Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 marca 2005

Bliskie przejęcie Electronic Arts?!

Elrond, 19 marca 2005, 11:55

Bardzo ciekawy artykuł zaserwował niemiecki serwis Gamestar. Otóż moloch medialny, Bertelsmann (m.in. grupa RTL), zainteresowany jest prawdopodobnie wkroczeniem do sektora gier komputerowych. Wygląda na to, iż przedstawiciele firmy rozglądają się za partnerami w tej branży lub firmami, które mogą przejąć. To co może szokować, to fakt, iż potencjalnym kandydatem do przejęcia jest Electronic Arts!

Więcej szczegółów dotyczących Phantasy Star Universe

Elrond, 19 marca 2005, 11:39

Pierwsze informacje o grze Phantasy Star Universe pojawiły się w maju zeszłego roku. Niestety, oprócz zaanonsowania faktu tworzenia gry, Sega nie podała żadnych szczegółów dotyczących jej fabuły, rozgrywki czy daty wydania, a nawet docelowych platform. Wszystko to nadrabia jednak japoński tygodnik Shounen Jump, a dzięki niemu również my postaramy się przybliżyć graczom Phantasy Star Universe.

Wyspiarski producent gier ląduje sześć stóp pod ziemią
Wyspiarski producent gier ląduje sześć stóp pod ziemią

eLKaeR, 19 marca 2005, 11:23

Groźne widmo upadku zawisło nad brytyjskimi studiem developerskim o nazwie Blue 52 prawie dwa lata temu, kiedy z powodów stricte finansowych musiano zwolnić szereg pracowników. Teraz nadszedł ostateczny koniec rzeczonej firmy, chociaż nie wypuszczono jeszcze do klientów dwóch zapowiedzianych przez nią gier.

Dodatek do Halo 2?

Elrond, 19 marca 2005, 11:00

Dodatki do gier PeCetowych nikogo chyba nie dziwią. Jednak dodatek do gry konsolowej, w dodatku do rewelacyjnie przyjętej, Halo 2, może być pewnym zaskoczeniem dla wielu graczy. Wszystko jednak wskazuje na to, iż takowy produkt pojawi się na rynku. Otóż na koreańskiej stronie poświęconej konsoli Xbox, pojawiła się informacja o grze zatytułowanej Halo 2 X-Pack.

PSP niczym kameleon
PSP niczym kameleon

eLKaeR, 19 marca 2005, 10:32

Tegoroczny Wielki Czwartek, czyli 24 marca 2005, będzie dniem amerykańskiej premiery kieszonkowej konsoli PSP, oficjalnie osiągalnej dotychczas wyłącznie w Japonii. Już teraz w Stanach Zjednoczonych dostępne są interesujące nakładki na obudowę PlayStation Portable, zupełnie zmieniające konserwatywnie czarną aparycję urządzenia.

Następny utalentowany developer odchodzi z Electronic Arts
Następny utalentowany developer odchodzi z Electronic Arts

eLKaeR, 19 marca 2005, 10:10

Od pięciu dni na stanowisku starszego projektanta w korporacji Blizzard Entertainment pracuje Dustin Browder (współautor m.in. The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth i Command & Conquer: Generals), o którego odejściu z koncernu Electronic Arts pisaliśmy 5 marca 2005. Teraz szeregi „Elektroników” chce opuścić kolejny zdolny developer nazwiskiem Adam Isgreen.