Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 marca 2005

Kolejni twórcy modów do UT2004 zakładają firmę developerską

Elrond, 7 marca 2005, 14:26

Całkiem niedawno informowaliśmy Was o powstaniu nowej firmy developerskiej, Tripwire Interactive, założonej przez członków zespołu odpowiedzialnego za znakomity mod do Unreal Tournament 2004, Red Orchestra. Okazuje się, że ich śladami podążają kolejni moderzy. Grupa, która stworzyła mod Frag Ops (również do UT 2004, 7 miejsce w konkursie Make Something Unreal) założyła właśnie firmę Pandora...

Ankieta w sprawie produkcji gry MMORPG na Xbox 2

Krystian Smoszna, 7 marca 2005, 13:58

Nowe na rynku elektronicznej rozrywki, studio Epiphany Games, zbratało się z australijskim serwisem AussieXbox w sprawie ankiety, która określi stosunek użytkowników konsoli firmy Microsoft do bliżej niezidentyfikowanej gry MMORPG. Developerom rozchodzi się głównie o rozpatrzenie finansowej strony przedsięwzięcia.

Nowy numer Gamestara

Redakcja GRYOnline.pl, 7 marca 2005, 13:37

Już dzisiaj znajdziecie w kioskach kolejny numer Gamestara. Dodatkiem do czasopisma jest pełna wersja gry Arcanum!!!

Gizmondo - wielki niedoceniony niedługo w sklepach

Elrond, 7 marca 2005, 12:56

Serwisy branżowe prześcigają się w wyliczaniu zalet i wad konkurujących ze sobą i walczących o klienta konsol przenośnych firm Sony (PSP) oraz Nintendo (DS) a tymczasem w cieniu goliatów rośnie sobie “mały Dawid” - produkt Tiger Telematics, Gizmondo. Kierownictwo firmy zdecydowało się ujawnić termin premiery swojej konsoli - 19 marca.

Atari + Spark Unlimited = wyłącznościowa umowa wydawnicza

Elrond, 7 marca 2005, 11:16

Wczoraj informowaliśmy Was o fakcie powstawania następcy konsolowego wcielenia Call of Duty, Finest Hour. W produkcję sukcesora tego tytułu zaangażowana jest grupa Gray Matter Studios, co prowadzi do postawienia pytania, gdzie są ludzie ze Spark Unlimited, twórcy oryginalnego Finest Hour. Otóż wszystko z nimi jest w jak najlepszym porządku, o czym świadczy podpisanie wyłącznościowej umowy ...

Już niedługo zagramy w Squad Manager 2005

Elrond, 7 marca 2005, 10:53

Firma WaywardXS Entertainment poinformowała, iż jeszcze w pierwszym kwartale tego roku na brytyjskich półkach sklepowych pojawi się Squad Manager 2005, najnowsze wcielenie Football Manager Simulator. Jak zapewniają twórcy, dzięki tej grze gracze będą mogli poczuć się jak prawdziwy menadżer klubu piłkarskiego. W Squad Manager 2005 pojawiło się wiele nowości, m.in. podgląd meczy "na żywo" czy tryb..

Zapowiedziano Tactica Online

Elrond, 7 marca 2005, 10:31

Już całkiem niedługo rodzina sieciowych gier RPG powiększy się o nowego członka, Tactica Online. Informację taką przekazała prasie branżowej firma Imaginary Numbers, niezależny developer gier rodem z Australii. Nadmienić jednak należy, iż Tactica Online będzie się wyróżniać na tle swoich braci i sióstr, ponieważ walka w tej grze odbywać się będzie ... turowo!

Frater - Nowy
Frater - Nowy "hack & slash" od twórców Space Hack

Krystian Smoszna, 7 marca 2005, 09:43

Polskie studio Rebelmind, które znane jest głównie z wydanej niedawno produkcji o nazwie Space Hack, opublikowało informacje na temat nowego projektu. Będzie nim Frater, trójwymiarowy „hack & slash”, wykorzystujący zmodernizowany engine wspomnianej wyżej gry.

Hollywoodzki aktor w grze zza Buga
Hollywoodzki aktor w grze zza Buga

eLKaeR, 7 marca 2005, 09:38

Zapowiedź gry Boiling Point: Road to Hell opublikowaliśmy dwa lata temu, ale premiery doczekamy się dopiero w maju 2005. Gotowy produkt przypominać ma S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl, chociaż akcja zostanie osadzona nie w rejonie elektrowni atomowej, lecz w południowoamerykańskiej dżungli. Twórcy „Punktu Wrzenia” postanowili uatrakcyjnić swoje dzieło i zatrudnili w tym celu znanego aktora.

Mortal Kombat w telewizorze - już w marcu
Mortal Kombat w telewizorze - już w marcu

Krystian Smoszna, 7 marca 2005, 09:07

W lipcu ubiegłego roku, firma Jakks Pacific poinformowała o planach produkcji nowej gry telewizyjnej, wykorzystującej popularny na początku lat dziewięćdziesiątych program zatytułowany Mortal Kombat. Pierwotnie, urządzenie miało trafić do sklepów w październiku. Jak się okazało, na premierę gry wszyscy zainteresowani musieli poczekać aż do marca bieżącego roku.

Polskie studio Detalion kończy działalność

Krystian Smoszna, 7 marca 2005, 07:29

Smutne wieści płyną z obozu polskich programistów, zrzeszonych pod szyldem Detalion. Twórcy takich gier jak Schizm, czy Sentinel: Descendants in Time poinformowali przed kilkoma dniami o zakończeniu działalności na polu produkcji programów rozrywkowych.