Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 marca 2005, 07:44

Namco producentem nowych gier z serii Warhammer

Do tej pory marka Warhammer była stosunkowo licznie reprezentowana przez gry komputerowe, ale tyczy się to tylko i wyłącznie jej futurystycznej odmiany, określonej liczbą 40.000. Klasyczny „młotek” może pochwalić się zaledwie dwoma adaptacjami w postaci gier bitewnych rozgrywanych w czasie rzeczywistym, w dodatku wydanych już dawno temu. Taki stan rzeczy może się jednak wkrótce zmienić.

Do tej pory marka Warhammer była stosunkowo licznie reprezentowana przez gry komputerowe, ale tyczy się to tylko i wyłącznie jej futurystycznej odmiany, określonej liczbą 40.000. Klasyczny „młotek” może pochwalić się zaledwie dwoma adaptacjami w postaci gier bitewnych rozgrywanych w czasie rzeczywistym, w dodatku wydanych już dawno temu (Shadow of the Horned Rat w 1995 i Dark Omen w 1998 roku). Taki stan rzeczy może się jednak wkrótce zmienić, a to wszystko za sprawą firmy Games Workshop, która zawarła umowę z uznanym w branży koncernem Namco na produkcję gier, osadzonych w mrocznym, średniowiecznym klimacie oryginalnego Warhammera.

Namco producentem nowych gier z serii Warhammer - ilustracja #1

Porozumienie dotyczy tylko i wyłącznie klasycznego Warhammera i nie będzie miało wpływu na produkcję innych gier opartych o bliźniaczą markę Warhammer 40.000. W tej ostatniej kwestii firma Games Workshop raczej nie potrzebuje niczego zmieniać, o czym najlepiej świadczy sukces gry Dawn of War. Nowe produkty firmy Namco trafią zarówno na PC jak i konsole.