Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 lutego 2007

Universe at War: Earth Assault na pierwszych obrazkach w wysokiej rozdzielczości
Universe at War: Earth Assault na pierwszych obrazkach w wysokiej rozdzielczości

eLKaeR, 2 lutego 2007, 19:19

Tytuł nowej gry strategicznej czasu rzeczywistego twórców Star Wars: Empire at War, wraz z pierwszymi szczegółowymi danymi tekstowymi na jej temat, poznaliśmy w miniony wtorek. Jednak dopiero teraz możemy z prawdziwą przyjemnością zaprezentować Wam pierwsze obrazki w wysokiej rozdzielczości, zapowiadające niniejszy produkt (korporacja Sega zorganizuje premierę najprawdopodobniej jesienią 2007).

Command & Conquer 3: Wojny o tyberium – informacje o polskiej premierze

Łukasz Malik, 2 lutego 2007, 18:59

Premiera trzeciej części Command & Conquer zbliża się wielkimi krokami. Wojny o tyberium – bo tak będzie brzmiał oficjalny polski podtytuł Command & Conquer 3 – nie ominą także naszego kraju, premiera odbędzie się równocześnie z premierą europejską czyli 30 marca bieżącego roku.

Myśli nieprzemyślane - Online'owy Władca

Redakcja GRYOnline.pl, 2 lutego 2007, 18:33

O drugiej w nocy znajduję się przed monitorem biegając po Hobbitonie, który wyobrażałem sobie 20 lat temu i który w swoim komputerowym wydaniu bynajmniej nie rozczarowuje.

Mobile Suit Gundam również w Europie

Dr Venom, 2 lutego 2007, 17:14

Firma Atari ogłosiła iż będzie odpowiedzialna za dystrybucję gry Gundam: Target in Sight na terenie Europy. Pozycja ta została wydana już w listopadzie ubiegłego roku przez Namco Bandai Games w Japonii i USA pod nazwą Mobile Suit Gundam: Crossfire. Gra będzie dostępna w sprzedaży na naszym kontynencie w marcu, równocześnie z europejską premierą konsoli Playstation 3.

Za niewiele ponad miesiąc europejska premiera Final Fantasy V Advance
Za niewiele ponad miesiąc europejska premiera Final Fantasy V Advance

eLKaeR, 2 lutego 2007, 12:44

Piąta część Final Fantasy w wersji pierwotnej (tj. tej dla konsoli SNES) nigdy nie trafiła oficjalnie do Europy. Dopiero dziesięć lat po oryginalnej premierze, czyli w roku 2002, na Starym Kontynencie rozpoczęto sprzedaż zestawu Final Fantasy Anthology dla PlayStation, zawierającego wspomnianą grę. Teraz "piątka" powraca na europejski grunt w wersji, dedykowanej konsoli Game Boy Advance.

Wersja demonstracyjna NBA Street Homecourt już w ofercie Xbox Live Marketplace

Jiker, 2 lutego 2007, 12:21

Rok 2007 jest wyjątkowy pod względem liczby i jakości wersji demonstracyjnych, które są publikowane w ramach usługi Xbox Live Marketplace. Mogliśmy już zagrać w dema Crackdown, Battlestations: Midway, GRAW 2, a także Fusion Frenzy. Dzisiaj przyszła pora na NBA Street Homecourt, najnowszej odsłony popularnej serii traktującej o koszykówce ulicznej.

Boon i Himmerick a gra z serii Mortal Kombat w wersji dla Nintendo DS

eLKaeR, 2 lutego 2007, 12:12

Piętnastolecie istnienia obchodzi w tym roku kultowa seria Mortal Kombat, zawsze kojarzona z krwawymi bijatykami mistrzów rozmaitych sztuk walki. Kolejne części owego cyklu trafiały na różnorodne platformy, ale jeszcze nigdy nie widzieliśmy "Śmiertelnej Walki" w wersji dla Nintendo DS. Mimo wcześniejszych zaprzeczeń, edycję taką jednak ujrzymy na sklepowych półkach.

