu, posiadającego licencję Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA). Podobnie postępuje znana japońska korporacja Konami w przypadku serii Winning Eleven alias Pro Evolution Soccer. Dalekowschodni producenci ponownie szykują gratkę dla entuzjastów kopania „szmacianki”, a także dwie inne niespodzianki.

Testuj gratis grę cRPG pt. Dungeon Lords
Testuj gratis grę cRPG pt. Dungeon Lords

eLKaeR, 2 marca 2005, 08:31

Lubicie całkowicie za darmo testować rozmaite gry przed ich komercyjnymi debiutami? Jeśli tak, to zwróćcie łaskawie swoją uwagę na projekt o nazwie Dungeon Lords, którego zapowiedź opublikowaliśmy w drugiej połowie minionego miesiąca. Ta PeCetowa pozycja typu cRPG od firmy Heuristic Park wkroczyła właśnie w tzw. fazę beta.

Star Wars: Republic Commando w sklepach
Star Wars: Republic Commando w sklepach

Krystian Smoszna, 2 marca 2005, 08:28

Zgodnie z obietnicami złożonymi w listopadzie ubiegłego roku, nowy produkt z serii Star Wars, zatytułowany Republic Commando trafił wczoraj do sklepów w Ameryce Północnej. W naszym kraju, program zadebiutuje już za kilka dni (dokładnie 11 marca), dzięki firmie Licom Empik Multimedia.

"Europejski Szturm" zamiast Medal of Honor: Dogs of War

eLKaeR, 2 marca 2005, 08:23

Tylko dwa tygodnie pozostały do rynkowego debiutu nowej pozycji elektroniczno-rozrywkowej, osadzonej w realiach II Wojny Światowej i noszącej nazwę Brothers in Arms: Road to Hill 30. Pewnikiem autorów z Gearbox Software inspirowała m.in pamiętna gra Medal of Honor: Allied Assault sprzed trzech lat. Naturalnie ujrzymy kolejną odsłonę serii MoH – developerzy dokonali właśnie zmian w projekcie.

Hulk Smash już w lecie bieżącego roku
Hulk Smash już w lecie bieżącego roku

Krystian Smoszna, 2 marca 2005, 08:01

W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy Was o nowej grze z Hulkiem w roli głównej, nad którą pracował zespół Radical Games. Rzeczona produkcja miała nazywać się Ultimate Destruction, co dobrze odzwierciedlało istotę zabawy: totalną dewastację wszystkiego, co zielone monstrum napotykało na swojej drodze.