Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2005, 09:03

Pełna wersja Second Sight już wkrótce do ściagnięcia za opłatą

Możliwość legalnego ściągnięcia gry z Internetu nie jest rzeczą nową, od dawna istnieją wszak specjalne serwisy temu poświęcone. Mimo to należy się cieszyć z każdej inicjatywy tego typu, zwłaszcza że niektóre programy nigdy w Polsce nie zostaną wydane (vide Locomotion Chrisa Sawyera). Do grona tytułów, które w pełnych wersjach zostaną opublikowane w sieci, dołączy wkrótce Second Sight.

Możliwość legalnego ściągnięcia gry z Internetu nie jest rzeczą nową, od dawna istnieją wszak specjalne serwisy temu poświęcone. Mimo to należy się cieszyć z każdej inicjatywy tego typu, zwłaszcza że niektóre programy nigdy w Polsce nie zostaną wydane (vide Locomotion Chrisa Sawyera). Do grona tytułów, które w pełnych wersjach zostaną opublikowane w sieci, dołączy wkrótce Second Sight, o czym poinformowała wczoraj firma Codemasters.

Second Sight jest co prawda dostępny w Polsce (od 25 lutego dystrybucją gry zajmuje się CD Projekt), ale jeśli ktoś nie dysponuje możliwością kupna programu w sklepie, ma alternatywę w postaci oferty koncernu Codemasters. Program będzie dostępny do pobrania z oficjalnej strony. Kiedy dokładnie to nastąpi nie wiadomo. Nieznana jest również cena, chociaż w tym przypadku powinna ona być znacznie niższa od gry w wersji „pudełkowej”.

Second Sight to kolejna propozycja studia Free Radical Design, które zasłynęło przede wszystkim za sprawą wydawanej na platformy nowej generacji serii TimeSplitters a także hitowego Goldeneye 007 na Nintendo 64. W przeciwieństwie do wspomnianych tytułów akcja opisywanej gry nie musi być przez cały czas obserwowana z perspektywy pierwszej osoby, gdyż gracz w każdej chwili może przełączyć podgląd na widok TPP. Miłośników serii TimeSplitters zainteresuje zapewne to, iż w grze zastosowano bardzo zbliżony model sterowania główną postacią.

Gracz rozpoczyna zabawę w ściśle strzeżonym kompleksie medycznym, który prowadzi bliżej niesprecyzowane badania na ludziach. Prowadzona postać wykazuje oznaki amnezji, nie pamięta bowiem nic z przeszłości. Główny bohater odkrywa natomiast, że obdarzony został licznymi nadnaturalnymi zdolnościami. Usiłuje wydostać się z kompleksu i odkryć tajemnicę swej przeszłości. Warto przy tym dodać, iż z racji dopracowanego sterowania gracz może równocześnie poruszać postacią i korzystać z nowo nabytych mocy.

Więcej informacji na temat Second Sight znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier.