Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2005, 13:51

autor: Elrond

Zawieszenie broni w sprawie Star Trek

Fani gier komputerowych, z fabuła opartą na uniwersum Star Treka, mogą odetchnąć z ulgą. Ponad półtora roku temu, kompanie Activision oraz Viacom wkroczyły na wojenną ścieżkę, czego rezultatem było zerwanie umów licencyjnych pomiędzy obydwoma firmami. Dla graczy oznaczać to mogło zakończenie elektronicznej eksploracji świata Gwiezdnej Wędrówki, ale wszystko wskazuje na to, że zaświeciło dla ...

Fani gier komputerowych, z fabuła opartą na uniwersum Star Treka, mogą odetchnąć z ulgą. Ponad półtora roku temu, kompanie Activision oraz Viacom wkroczyły na wojenną ścieżkę, czego rezultatem było zerwanie umów licencyjnych pomiędzy obydwoma firmami. Dla graczy oznaczać to mogło zakończenie elektronicznej eksploracji świata Gwiezdnej Wędrówki, ale wszystko wskazuje na to, że zaświeciło dla nich słońce.

Jak poinformowali przedstawiciele Activision oraz Viacom, obie strony doszły do porozumienia a z sądu wycofano wszelkie roszczenia. Nie podano jednak innych szczegółów porozumienia, można się jedynie domyślać, że za wszystkim tym stoją spore sumy pieniędzy. Dla graczy najważniejsze jest jednak to, że szansa na powstanie kolejnych gier z serii Star Trek zwiększyła się znacznie.