Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 marca 2005

Walki o Eidos ciąg dalszy

Elrond, 22 marca 2005, 15:27

Zadłużony Eidos jest wciąż bardzo łakomym kąskiem. Dzisiaj rano informowaliśmy Was, iż zakupu podupadającego giganta dokonała firma Elevation Partners, teraz okazuje się jednak, iż serwisy branżowe za wcześnie podzieliły skórę na niedźwiedziu. Do licytacji włączyła się bowiem doskonale znana graczom firma wydawnicza, SCi, przebijając ofertę Elevation Partners!

Giełdowy spadek notowań Electronic Arts

Judith, 22 marca 2005, 15:01

Jak podaje serwis CNN, ceny akcji EA spadły o 12% po wydanym przez firmę oświadczeniu, w którym znalazło się stwierdzenie iż obrót kwartalny będzie niższy niż prognozowany – powodem jest słaba sprzedaż starszych gier w Europie i USA. Ponadto EA obwinia Microsoft i Sony, że nie sprostały wymaganiom rynku w święta 2004 (powszechne braki konsol PS2 i Xbox) i przyczyniły się w ten sposób do słabszej niż oczekiwano sprzedaży gier na konsole.

Nowa gra przybliżająca działania wojenne na frontach II Wojny Światowej - Beyond Blitzkrieg

Elrond, 22 marca 2005, 14:44

Firma wydawnicza GMX Media poinformowała, iż w studiu developerskim Cornered Rat Software trwają intensywne prace nad grą Beyond Blitzkrieg, w której to będziemy mieli możliwość opowiedzenia się po jednej ze stron największego konfliktu ubiegłego wieku - państw Osi bądź też Aliantów. Spytacie, co w tym takiego nowego, przecież gier w tej konwencji jest już na pęczki? Otóż Beyond Blitzkrieg ...

Namco zapowiada trzecią odsłonę Pac-Man World

Krystian Smoszna, 22 marca 2005, 14:17

W tym roku mija dwadzieścia pięć lat, odkąd żółty stworek o imieniu Pac-Man po raz pierwszy zadebiutował w grze video. Z tej okazji firma Namco postanowiła przygotować kolejną wersję klasycznego hitu, zatytułowaną Pac-Man World 3.

Pięć firm zje tort z logiem NBA

Krystian Smoszna, 22 marca 2005, 13:51

Nie będzie powtórki ze spektakularnych kontraktów, które swego czasu wstrząsnęły branżą elektronicznej rozrywki. Szefowie najsłynniejszej ligi koszykówki na świecie – NBA – postanowili nie wyróżniać jednej firmy (tak jak zrobiły to bliźniacze federacje NFL i MLB), ale doszli do porozumienia z pięcioma koncernami zajmującymi się produkcją gier video i podpisali z nimi długoterminowe umowy.

Ciąg dalszy konfliktu na Bliskim Wschodzie

Kull, 22 marca 2005, 13:44

Niemiecki wydawca gier DTP poinformował, iż zespół programistów ukrywających się pod nazwą City Interactive, pracuje właśnie nad dodatkiem do gry Terrorist Takedown. Podstawowa wersja tego programu znana jest w naszym kraju jako: Konflikt na Bliskim Wschodzie. Co więcej, gra w swoim czasie była dołączana do periodyku PC-CD w cenie niecałych 10 PLN.

GameSpy i Nintendo stworzą radiową sieć dla użytkowników DS

Krooliq, 22 marca 2005, 13:32

Na Konferencji Developerów Gier, która odbyła się w tym miesiącu w San Francisco, w Stanach Zjednoczonych, prezes japońskiego Nintendo – Satoru Iwata podał do wiadomości, że razem z bardzo popularnym serwisem poświęconym elektronicznej rozrywce, czyli GameSpy stworzą bezprzewodową, radiową sieć muliplayer dla użytkowników Nintendo DS.

Powierzchnia na E3 wyprzedana

Judith, 22 marca 2005, 13:28

Organizatorzy tegorocznych targów E3 ogłosili, że wyprzedane zostały wszystkie miejsca przeznaczone do prezentacji. Jest to największa jak do tej pory powierzchnia od 2000 roku i wynosi ona nieco ponad 50000 m2 w ramach pięciu ogromnych hal wystawowych.

Pokieruj swym przeznaczeniem w FATE

Elrond, 22 marca 2005, 12:40

Firma wydawnicza WildTangent, specjalizująca się w grach online, poinformowała o niedługiej premierze projektu będącego połączeniem gatunku RPG z przygodówkami, osadzonego w realiach fantasy a noszącego nazwę FATE (czyli Przeznaczenie). W zamierzeniach twórców FATE jest pierwszą tego typu pozycją oferowaną zarówno dla "przypadkowych" graczy, którzy zagrają raz i odłożą ją na półkę, jak również ...

