Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 lutego 2007

Chcesz poprawić swój wzrok - graj w Unreal Tournament
Chcesz poprawić swój wzrok - graj w Unreal Tournament

Louvette, 8 lutego 2007, 17:52

Naukowcy z Uniwersytetu w Rochester (USA) przeprowadzili badania, które wykazały, że osoby grające w produkcje akcji mają spore szanse na zwiększenie ostrości swojego wzroku.

Silverfall w marcu
Silverfall w marcu

Vercetti, 8 lutego 2007, 16:48

Koncern Koch Media, odpowiedzialny za dystrybucję gry Silverfall na terenie Starego Kontynentu, ujawnił, że wymieniony RPG (dostępny dotąd jedynie we Francji) zadebiutuje na rynku na początku marca bieżącego roku. Najbardziej prawdopodobnym terminem ukazania się tytułu jest 09.03.2007.

Nie będzie Heart of Empire: Rome
Nie będzie Heart of Empire: Rome

eLKaeR, 8 lutego 2007, 16:16

Cezar IV ustawił pod koniec ubiegłego roku bardzo wysoko poprzeczkę w dziedzinie gier strategiczno-ekonomicznych, nawiązujących do czasów starożytnego Rzymu. Z produktem tym miała konkurować pozycja pt. Heart of Empire: Rome, współtworzona przez słynną szwedzką firmę Paradox Interactive. Skandynawscy autorzy ogłosili jednak właśnie, że "Serce Imperium" nie ujrzy światła dziennego.

Guitar Hero także na Wii!
Guitar Hero także na Wii!

Vercetti, 8 lutego 2007, 16:15

Dzisiejsza konferencja prasowa firmy Activision, w której prym wiódł prezes firmy, Mike Griffith, miała wszelkie predyspozycje ku temu, by stać się kolejnym nudnym wykładem o wynikach finansowych amerykańskiego wydawcy. Na szczęście szef jednego z największych przedsiębiorstw w branży video zadbał o to, żeby przez najbliższe miesiące fani gier mieli o czym rozmyślać.

Czarny Xbox 360 w Australii?
Czarny Xbox 360 w Australii?

Vercetti, 8 lutego 2007, 15:58

Plotki o nowej, odświeżonej wersji Xboksa 360 zaczęły przybierać na sile szczególnie w ostatnich kilku tygodniach, nie zawsze mając zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Możliwe jednak, że już wkrótce prasowe spekulacje zostaną wreszcie poparte faktami. Z odległej Australii dotarły do nas bowiem bardzo ciekawe wieści.

Manhunt 2 budzi pierwsze kontrowersje
Manhunt 2 budzi pierwsze kontrowersje

Krystian Smoszna, 8 lutego 2007, 15:06

Nie trzeba było długo czekać na pierwsze reakcje dotyczące drugiej odsłony cyklu Manhunt. Gra została zapowiedziana oficjalnie przedwczoraj, a już dziś rosną wokół niej pierwsze kontrowersje. Z ogłoszenia o pracach nad programem nie są zadowoleni rodzice zamordowanego w 2004 roku Stefana Pakeeraha.

Serwis Station Exchange sukcesem Sony

Metatron, 8 lutego 2007, 12:38

Sony Online Entertainment opublikowało wyniki raportu z funkcjonowania Station Exchange – serwisu internetowego pozwalającego graczom w legalny sposób handlować postaciami, przedmiotami i walutą z gry EverQuest II. Raport objął okres od czerwca 2005 roku (start serwisu) do czerwca 2006 i wykazał, że zainteresowanie tego typu usługą jest niezwykle wysokie.

Gra Galactic Command: Echo Squad wyłącznie w dystrybucji serwisu GameTap
Gra Galactic Command: Echo Squad wyłącznie w dystrybucji serwisu GameTap

Metatron, 8 lutego 2007, 12:21

Serwis GameTap ogłosił, że stworzona przez 3000AD gra Galactic Command: Echo Squad będzie dostępna jedynie dla jego użytkowników. Wspomniana produkcja będzie kosmiczną strzelaniną, w której gracze wezmą udział w konflikcie pomiędzy Ziemskimi Siłami Zbrojnymi a obcymi najeźdźcami. Zostanie wydana w czterech częściach, z czego każda zawierać będzie kampanię złożoną z 16 misji.

W Wiedźmina zagramy latem, budżet produkcji: 19,1 mln. złotych

Łukasz Malik, 8 lutego 2007, 12:20

Jeszcze 25 stycznia br. w oświadczeniu CD Projektu dotyczącego produkcji Wiedźmina na telefony komórkowe, wiosna 2007 była typowana na oficjalną datę premiery tej oczekiwanej polskiej produkcji. Jednak lektura artykułu opublikowanego na internetowej stronie Pulsu Biznesu wzbudziła w nas pewne wątpliwości.

Co nowego wiemy o pierwszej grze zespołu Naughty Dog dla konsoli PlayStation 3?

eLKaeR, 8 lutego 2007, 12:12

Od prezentacji konsoli PlayStation 3 podczas ubiegłorocznych targów E3 w Los Angeles panowała cisza odnośnie nowego projektu firmy Naughty Dog, przeznaczonego właśnie dla tej elektroniczno-rozrywkowej platformy ze stajni Sony. Jednak dziś zaczerpnęliśmy z zakulisowego źródła świeżą porcję informacji, dotyczących nadchodzącej przygodowej gry akcji.

Wkrótce mobilna wersja przygód podrywacza Larry'ego

Metatron, 8 lutego 2007, 12:05

Firma Vivendi ogłosiła, że jeszcze przed połową bieżącego roku posiadacze telefonów komórkowych będą mogli cieszyć się mobilną odsłoną przygód Larry’ego, najsłynniejszego w świecie gier podrywacza – nieudacznika.

