Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 lutego 2007

Manhunt 2 w produkcji!
Manhunt 2 w produkcji!

Krystian Smoszna, 6 lutego 2007, 21:01

O kontynuacji niezwykle brutalnej gry Manhunt pisaliśmy już w sierpniu ubiegłego roku, ale wówczas były to wyłącznie plotki. Dziś mamy zdecydowanie lepsze wieści dla fanów Jamesa Earla Casha. Firma Rockstar Games oficjalnie zapowiedziała drugą odsłonę kontrowersyjnego cyklu!

Poradnik: 18 Wheels of Steel: Haulin'

Redakcja GRYOnline.pl, 6 lutego 2007, 18:03

Witam w poradniku do “18 Wheels of Steel: Haulin'". Znajdziesz tutaj garść porad dotyczących prowadzenia rozgrywki. Przedstawię ci także obszerne zestawienie ciągników dostępnych w grze, jak również dokładną mapę terytorium USA, które zwiedzisz w trakcie zabawy z programem.

Microsoft: Co jest z wami nie tak, Azjaci?
Microsoft: Co jest z wami nie tak, Azjaci?

Louvette, 6 lutego 2007, 17:18

Jedna z niepisanych marketingowych zasad głosi: skoro firma chce, by ludzie pragnęli jej produktu, powinna wmówić wszystkim dookoła, że brak chęci posiadania go jest czymś co najmniej niestosownym.

Poprawek do Company of Heroes ciąg dalszy

Vercetti, 6 lutego 2007, 15:45

Dwa tygodnie temu na łamach naszego serwisu ukazała się wiadomość mówiąca o tym, że studio Relic Entertainment pracuje nad kolejnym patchem do swego sztandarowego RTS-a, Company of Heroes: Kompania Braci. Przypomnijmy, że łatka oznaczona numerkiem 1.5 ma zapewnić strategii m.in. wsparcie dla bibliotek DirectX 10.

Sony zadowolone ze sprzedaży dysków w formacie Blu-ray

Vercetti, 6 lutego 2007, 15:15

Sony Computer Entertainment America (SCEA) wystosowało dzisiaj specjalne oświadczenie prasowe, w którym podkreśliło kilka ciekawych faktów na temat propagowanej przez siebie technologii Blu-ray. W oparciu o dane, jakich dostarczyła mu firma Nielsen VideoScan, Sony stara się udowodnić wyższość swego formatu nad konkurencyjnym HD-DVD.

Kolejna ładowarka do Wiimote’a w drodze
Kolejna ładowarka do Wiimote’a w drodze

Vercetti, 6 lutego 2007, 14:40

Bezprzewodowy kontroler do konsoli Nintendo Wii poza szerokim wachlarzem oferowanych możliwości kojarzy się graczom również z koniecznością częstego zmieniania baterii Wiimote’a. Ten problem niebawem stanie się przeszłością, ponieważ za dziesięć dni na rynku ukaże się pierwsza ładowarka do pilota, sygnowana logiem firmy Joytech.

Jeden z głównych producentów Starcraft: Brood Wars pracuje nad nową strategią
Jeden z głównych producentów Starcraft: Brood Wars pracuje nad nową strategią

Jiker, 6 lutego 2007, 14:10

Wahoo Studios, firma założona przez Dallana Christensena, głównego programistę Brood War, jedynego dodatku do słynnego Starcrafta, przedstawiła światu swoją nową produkcję. Saga będzie bezpłatną – w pewnym stopniu – grą z gatunku MMORTS.

Twórcy Elebits pracują nad nową oryginalną pozycją przeznaczoną dla Wii
Twórcy Elebits pracują nad nową oryginalną pozycją przeznaczoną dla Wii

Jiker, 6 lutego 2007, 13:17

Gra Elebits była jedną z najbardziej oryginalnych pozycji wydanych w zeszłym roku na konsolę Nintendo Wii (w Europie ukaże się pod tytułem Eledees w marcu 2007). Nic więc dziwnego w tym, że Konami powierzyło studiu odpowiedzialnemu za Elebits stworzenie kolejnego interesującego tytułu. Poznajcie Dewy’s Advanture.

Gears of War stworzono za 9 milionów dolarów
Gears of War stworzono za 9 milionów dolarów

Basza, 6 lutego 2007, 12:58

Ile może kosztować wyprodukowanie takiej gry jak Gears of War? Okazuje się, że nie aż tak wiele jak niektórzy przewidywali, bowiem ujawniono dziś, że na proces deweloperski tej gry przeznaczono około 9 milionów dolarów.

Debiut angielskojęzycznego Alien Shooter: Venegance
Debiut angielskojęzycznego Alien Shooter: Venegance

Basza, 6 lutego 2007, 12:44

Przedstawiciele firmy CDV Software Entertainment ogłosili, że gra Alien Shooter: Venegance, stworzona przez rosyjskie studio Sigma-Team właśnie trafiła do sprzedaży na terenie Ameryki Północnej.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (06/02/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (06/02/07)

Krystian Smoszna, 6 lutego 2007, 12:24

Po raz drugi z rzędu, a trzeci w tym roku gra Lost Planet: Extreme Condition zdystansowała konkurencję w brytyjskim rankingu bestsellerów. Produkt firmy Capcom bez trudu pokonał multi-platformowe produkcje, co dowodzi jego olbrzymiej popularności.

