Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2007, 10:36

autor: Jiker

Gry z serii Red Faction, MX, Stuntman i Saint's Row głównymi pukntami planu wydawniczego firmy THQ

Brian Farrell ujawnił przyszłe plany firmy THQ, w której piastuje stanowisko prezesa. Dokonał tego w trakcie wczorajszej konferencji zorganizowanej z myślą o inwestorach.

Brian Farrell ujawnił przyszłe plany firmy THQ, w której piastuje stanowisko prezesa. Dokonał tego w trakcie wczorajszej konferencji zorganizowanej z myślą o inwestorach.

Farrell zapytany przez jedną z obecnych na konferencji osób o najważniejsze marki, które THQ będzie promować w 2008 roku fiskalnym (czyli od 1 kwietnia 2007 do końca marca 2008), odpowiedział: „Będą to nowe gry z serii Saint’s Row i Stuntman, które wydamy jeszcze w tym roku. Następnie sequel Juiced, oraz kolejne odsłony Destroy All Humans, MX (popularnej serii wyścigów motocyklowych – przyp. red.) oraz, moja ulubiona, Red Faction”. Tak, w planach THQ jest nowa część popularnej serii gier FPS Red Faction, której pierwsza edycja ukazała się w 2001 roku na PS2 i komputery osobiste, a kolejna, dwa lata później z myślą o PS2, GCN, Xbox i PC.

Farrell nie chciał niestety ujawnić żadnych dodatkowych informacji związanych z poszczególnymi pozycjami. Nie wiemy zatem na jakie platformy powstają nowe gry oraz kiedy zostaną wydane. Nie jest również pewnym, czy prezes THQ wymieniając wśród powyższych tytułów Saint’s Row miał na myśli zapowiedzianą ostatnio konwersję tejże pozycji na konsolę PS3, czy też może kontynuację. Nieco światła na całą sytuacje rzuca deklaracja Farrella, że więcej niż połowę zysków firma planuje zdobyć dzięki sprzedaży gier powstałych na konsole nowej generacji. Można się było jednak domyślić, iż wsparcie starszych platform będzie z każdym miesiącem odpowiednio mniejsze – również w przypadku THQ.

Więcej faktów związanych z planem wydawniczym THQ przekażemy Wam, gdy tylko wejdziemy w ich posiadanie.

Ostatnia aktualizacja: 2007-02-03

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.