Gra Spore również na NDS

Metatron, 2 lutego 2007, 11:26

We wrześniu informowaliśmy was o tym, że Electronic Arts, wydawca gry Spore, aktualnie nie planuje przeniesienia jej na inne platformy sprzętowe, koncentrując się jedynie na wersji na komputery PC. Wygląda na to, że firma zmieniła politykę, ponieważ ogłoszono, że równolegle z pecetową odsłoną Spore powstaje również przenośna wersja gry, przeznaczona na konsolę NDS.

Zakazane w Australii Blitz: The League zostanie wydane na terenie Europy

Jiker, 2 lutego 2007, 11:20

Firma Midway ogłosiła, że gra Blitz: The League w wersji na Xboksa 360 trafi oficjalnie do Europy. Premiera tejże pozycji sportowej, traktującej futbol amerykański nieco z przymrużeniem oka, odbędzie się 23 lutego 2007 roku.

Nowa odsłona Castlevanii trafi na PSP
Nowa odsłona Castlevanii trafi na PSP

Metatron, 2 lutego 2007, 11:10

Dwie ostatnie części Castlevanii, które ukazały się na rynku, przeznaczone były na konsolę NDS, co wzbudzało zazdrość licznych miłośników serii posiadających PSP. Sytuacja ta jednak ulegnie zmianie, a to za sprawą przygotowywanej specjalnie z myślą o handheldzie Sony produkcji Castlevania: The Dracula X Chronicles.

Pokemon Diamond i Pearl biją kolejne rekordy popularności

Jiker, 2 lutego 2007, 11:02

Koncern Nintendo poinformował, że najnowsze gry z bestsellerowej serii Pokemon, czyli Pokemon Diamond oraz Pokemon Pearl wydane na NDS-a, uzyskały miano najpopularniejszych jej odsłon.

Zapowiedziano grę The New York Times Crosswords

Metatron, 2 lutego 2007, 10:51

Firma Majesco ogłosiła prace nad grą The New York Times Crosswords przeznaczoną na NDS. Będzie to produkcja przygotowana specjalnie z myślą o miłośnikach różnego rodzaju krzyżówek. Dzięki niej będą mogli nie tylko przetestować swoje zdolności, ale również pracować nad nimi czy nawet zmierzyć się za znajomym za pośrednictwem Wi-Fi. Na razie nie ujawniono jeszcze daty wydania tytułu.

Znamy datę premiery gry TOCA Race Driver 3 Challenge
Znamy datę premiery gry TOCA Race Driver 3 Challenge

Jiker, 2 lutego 2007, 10:46

Firma Codemasters ujawniła europejską datę premiery gry wyścigowej TOCA Race Driver 3 Challenge. Zostanie ona wydana już niebawem – dokładnie rzecz ujmując, 16 lutego 2007 roku.

Zobacz pierwszy zwiastun gry Theme Park DS
Zobacz pierwszy zwiastun gry Theme Park DS

Krystian Smoszna, 2 lutego 2007, 10:46

Kilkukrotnie wspominaliśmy na łamach naszego serwisu o konwersji klasycznej gry Theme Park na konsolę Nintendo DS, nad którą w pocie czoła pracuje japoński oddział koncernu Electronic Arts. Do tej pory przekazywaliśmy Wam wieści dotyczące rozgrywki, prezentowaliśmy również pierwsze screenshoty. Dziś przyszedł czas na film.

O wpływie gier z serii Dance Dance Revolution na zdrowie

Metatron, 2 lutego 2007, 10:36

Nie tak dawno temu informowaliśmy was o tym, że gry wymagające aktywności ruchowej mogą być świetnym lekarstwem na otyłość. Zostało to potwierdzone przez wyniki badań przeprowadzonych w ramach projektu Games for Health. Dotyczył on wpływu, jaki mają na dzieci z nadwagą gry typu Dance Dance Revolution.

Coś dla Wii szykuje twórca Flashback: The Quest for Identity i autor In Memoriam

eLKaeR, 2 lutego 2007, 10:32

Dwóch francuskich developerów zostało oczarowanych przez konsolę Wii do tego stopnia, że postanowili oni po kilku latach nieobecności na rynku elektroniczno-rozrywkowym powrócić z nową grą, dedykowaną właśnie owej platformie marki Nintendo. Mamy konkretnie na myśli Paula Cuisseta i Erica Viennota.

