Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 marca 2005, 13:55

autor: Elrond

Pazerny Peter Jackson

Filmowa wersja trylogii Władca Pierścieni (dla uściślenia dodam, iż książkę przerobiono na trylogię ze względów jak najbardziej marketingowych) autorstwa jednego z najpopularniejszych pisarzy fantasy, Tolkiena, plasuje się w czołówce tytułów, które przyciągnęły do kin największą liczbę widzów. Co za tym idzie, produkcja ta odniosła ogromny sukces finansowy, z którego nieznaną, ale z pewnością ...

Filmowa wersja trylogii Władca Pierścieni (dla uściślenia dodam, iż książkę przerobiono na trylogię ze względów jak najbardziej marketingowych) autorstwa jednego z najpopularniejszych pisarzy fantasy, Tolkiena, plasuje się w czołówce tytułów, które przyciągnęły do kin największą liczbę widzów. Co za tym idzie, produkcja ta odniosła ogromny sukces finansowy, z którego nieznaną, ale z pewnością dużą część, zgarnął Peter Jackson, reżyser filmu.

Jednak stare porzekadło, które mówi, że bogatemu zawsze mało, pasuje do pana Jacksona jak ulał. Reżyser podał bowiem do sądu firmę New Line Cinema, żądając od niej wpływów z profitów, które wygenerowały licencje udzielone na podstawie filmu, m.in. te z gier komputerowych. Dodatkowe zarzuty zawarte w pozwie dotyczą braku zapłaty za scenariusz oraz za słowa kompozycji muzycznej wykorzystanej w grze stworzonej przez EA na podstawie filmu. W pozwie nie wymieniono konkretnych tytułów gier, ale z dużym prawdopodobieństwem chodzi o Lord of the Rings: The Third Age, The Two Towers i The Return of the King oraz piosenkę wykonywaną przez Annie Lennox, Into The West, do której słowa napisała Fran Walsh, partnerka Jacksona.