Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiNDS
Okładka Ridge Racer DS (NDS)

Ridge Racer DS NDS

Ridge Racer DS to już klasyczna seria gier wyścigowych wydawana od momentu stworzenia konsoli Sony PlayStation. Wersja na Nintendo Dual Screen jest pierwszą, która zawitała na konsole przenośne. Wyprodukowała ją i wydała firma Namco.

Wyścigi | samochodowe

Nintendo DS
Okładka Ridge Racer DS (NDS)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

7grudnia2004

3czerwca2005

pudełko PL

Ridge Racer DS to już klasyczna seria gier wyścigowych wydawana od momentu stworzenia konsoli Sony PlayStation. Wersja na Nintendo Dual Screen jest pierwszą, która zawitała na konsole przenośne. Wyprodukowała ją i wydała firma Namco.

Ridge Racer DS można uznać jako konwersję RR wydanego na inną konsolę Nintendo, N64, w roku 2000. Co prawda wprowadzono szereg poprawek, jednakże różnice nie są szalenie widoczne. Do dyspozycji graczy oddano kilkanaście samochodów, różniących się głównie barwą i nieznacznymi elementami karoserii. Wyścigi odbywają się na dwudziestu trasach rozmieszczonych w trzech sceneriach: górskich rejonach Ameryki Północnej, wielkim mieście i pustynnym terenie umiejscowionym w południowych stanach USA. Największe usprawnienia dotyczą sposobu sterowania pojazdem. Obecność ekranu dotykowego pozwoliła Namco stworzyć wirtualną kierownicę, którą kręcimy mając nałożoną na kciuk specjalną nakładkę. Najlepszym sposobem pokonywania tras jest używanie kontrolowanego poślizgu, pozwalającego utrzymywać mniej więcej stałą, wysoką prędkość pojazdu.

Grafika jest w pełni trójwymiarowa, a animacja pomyka w 60 klatkach na sekundę. Muzyka jest bardzo przeciętna i buczy delikatnie w tle, natomiast dźwięki udanie imitują odgłosy prawdziwych samochodów. Gracze spragnieni rywalizacji z żywym kierowcą, mogą wziąć udział w zawodach poprzez Wi-Fi (max. sześciu graczy).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-6  

Klasyfikacja PEGI Ridge Racer DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Twórcy FlatOut biorą na warsztat nową grę z serii Ridge Racer

wiadomość4 lutego 2011

Firma Namco Bandai zapowiedziała dziś kolejną odsłonę cyklu zręcznościowych wyścigów Ridge Racer. Produkcją gry Ridge Racer Unbounded zajęło się fińskie studiu deweloperskie Bugbear Entertainment, które w dorobku ma m.in. FlatOut oraz udaną konwersję Sega Rally Revo na konsolę PlayStation Portable. Tytuł ukaże się w 2012 roku i trafi na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 a także komputery PC.

Ridge Racer 7 (PS3) - kolejne informacje i nowe screenshoty
Ridge Racer 7 (PS3) - kolejne informacje i nowe screenshoty

wiadomość18 października 2006

Firma Namco Bandai ujawniła kilka nowych szczegółów związanych z siódmą odsłoną serii Ridge Racer. Opublikowane zostały również nowe zrzuty ekranowe ukazujące system rozgrywki, a także interfejs gry.

Ridge Racer 7 – znamy kolejne szczegóły
Ridge Racer 7 – znamy kolejne szczegóły

wiadomość1 września 2006

W najnowszym numerze japońskiego magazynu Famitsu znalazło się kilka interesujących informacji na temat nowej ścigałki ze stajni Namco Bandai – gry Ridge Racer 7, przeznaczonej wyłącznie na PLAYSTATION 3. Popatrzmy, czego można spodziewać się od dzieła, które zostanie zaprezentowane na nadchodzących targach Tokyo Game Show.

Ridge Racer 7 w produkcji!
Ridge Racer 7 w produkcji!

wiadomość20 kwietnia 2006

Nie będzie więcej gier z serii Ridge Racer na konsolę Xbox 360, przynajmniej na razie. Według informacji opublikowanych przez renomowany magazyn Famitsu, firma Namco pracuje już nad siódmą odsłoną cyklu, która zadebiutuje tylko i wyłącznie na konsoli PlayStation 3.

Namco zaanonsował Ridge Racer 6

wiadomość26 lipca 2005

Ridge Racer oficjalnie powraca na rynek gier video. Szósta odsłona popularnej serii wyścigów samochodowych jest już w trakcie realizacji, o czym wczoraj poinformował japoński koncern Namco.