Mass Effect: ujawniono informacje o rasie Quarian
Mass Effect: ujawniono informacje o rasie Quarian

Metatron, 6 lutego 2007, 11:41

Firma BioWare świetnie zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo wyczekiwaną produkcją jest Mass Effect. Mimo tego (a może właśnie dlatego) nie ustaje w podsycaniu atmosfery poprzez stopniowe ujawnianie kolejnych, dość skąpych informacji dotyczących wspomnianej gry. Tym razem zaprezentowano nam jedną z ras obcych – Quarian.

Lost in Blue 2 - nowe informacje i screenshoty
Lost in Blue 2 - nowe informacje i screenshoty

Jiker, 6 lutego 2007, 11:23

Firma Konami pokusiła się wreszcie o ujawnienie kilku nowych informacji na temat kontynuacji interesującej pozycji o tytule Lost in Blue. W Lost in Blue 2 ponownie wcielimy się w dwoje rozbitków i pomożemy przeżyć na wyspie pełnej niebezpieczeństw.

"Ciekawe" zasady przedsprzedaży PS3 w brytyjskiej sieci handlowej HMV

Metatron, 6 lutego 2007, 11:20

W związku ze zbliżającą się europejską premierą PS3, jedna z największych sieci handlowych w Wielkiej Brytanii, HMV, przygotowała „ciekawą” ofertę dla osób pragnących nabyć nową konsolę Sony. Polega ona na tym, że prawo do pre-orderów będą posiadać jedynie ci, którzy zgodzą się na to, by wraz z nową konsolą stacjonarną nabyć pakiet zawierający PSP, dwie gry oraz kartę pamięci 4 GB.

Dziesięć milionów egzemplarzy produkcji spod znaku Kingdom Hearts na rynku

Metatron, 6 lutego 2007, 11:02

Pomysł połączenia disnejowskich światów z postaciami znanymi z serii Final Fantasy i uczynienia z tej mieszaniny gry RPG przez wiele osób uważany był za co najmniej karkołomny. Okazało się jednak, że przyjął się nadspodziewanie dobrze. O potężnym zainteresowaniu świadczyć może fakt, że aktualnie na rynek zdążyło już trafić dziesięć milionów egzemplarzy produkcji spod znaku Kingdom Hearts.

Gra Rogue Galaxy na amerykańskich półkach sklepowych
Gra Rogue Galaxy na amerykańskich półkach sklepowych

Metatron, 6 lutego 2007, 10:47

Oczekiwana przez fanów japońskiego RPG gra Rogue Galaxy już od zeszłego tygodnia jest do nabycia w amerykańskich sklepach. Za stworzenie wspomnianej produkcji odpowiada firma Level 5, znana z bardzo dobrze przyjętej serii Dark Cloud czy też gry Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King. Tytuł dostępny jest dla posiadaczy konsoli PS2.

"Nie ma potrzeby obniżenia ceny Xboksa 360", twierdzi szef europejskiego oddziału Microsoftu

Jiker, 6 lutego 2007, 10:27

Chris Lewis, szef europejskiego oddziału firmy Microsoft, oznajmił w rozmowie z sieciowym wydaniem magazynu MCV, że koncern nie planuje w związku ze zbliżającą się europejską premierą konsoli PlayStation 3 żadnych obniżek ceny Xboksa 360.

Kontroler konsoli Xbox 360 zaciągnięty do służby w Armii Stanów Zjednoczonych
Kontroler konsoli Xbox 360 zaciągnięty do służby w Armii Stanów Zjednoczonych

eLKaeR, 6 lutego 2007, 10:10

Zdecydowana większość ludzi, korzystająca podczas codziennego grania z kontrolera konsoli Xbox 360, nie zdaje sobie nawet sprawy, jak ogromny potencjał drzemie w tym niepozornym urządzeniu. Z przewodowej wersji tego pada (uznawanej zresztą za mniej atrakcyjną dla konsumenta) postanowiła bowiem skorzystać w jednym ze swoich projektów nawet Armia Stanów Zjednoczonych.

Electronic Arts rozczarowane sprzedażą gier wydawanych na PS3

Jiker, 6 lutego 2007, 09:55

Serwis TMC.net donosi, że szefostwo Electronic Arts jest „rozczarowane” sprzedażą gier wydanych przez koncern na konsolę PlayStation 3. Informacje te zostały przekazane dziennikarzom w trakcie konferencji poświęconej wynikom finansowym osiągniętym przez giganta wirtualnej rozrywki w ostatnim kwartale 2006 roku.

