Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSPPS2GCNXBOXNDS
Okładka Crash Tag Team Racing (PSP)

Crash Tag Team Racing

Crash Tag Team Racing to kolejna produkcja z dobrze znanym jamrajem w roli głównej. Pozycja jest ciekawym połączeniem dwóch różnych gatunków: zręcznościowej gry wyścigowej oraz typowej produkcji platformowej.

Wyścigi | samochodowe

Okładka Crash Tag Team Racing (PSP)

data premiery gry:

anulowana

NDS

18paź2005

PS2 XBOX GCN

15lis2005

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crash Tag Team Racing to kolejna produkcja z dobrze znanym jamrajem pasiastym w roli głównej. Jest to połączenie dwóch różnych gatunków: zręcznościowej gry wyścigowej oraz typowej pozycji platformowej. Tym razem zły Dr. Neo Cortex postanowił wyzwać Crasha na wyścigi, licząc, że nie uda mu się uniknąć pułapek, jakie zastawił na trasach przejazdów.

Generalnie rozgrywkę można podzielić na dwie części: wyścigi i momenty typowo platformowe. Podczas jazdy, gracze mogą korzystać z rozmaitych broni ułatwiających czasowe wykluczanie oponentów z rywalizacji. Nie brakuje również rozmaitych power-upów do zebrania, np. turbo dopalaczy. Najciekawiej prezentuje się jednak tzw. crash mode, który pozwala na połączenie się posiadanej maszyny z innym pojazdem. Przykładowo, w czasie zmagań wystarczy nacisnąć wybrany przycisk, by nasz samochód przyjął formę „widma”. Następnie należy szybko wjechać w maszynę przeciwnika, by utworzyć jeden, sterowany przez graczy superpojazd z możliwością korzystania z ulepszonej broni, umocowanej na obracającym się w trzystu sześćdziesięciu stopniach stanowisku (wybieramy, czy chcemy sterować autem i skutecznie manewrujemy pomiędzy kolejnymi przeszkodami, czy też zamieniamy się w pokładowego strzelca i zabieramy się za dziesiątkowanie konkurencji). W drugiej części wirtualnych zmagań chodzimy Crashem po planszy, możemy skakać po kolejnych poziomach, walczymy z rywalami za pomocą standardowych ciosów, a także zbieramy rozmaite upgrade'y dla posiadanego samochodu. Co ciekawe, podczas poruszania się „na piechotę” odblokowujemy również nowe trasy do stoczenia kolejnych wyścigów.

W Crash Tag Team Racing wydarzenia prezentowane są w pełnym trójwymiarze, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z sekcjami platformowymi czy wyścigowymi. Grafikę programu cechuję bardzo dobre wykonanie (mowa zarówno o modelach pojazdów, jak i otoczeniu). Ponadto gra posiada tryb rozgrywki multiplayer. Dostępna jest tutaj zarówno opcja cooperative, gdzie dwóch graczy w jednej drużynie walczy przeciwko pozostałym osobom, jak i competitive, w której to samodzielnie stara się o zwycięstwo w wirtualnych wyścigach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 560 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Gry podobne do Crash Tag Team Racing

Klasyfikacja PEGI Crash Tag Team Racing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Crash Tag Team Racing

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • Multitap
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Crash Bandicoot przeciwko białaczce
Crash Bandicoot przeciwko białaczce

wiadomość7 sierpnia 2007

Organizacja Leukemia & Lymhoma Society oraz Sierra Entertainment, oddział Vivendi Games, ogłosiły, że popularny bohater świata gier Crash Bandicoot stanie się twarzą kampanii edukacyjnej mającej na celu nauczenie dzieci sposobów pomocy chorym na białaczkę.

World of Warcraft motorem napędowym sukcesu Vivendi Universal Games

wiadomość31 stycznia 2006

Francuski gigant medialny, firma Vivendi Universal, podał wyniki finansowe grupy za ubiegły rok. Nas interesują oczywiście wieści z podwórka Vivendi Universal Games, czyli ramienia firmy zajmującego się grami, a te są więcej niż dobre. Otóż przychody VUG w roku 2005 podskoczyły aż o 35% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Crash Tag Team Racing również na PSP
Crash Tag Team Racing również na PSP

wiadomość22 lipca 2005

Korporacja Vivendi Universal Games ogłosiła, iż zajmie się wydaniem Crash Tag Team Racing także w wersji na przenośną konsolę Sony, tj. PlayStation Portable (PSP). Przygotowaniem kolejnego wydania gry, podobnie zresztą jak i edycji na „duże” konsole stacjonarne, zajmą się pracownicy studia Radical Entertainment (twórcy The Simpsons: Hit & Run).

PS2
XBOX
GCN
PSP
NDS