Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 marca 2005, 13:36

autor: Elrond

IGN Entertainment do sprzedania?

Buszując po sieci natrafiliśmy na dość sensacyjną wiadomość. Jak informuje bowiem osobnik o nicku commodus w poście umieszczonym na forum serwisu evilavatar, dziennik Wall Street Journal zamieścił na swoich łamach artykuł, w którego wynika, że IGN Entertainment został wystawiony przez swoją firmę-matkę na sprzedaż za kwotę z przedziału 600-800 milionów USD. Dla niezorientowanych dodam, iż IGN ...

Buszując po sieci natrafiliśmy na dość sensacyjną wiadomość. Jak informuje bowiem osobnik o nicku commodus w poście umieszczonym na forum serwisu evilavatar, dziennik Wall Street Journal zamieścił na swoich łamach artykuł, w którego wynika, że IGN Entertainment został wystawiony przez swoją firmę-matkę na sprzedaż za kwotę z przedziału 600-800 milionów USD. Dla niezorientowanych dodam, iż IGN Entertainment skupia pod swoimi skrzydłami takie serwisy branżowe jak GameSpy, TeamXbox, IGN czy Rotten Tomatoes.

Czytelnicy forum zastanawiają się która z firm może być zainteresowana zakupem takiego, jakby nie było łakomego kąska. W grę wchodzą raczej duże korporacje, ponieważ po pierwsze kwota, za którą IGN Entertainment "się sprzedaje" jest dość znaczna, po drugie technologie, które skupia IGN w swoich rękach mogą posłużyć w rozwoju kolejnych serwisów a po trzecie niebagatelna liczba stron członków społeczności skupionej wokół tych serwisów (szacunkowo ponad 1500) stanowią znakomitą przestrzeń reklamową.

Zainteresowanych zapraszam na strony Wall Street Journal - IGN Entertainment Mulls Sale, IPO (uwaga, dostępne tylko dla subskrybentów).