Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2005, 14:20

autor: Elrond

Cienko przędzie Eidos, oj cienko

Ostatnie informacje o przejęciu jednej z największych firm wydawniczych, Eidos, pojawiły się na łamach naszego serwisu pod koniec lutego, niestety od tamtej pory sytuacja firmy nie uległa zmianie. Co prawda pojawiły się podobno kolejne propozycje zakupu Eidosa, lecz na razie nic z nich nie wynika. A firmie przydałby się potężny zastrzyk gotówki, ponieważ jej finansowa sytuacja jest delikatnie...

Ostatnie informacje o przejęciu jednej z największych firm wydawniczych, Eidos, pojawiły się na łamach naszego serwisu pod koniec lutego, niestety od tamtej pory sytuacja firmy nie uległa zmianie. Co prawda pojawiły się podobno kolejne propozycje zakupu Eidosa, lecz na razie nic z nich nie wynika. A firmie przydałby się potężny zastrzyk gotówki, ponieważ jej finansowa sytuacja jest delikatnie mówiąc kiepska.

Opublikowany właśnie raport podsumowujący ostatnie 6 miesięcy działalności Eidosa jasno jak na dłoni obnaża słabe strony wydawcy. Nie dość, że firma zanotowała 29.2 miliona funtów straty to jej akcje znajdują się obecnie na najniższym w historii poziomie. Dodatkowo potwierdziło się to, czego obawiali się gracze - wydania gier Hitman: Blood Money, 25 to Life, Just Cause oraz nowej odsłony Tomb Raider, zostały przesunięte z powodu strategicznych decyzji na rok fiskalny 2006, czyli ukażą się nie wcześniej niż w lipcu 2005. Jedynym pozytywem jest fakt, iż Tomb Raider ukaże się również na Xbox 2 oraz PSP.