Konkurs Valve rozwiązany
Konkurs Valve rozwiązany

Judith, 22 marca 2005, 11:46

Valve ogłosiło niedawno wyniki konkursu na najlepszą mapę do trybu DeathMatch w Half Life 2. Pracownicy Valve tak skomentowali sam konkurs: jakość nadesłanych prac jest niesamowita, po prostu nas zatkało. Miejmy nadzieję, ze podobne wrażenie udzieli się społeczeństwu graczy, gdy mapy zostaną opublikowane w sieci Steam.

Specyfikacja N-Gage2 wyciekła do sieci?

Elrond, 22 marca 2005, 11:13

W zeszłym tygodniu, dziennikarze agencji Reuters w rozmowie z Gerardem Weinerem, odpowiedzialnym w Nokii za rozwój telefonu-konsoli N-Gage QD, dowiedzieli się, iż firma pracuje nad ulepszoną wersją swojego dzieła, która zostanie zaprezentowana oficjalnie za kilka miesięcy (w domyśle na targach E3). W tym tygodniu jednak, w sieci znalazła się specyfikacja następcy N-Gage QD, która rzekomo ...

Nagrody G.A.N.G. rozdane (22/03/05)

Krooliq, 22 marca 2005, 10:46

The Game Audio Network Guild (G.A.N.G.), niekomercyjna organizacja zajmująca się wspieraniem, promocją i rozwojem edukacji dotyczącej interaktywnego dźwięku, wczoraj ogłosiła zwycięzców trzeciego, niezwykle prestiżowego, dorocznego konkursu G.A.N.G. Awards, który odbył się na Konferencji Developerów Gier 10 marca bieżącego roku w San Francisco, w Stanach Zjednoczonych.

Wolfschanze 1944 nadejdzie w maju
Wolfschanze 1944 nadejdzie w maju

ComCo, 22 marca 2005, 10:27

Nadchodzący tytuł polskiego zespołu developerskiego Calaris Studios, tj. Wolfschanze 1944, zadebiutuje na światowym rynku w maju bieżącego roku. Czy słowo „światowy” oznacza również nasz kraj? Tego nie wiemy. W grze wcielimy się w postać porucznika Clausa Schenka von Stauffenberga, który wziął na swoje barki wykonanie historycznego zamachu na Hitlera.

Konsolowe odsłony NARC trafiły do rynkowej sprzedaży
Konsolowe odsłony NARC trafiły do rynkowej sprzedaży

ComCo, 22 marca 2005, 10:07

Zgodnie z planem, czyli w drugi dzień wiosny, do zachodnich sklepów trafiły konsolowe (Sony PlayStation 2 oraz Microsoft Xbox) wersje świetnie zapowiadającej się gry akcji/TPP o nazwie NARC, która w założeniach łączy w sobie najlepsze elementy takich pozycji jak Max Payne, Dead to Rights, czy serii Grand Theft Auto.

Rozszerz świat EverQuest II o Bloodline Chronicles

ComCo, 22 marca 2005, 09:57

Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, Bloodline Chronicles - pierwszy „adventure pack” (zestaw nowych questów, lokacji, przedmiotów, zaklęć, etc.) do rozbudowanej produkcji z gatunku MMOcRPG, pt. EverQuest II - jest już dostępny do pobierania przez graczy.

Co zobaczymy w rozszerzonej (niemieckiej) wersji The Fall: Last Days of Gaia?

Elrond, 22 marca 2005, 09:53

No cóż, jak wszyscy wiedzą, życie nie zawsze jest tak sprawiedliwe jak byśmy chcieli. Przykładem mogą być gry komputerowe (bo te interesują naszych Czytelników najbardziej), które w Polsce przeważnie ukazują się w całkiem sporym odstępie czasowym od reszty Europy. Tym razem uczucie irytacji powstanie wśród fanów The Fall: Last Days of Gaia, którzy nie dość, że nie doczekali się jeszcze polskiej...

Eidos w końcu sprzedany!

Judith, 22 marca 2005, 09:39

Nareszcie kupno Eidosu stało się faktem. Po nieudanych pertraktacjach z firmą Ruperta Murdocha do gry weszła niedawno utworzona spółka Elevation Partners i kupiła podupadłego wydawcę. W zarządzie zasiadają: John Riccitiello (były szef Electronic Arts), znany wszystkim Bono z U2 oraz były szef biura finansowego firmy Apple, Fred Anderson. Jak widzicie są to nie byle osobistości...

Top 10 gier na PC w UK (22/03/05)

Krystian Smoszna, 22 marca 2005, 09:21

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest jedenastą w tym roku i obejmuje okres od 13 do 19 marca.