Unreal Engine 3.0 zdecydowanie nie dla Wii

eLKaeR, 6 lutego 2007, 09:32

Doskonale wiemy, że konsola Wii radzi sobie z technologią Unreal Engine drugiej generacji – widać to chociażby w Red Steel. Niemal dokładnie rok temu nieoficjalnie informowano, iż ku wspomnianej platformie, znanej jeszcze wtedy pod kodową nazwą Revolution, zmierza trzecia inkarnacja UE. Później Mark Rein z firmy Epic Games powątpiewał w możliwości "Rewolucji", a teraz jest już pewien swoich racji.

Wiedźmin ma już wydawcę w Stanach Zjednoczonych
Wiedźmin ma już wydawcę w Stanach Zjednoczonych

Krystian Smoszna, 6 lutego 2007, 08:59

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku europejski oddział firmy Atari zdecydował się zaangażować w wydanie gry Wiedźmin na Starym Kontynencie. Dziś wiemy już, że ten sam koncern odpowiadać będzie za dystrybucję polskiego programu w Stanach Zjednoczonych.

Licencja Girls Gone Wild dla Pocket Pool - kieszonkowego bilarda rozbieranego
Licencja Girls Gone Wild dla Pocket Pool - kieszonkowego bilarda rozbieranego

eLKaeR, 6 lutego 2007, 08:55

Bilard zapewne nabierze dla posiadaczy PlayStation Portable zupełnie nowego wymiaru wraz z nadejściem gry o nazwie Pocket Pool. Ten dość interesujący produkt ze stajni Conspiracy Entertainment opisaliśmy po raz pierwszy w połowie grudnia ubiegłego roku, a teraz wracamy do sprawy, ponieważ developerzy uzyskali licencję Girls Gone Wild.

Już dziś zagramy w demo Supreme Commander
Już dziś zagramy w demo Supreme Commander

Krystian Smoszna, 6 lutego 2007, 08:33

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla sympatyków nowej gry studia Gas Powered Games, zatytułowanej Supreme Commander. Dziś popołudniu w Internecie pojawi się oficjalne demo tego programu, które pozwoli sprawdzić, jak prezentuje się w akcji ideowy następca kultowego Total Annihilation.

Root Beer Tapper już jutro na Xbox Live Arcade
Root Beer Tapper już jutro na Xbox Live Arcade

Krystian Smoszna, 6 lutego 2007, 08:16

Kilka dni temu zaprezentowaliśmy Wam listę dziesięciu gier, które koncern Microsoft przygotował do dystrybucji za pośrednictwem usługi Xbox Live Arcade. Dziś wiemy już, kiedy w Internecie pojawi się pierwszy z zapowiedzianych produktów – klasyczna gra zręcznościowa Root Beer Tapper.

Top 10 gier w US (06/02/07)
Top 10 gier w US (06/02/07)

Krystian Smoszna, 6 lutego 2007, 07:59

Ogromna popularność pierwszego dodatku do gry World of WarCraft w Stanach Zjednoczonych jest bezdyskusyjna – długo oczekiwany twór firmy Blizzard Entertainment po raz drugi z rzędu bez problemów zwyciężył w notowaniu amerykańskiego rankingu bestsellerów.

Kolejna porcja klasycznych hitów dla użytkowników konsoli Nintendo Wii
Kolejna porcja klasycznych hitów dla użytkowników konsoli Nintendo Wii

Krystian Smoszna, 6 lutego 2007, 07:36

Jak zwykle w poniedziałek, amerykański oddział koncernu Nintendo wzbogacił ofertę usługi Virtual Console o kolejne, klasyczne tytuły. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą pobrać za niewielką opłatą trzy „nowe” gry.

Final Fantasy XIII zadebiutuje w Europie pod koniec przyszłego roku?
Final Fantasy XIII zadebiutuje w Europie pod koniec przyszłego roku?

Krystian Smoszna, 6 lutego 2007, 07:33

Mieszkańcy Starego Kontynentu poczekają na premierę gry Final Fantasy XIII do końca przyszłego roku – twierdzi brytyjskie czasopismo Play Magazine, które podzieliło się tą niezbyt radosną nowiną ze swoimi czytelnikami.

Gra S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl ma nową stronę internetową
Gra S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl ma nową stronę internetową

Krystian Smoszna, 6 lutego 2007, 07:31

Do premiery gry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl pozostało już naprawdę niewiele czasu, nie dziwi zatem coraz większa aktywność jej twórców w kwestii promocji tej pierwszoosobowej strzelaniny. Kilka dni temu poznaliście zawartość kolekcjonerskiej edycji programu, dziś natomiast możecie poszerzyć swoją wiedzę o ukraińskim produkcie za pośrednictwem jego oficjalnej strony internetowej.

SimBin otwiera nowe studio
SimBin otwiera nowe studio

Krystian Smoszna, 6 lutego 2007, 07:28

Firma SimBin Development Team AB, znana z produkcji gier z gatunku wyścigów samochodowych (m.in. seria GTR), poinformowała o otworzeniu nowego studia, zlokalizowanego w szwedzkim mieście Falun.