Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSPXBOXGCNPS2NDS
Okładka Crash Tag Team Racing (PSP)
OkładkaCrash Tag Team Racing (PSP)

Crash Tag Team Racing

Crash Tag Team Racing to kolejna produkcja z dobrze znanym jamrajem w roli głównej. Pozycja jest ciekawym połączeniem dwóch różnych gatunków: zręcznościowej gry wyścigowej oraz typowej produkcji platformowej.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crash Tag Team Racing Premiera

anulowana

NDS

18paź2005

PS2 XBOX GCN

15lis2005

PSP

Gry podobne do Crash Tag Team Racing

Need for Speed: Most Wanted 5-1-0

Ridge Racer

Cars

Crash Tag Team Racing to kolejna produkcja z dobrze znanym jamrajem pasiastym w roli głównej. Jest to połączenie dwóch różnych gatunków: zręcznościowej gry wyścigowej oraz typowej pozycji platformowej. Tym razem zły Dr. Neo Cortex postanowił wyzwać Crasha na wyścigi, licząc, że nie uda mu się uniknąć pułapek, jakie zastawił na trasach przejazdów.

Generalnie rozgrywkę można podzielić na dwie części: wyścigi i momenty typowo platformowe. Podczas jazdy, gracze mogą korzystać z rozmaitych broni ułatwiających czasowe wykluczanie oponentów z rywalizacji. Nie brakuje również rozmaitych power-upów do zebrania, np. turbo dopalaczy. Najciekawiej prezentuje się jednak tzw. crash mode, który pozwala na połączenie się posiadanej maszyny z innym pojazdem. Przykładowo, w czasie zmagań wystarczy nacisnąć wybrany przycisk, by nasz samochód przyjął formę „widma”. Następnie należy szybko wjechać w maszynę przeciwnika, by utworzyć jeden, sterowany przez graczy superpojazd z możliwością korzystania z ulepszonej broni, umocowanej na obracającym się w trzystu sześćdziesięciu stopniach stanowisku (wybieramy, czy chcemy sterować autem i skutecznie manewrujemy pomiędzy kolejnymi przeszkodami, czy też zamieniamy się w pokładowego strzelca i zabieramy się za dziesiątkowanie konkurencji). W drugiej części wirtualnych zmagań chodzimy Crashem po planszy, możemy skakać po kolejnych poziomach, walczymy z rywalami za pomocą standardowych ciosów, a także zbieramy rozmaite upgrade'y dla posiadanego samochodu. Co ciekawe, podczas poruszania się „na piechotę” odblokowujemy również nowe trasy do stoczenia kolejnych wyścigów.

W Crash Tag Team Racing wydarzenia prezentowane są w pełnym trójwymiarze, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z sekcjami platformowymi czy wyścigowymi. Grafikę programu cechuję bardzo dobre wykonanie (mowa zarówno o modelach pojazdów, jak i otoczeniu). Ponadto gra posiada tryb rozgrywki multiplayer. Dostępna jest tutaj zarówno opcja cooperative, gdzie dwóch graczy w jednej drużynie walczy przeciwko pozostałym osobom, jak i competitive, w której to samodzielnie stara się o zwycięstwo w wirtualnych wyścigach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 563 głosów czytelników.

Crash Tag Team Racing cena w dniu premiery: 89,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Crash Tag Team Racing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Crash Tag Team Racing Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • Multitap
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
XBOX
GCN
PSP
NDS