Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2GBAXBOXGCN
Okładka Crash Nitro Kart (PS2)

Crash Nitro Kart

Zwariowane wyścigi ze znanymi sympatykom serii postaciami w rolach głównych. Zwariowana zabawa dla najmłodszych. Gra oferuje rozbudowany singleplayer oraz równie interesujący multiplayer.

Wyścigi | gokarty

Okładka Crash Nitro Kart (PS2)

data premiery gry:

11lis2003

PS2 XBOX GCN GBA

Crash Nitro Kart to kolejna konsolowa gra z sympatycznym liskiem w roli głównej. W przeciwieństwie do wydanych wcześniej tytułów nie mamy tu do czynienia z tradycyjną platformówką a niezbyt skomplikowaną ścigałką. Opisywana gra bazuje na hitowej serii Mario Kart autorstwa Nintendo. Podobnie jak w tamtej produkcji, bohaterowie serii zasiądają za sterami niewielkich gokartów. Warto dodać, iż poziom trudności zabawy jest odpowiednio niższy od ścigałki, Crash Nitro Kart powstał bowiem z myślą o młodszych sympatykach gier komputerowych. Gra ukazała się na wszystkie trzy konsole nowej generacji. Poszczególne wersje niczym szczególnym się pomiędzy sobą nie różnią.

W omawianej ścigałce możemy wcielić się nie tylko w postać tytułowego Crasha, ale i inne postaci znane miłośnikom serii. Są to między innymi doktor Neo Cortex, Crunch, Coco czy Tiny. W początkowej fazie gry można wybrać jedynie kilku bohaterów, dalsze postaci odblokowywane są w miarę postępów w rozgrywce.

Właściwa zabawa ma wyjątkowo dynamiczny przebieg. Przygotowane przez producentów trasy (w sumie jest ich siedemnaście) przepełnione jest licznymi skoczniami, pętlami i innymi tego typu obiektami, dzięki czemu rozgrywka staje się ciekawsza. Sterowany gokart może w trakcie jazdy zbierać liczne power-upy. Mogą one tymczasowo wzmocnić pojazd czy też wzbogacić go o turbodoładowanie. Singleplayer obejmuje trzy podstawowe tryby – Adventure, Arcade oraz Time Trial. Zadbano również o liczne atrakcje dla sympatyków potyczek multiplayerowych. Crash Nitro Kart obsługuje maksymalnie czterech graczy, niezależnie od konsoli, na której gra została uruchomiona.

Oprawa wizualna CNK utrzymana została w typowym dla serii kreskówkowym stylu. Autorzy Crash Nitro Kart nie zapomnieli również o zapewnieniu grającym odpowiedniego poczucia prędkości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 355 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Crash Nitro Kart

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Crash Nitro Kart

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Multi-Tap
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Kierownica
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • Link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
Crash Bandicoot przeciwko białaczce
Crash Bandicoot przeciwko białaczce

wiadomość7 sierpnia 2007

Organizacja Leukemia & Lymhoma Society oraz Sierra Entertainment, oddział Vivendi Games, ogłosiły, że popularny bohater świata gier Crash Bandicoot stanie się twarzą kampanii edukacyjnej mającej na celu nauczenie dzieci sposobów pomocy chorym na białaczkę.

PS2
XBOX
GCN
GBA