Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiXBOXPS2
Okładka MX Unleashed (XBOX)
OkładkaMX Unleashed (XBOX)

MX Unleashed

„MX Unleashed” zaprasza motocrossowych miłośników podniebnych skoków oraz efektownych trików na 50 tras pełnych kurzu, brudu i błota. Można ścigać się przeciwko innym motocyklistom, a także samochodom terenowym, monster truckom, dwupłatowcom i helikopterom.

Wyścigi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Studio Rainbow Studios specjalizuje się w produkcji dynamicznych wyścigów maszyn wszelkiej maści: skuterów wodnych („Splashdown”), terenowych ATV-ów („ATV Offroad Fury 2”), rowerów („Mat Hoffman's Pro BMX 2”), a nawet futurystycznych pod-ów („Star Wars: Racer Revenge”). Tym razem przyszedł czas na debiut motocrossowy na PlayStation 2. „MX Unleashed” zaprasza miłośników podniebnych skoków oraz efektownych trików na 50 tras pełnych kurzu, brudu i błota.

Gra oferuje dwa główne tryby zabawy: karierę (career mode) oraz styl wolny (freestyle mode). W pierwszym przypadku gracz bierze udział w klasycznych wyścigach motocrossowych, rywalizując z wirtualnymi kierowcami w 14 ligach (amatorskich, półprofesjonalnych i profesjonalnych). Do wyboru są cztery klasy motocykli (w odmianach dwu- i czterosuwowych): fast50cc, 125cc, 250cc i 500cc. Drugi tryb prezentuje całkiem podejście do motocrossu. Styl wolny stawia przed graczem szereg zadań do wypełnienia (np. wykonanie na danym torze pewnej ilości określonych trików, skoków itp.), zrealizowanie których premiuje przejściem do kolejnego etapu zabawy, a także odblokowuje rozmaite ulepszenia, nowe maszyny i ukryte trasy. Najbardziej widowiskową opcją jest jednak możliwość ścigania się z takimi maszynami jak np. wielkokołowym monster truckiem, terenowym dune buggie, dwpłatowym samolotem czy helikopterem. Pokonanie motocyklem takiego egzotycznego przeciwnika pozwala przesiąść się na jego maszynę maszyną.

Dynamika jazdy w „MX Unleashed” jest imponująca. Zastosowany model fizyczny umożliwia kierowcy wykonanie danej ewolucji (np. wyskoku) na różne sposoby, w zależności od przesunięcia własnego środka ciężkości. Ponadto, tak jak w rzeczywistości, szybkość i jakość jazdy zależy od umiejętności manipulowania sprzęgłem. Najczęściej słyszanymi dźwiękami w grze są różne odmiany warkotu maszyn. Znawcy tematu powinni bez trudu odróżnić gang silnika dwusuwowego od czterosuwu. Żywiołowość rozgrywki podkreśla dodatkowo mocna, rockowa muzyka takich kapel jak: Trapt, 3agains1, Cinder i innych. Miłośnicy gry wieloosobowej mogą w dwójkę porywalizować na podzielonym ekranie. Dostępne są maszyny i trasy odblokowane wcześniej w trybie dla jednego gracza.

„MX Unleashed” obsługuje system HDTV, posiadacze tego typu telewizora mogą grać w rozdzielczości 480p.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 4,4 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI MX Unleashed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.
PS2
XBOX