Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS1
Okładka Warhammer: Dark Omen (PC)

Warhammer: Dark Omen

Strategia czasu rzeczywistego, której akcję osadzono w uniwersum popularnej gry bitewnej Warhammer Fantasy Battle. Produkcja stanowi kontynuację wydanej w 1996 roku Warhammer: Shadow of the Horned Rat i przynosi szereg usprawnień w oprawie i mechanice zabawy.

Strategiczne | fantasy | RTS | Games Workshop

Okładka Warhammer: Dark Omen (PC)

producent: Mindscape

wydawca PL: Cenega S.A.

data premiery gry:

7kwi1998

PS1

15cze1998

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Opracowana przez studio Mindscape trójwymiarowa strategia czasu rzeczywistego. Autorzy rozwinęli szereg pomysłów z wydanego wcześniej Warhammer: Shadow of the Horned Rat, raz jeszcze tworząc ciekawy projekt, który wykorzystuje świat popularnego bitewniaka, Warhammer Fantasy Battle.

Fabuła

Minęło kilka lat od wydarzeń prezentowanych w Warhammer: Shadow of the Horned Rat. Mający istotny wkład w zwycięstwo nad siłami skavenów Morgan Bernhardt nadal przewodzi grupie najemników i wykonuje zlecenia dla wszystkich, którzy są w stanie dobrze zapłacić. Pewnego dnia dowódca zostaje wezwany przez Imperatora Karla Franza, który potrzebuje pomocy z obroną południowej granicy przed inwazją orków. Morgan zgadza się wykonać zadanie. Wkrótce wplątuje się w kolejny konflikt, który może zadecydować o losach Starego Świata. Musi stawić czoła hordom nieumarłych, którym przewodzi potężny Dread King.

Mechanika

Warhammer: Dark Omen jest trójwymiarowym RTS-em, w którym wydarzenia prezentowane są w rzucie izometrycznym. Gracze przejmują kontrolę nad rosnącą w siłę armią najemników pod przewodnictwem kapitana Bernhardta i podejmują się kolejnych wymagających misji. Kluczowe do osiągania sukcesów jest nie tylko właściwe dowodzenie żołnierzami na polu bitwy, ale również zarządzanie posiadanymi zasobami i rekrutowanie nowych jednostek. Wśród dostępnych najemników są przedstawiciele wielu ras Starego Świata o różnych profesjach, w tym magowie, łucznicy, piechurzy, artylerzyści czy jeźdźcy. Gracze mogą przed każdą misją rekrutować nowe oddziały, zwolnić stare, uzupełnić braki w już istniejących oraz wyekwipować jednostki w przydatne w bitwach artefakty. Udział w walce wpływa na doświadczenie podwładnych, którzy po wygranych potyczkach stają się silniejsi i rozwijają swoje umiejętności.

Kontynuacja wyróżnia się usprawnionym interfejsem, który ułatwia zarządzanie armią i zasobami, a także bardziej szczegółowymi mapami. Obecnie na przebieg starć dużo większy wpływ ma ukształtowanie terenu. Wysokie pagórki mogą ograniczać widoczność i mobilność niektórych oddziałów, a innym dawać wyraźną przewagę w starciu.

Tryby gry

Dark Omen pozwala sprawdzić się fanom strategii w rozbudowanym trybie kampanii, który tym razem ma nieco bardziej liniową formę w porównaniu do Shadow of the Horned Rat. Dodatkowo gracze mogą zmierzyć się w potyczkach sieciowych, prowadząc do boju jedną z trzech armii – siły imperium, orków lub nieumarłych. Bitwy poprzedza etap tworzenia armii poprzez zatrudnienie jednostek w ramach dostępnych zasobów.

Kwestie techniczne

Warhammer: Dark Omen łączy trójwymiarową grafikę map z dwuwymiarowymi sprite’ami jednostek. Utrzymana w motywach fantasy produkcja mocno wykorzystuje licencję Warhammera, przedstawiając znajome fanom gry bitewnej rejony i postacie. Tytuł charakteryzuje wysoki poziom trudności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 481 głosów czytelników.

Gry podobne do Warhammer: Dark Omen

Wymagania wiekowe Warhammer: Dark Omen

12+

Wymagania sprzętowe Warhammer: Dark Omen

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pemtium 233MHz
  • 16MB RAM
Warhammer: Dark Omen - recenzja gry
Warhammer: Dark Omen - recenzja gry

Recenzja 2 sierpnia 2001, 14:56

Tymczasem wzrok wojownika zatrzymał się na siedzącym w kącie, przy palenisku, starym człowieku. Ten trzymał w swych pomarszczonych dłoniach mocno sfatygowaną lutnię.

PC
PS1