Jedna z najlepiej zapowiadających się gier dla PS3 od teraz w stajni Electronic Arts
Jedna z najlepiej zapowiadających się gier dla PS3 od teraz w stajni Electronic Arts

eLKaeR, 2 lutego 2007, 09:55

Oficjalne zapowiedzi nadal głoszą, iż nadchodząca gra pt. Mercenaries 2: World in Flames dostępna będzie wyłącznie na platformie PlayStation 3. Znając jednak dotychczasowe rynkowe poczynania wydawcy, którego właśnie znaleźli developerzy owej pozycji, nie powinniśmy być zaskoczeni, jeśli ostatecznie do sklepów trafi też chociażby wersja dla Xboxa 360.

Electronic Arts potwierdza plotki o wstrzymaniu prac nad grą The White Council
Electronic Arts potwierdza plotki o wstrzymaniu prac nad grą The White Council

Krystian Smoszna, 2 lutego 2007, 09:55

Długo musieliśmy czekać na oficjalne stanowisko koncernu Electronic Arts w sprawie anulowania projektu The Lord of the Rings: The White Council. Po kilku tygodniach ciszy, przedstawiciele giganta branży elektronicznej rozrywki przyznali wreszcie, że prace nad grą zostały wstrzymane.

GTA: San Andreas rządzi i dzieli w Japonii

Jiker, 2 lutego 2007, 09:44

Grand Theft Auto: San Andreas zostało najlepiej sprzedającą się grą w Japonii w tygodniu 21-28 stycznia. Dwuletnie opóźnienie premiery względem Stanów Zjednoczonych oraz Europy nie wpłynęło najwidoczniej na jakość i wielkość pozycji, którą docenili nawet sceptycznie nastawieni mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni.

Devil May Cry 4 pozostaje tytułem eksluzywnym dla konsoli firmy Sony
Devil May Cry 4 pozostaje tytułem eksluzywnym dla konsoli firmy Sony

Krystian Smoszna, 2 lutego 2007, 09:26

Plotki o planowanej konwersji gry Devil May Cry 4 na konsolę Xbox 360 z pewnością ucieszyły jej posiadaczy, ale nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością – informuje internetowy magazyn Kotaku, którego redaktorzy skontaktowali się w tej sprawie z firmą Capcom.

Sherlock Holmes: Przebudzenie w Polsce za niecałe 20 złotych
Sherlock Holmes: Przebudzenie w Polsce za niecałe 20 złotych

Łukasz Malik, 2 lutego 2007, 09:13

W drugiej połowie lutego na polski rynek trafi gra przygodowa Shelrock Holmes: Przebudzenie. Podobnie jak jej poprzedniczka, niezwykle popularna w naszym kraju Tajemnica srebrnego kolczyka, będzie kosztować 19,99 złotych.

Zamiast FlatOut: Total Carnage mamy FlatOut: Ultimate Carnage i pierwsze obrazki
Zamiast FlatOut: Total Carnage mamy FlatOut: Ultimate Carnage i pierwsze obrazki

eLKaeR, 2 lutego 2007, 09:09

Zgodnie z przedwczorajszymi doniesieniami, fińskie studio Bugbear Entertainment szykuje specjalną wersję gry FlatOut 2, przeznaczoną wyłącznie dla Xboxa 360. Podtytuł tej edycji uległ jednak pewnej modyfikacji, więc zamiast FlatOut: Total Carnage mamy teraz FlatOut: Ultimate Carnage. Rynkowego debiutu doczekamy się latem bieżącego roku, a tymczasem chcielibyśmy pokazać dwa premierowe screenshoty.

Ruszyła elektroniczna dystrybucja gry World of WarCraft: The Burning Crusade
Ruszyła elektroniczna dystrybucja gry World of WarCraft: The Burning Crusade

Krystian Smoszna, 2 lutego 2007, 08:29

Fani gry World of WarCraft nie muszą już biegać po sklepach w poszukiwaniu rozszerzenia The Burning Crusade. Firma Blizzard Entertainment postanowiła udostępnić ten produkt w systemie elektronicznej dystrybucji.