Demo Def Jam: Icon już dziś na Xbox Live
Demo Def Jam: Icon już dziś na Xbox Live

Metatron, 8 lutego 2007, 11:49

Opóźnienie grywalnego dema gry Def Jam: Icon zdenerwowało sporą liczbę graczy, którzy pragnęli już przetestować nową odsłonę brutalnych walk między gwiazdami hip-hopu. Przypominamy, że miało być ono dostępne do ściągnięcia z serwisu Xbox Live już w zeszły czwartek, jednak wydawca gry, Electronic Arts, przesunął ten termin na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Plotki o nagrodach za achievementy potwierdzone

Metatron, 8 lutego 2007, 11:28

Plotki o tym, że Microsoft planuje nagradzać posiadaczy X360 za zdobywanie achievementów, które pod koniec stycznia obiegły Internet, okazały się prawdziwe. Firma znalazła sponsora, producenta kosmetyków Old Spice i przygotowuje konkurs, który wystartuje już 12 lutego. Niestety, wziąć w nim mogą udział wyłącznie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

Pierwsze modchipy przeznaczone dla konsoli Wii poległy w starciu z jej nową wersją
Pierwsze modchipy przeznaczone dla konsoli Wii poległy w starciu z jej nową wersją

Jiker, 8 lutego 2007, 11:04

Bardzo szybko pierwsze modchipy stworzone z myślą o konsoli Nintendo Wii, czyli Wiinja, o którym informowaliśmy pod koniec stycznia, i CycloWiz, wydany chwilkę później, stały się bezużyteczne. Wszystko to za sprawą nowej wersji Wii, wprowadzonej do sprzedaży pod koniec zeszłego miesiąca.

Nancy Drew będzie prowadzić śledztwo na konsoli Nintendo DS

Krystian Smoszna, 8 lutego 2007, 10:45

Firma Majesco Entertainment zapowiedziała wczoraj nową grę przygodową ze słynną detektyw w roli głównej – Nancy Drew. Program ten nie powstanie jednak z myślą o PC. Nancy Drew and the Deadly Secret of Olde World Park ukaże się wyłącznie w wersji na konsolę Nintendo DS.

Styczniowa sprzedaż konsol oraz gier w Japonii - Nintendo DS rządzi i dzieli

Jiker, 8 lutego 2007, 10:45

Przed kilkudziesięcioma godzinami mogliście się zapoznać ze wstępnymi wynikami styczniowej sprzedaży konsol w Kraju Kwitnącej Wiśni. Przekazaliśmy Wam wtedy informacje związane z Wii oraz PlayStation 3. Dzisiaj znamy już cały raport firmy Enterbrain.

Virtua Tennis 3 nie będzie pierwszą grą na Xboksa 360 korzystającą z dobrodziejstw trybu 1080p

Jiker, 8 lutego 2007, 10:19

Wczoraj poinformowaliśmy Was, że gra Virtua Tennis 3 w wersji na Xboksa 360 uzyska zaszczytne miano pierwszej gry wydanej na tę konsolę wspierającej rozdzielczość 1080p. Okazuje się jednak, że przypadnie jej najprawdopodobniej tylko drugie miejsce. Wszystko za sprawą NBA Street Homecourt, autorstwa EA Sports BIG.

Kolejna szansa na wzięcie udziału w testach gry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Kolejna szansa na wzięcie udziału w testach gry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

eLKaeR, 8 lutego 2007, 09:09

Uczestniczyć w przedpremierowych testach wersji beta gry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl można będzie m.in. dzięki trwającemu do jutra konkursie, zorganizowanemu przez redakcję witryny Eurogamer. Tymczasem serwis FilePlanet informuje na swojej stronie głównej, iż w drugiej połowie bieżącego miesiąca pozwoli beta-testować "Cień Czarnobyla" swoim subskrybentom.

Nowa prezentacja gry z serii Killzone na platformie PlayStation 3 już za miesiąc?
Nowa prezentacja gry z serii Killzone na platformie PlayStation 3 już za miesiąc?

eLKaeR, 8 lutego 2007, 08:55

Za kilka miesięcy miną dwa lata od momentu zademonstrowania szerokiej publiczności słynnego filmu, zapowiadającego grę spod znaku Killzone dla PlayStation 3. Dotychczas w temacie nadchodzącego produktu figurował jedynie ów trailer oraz pakiet obrazków promocyjnych – vide grafiki, dołączone do niniejszego tekstu. Serwis Computer and Video Games informuje jednak, iż wkrótce sytuacja ulegnie zmianie.

Grand Theft Auto: Vice City Stories w wersji na PlayStation 2 już w marcu
Grand Theft Auto: Vice City Stories w wersji na PlayStation 2 już w marcu

Krystian Smoszna, 8 lutego 2007, 08:52

Użytkownicy konsoli PlayStation 2 zagrają w Grand Theft Auto: Vice City Stories i to już za niespełna miesiąc. Firma Rockstar Games ogłosiła wczoraj datę premiery programu, o którym nieoficjalnie mówiło się od dłuższego czasu.

Anglojęzyczne demo drugiej części cyklu Runaway jest już bardzo blisko
Anglojęzyczne demo drugiej części cyklu Runaway jest już bardzo blisko

eLKaeR, 8 lutego 2007, 08:44

Niewątpliwie każdy fan przygodówek powinien mieć w swojej kolekcji drugą część serii Runaway, noszącą podtytuł The Dream of the Turtle (Sen Żółwia). Niezdecydowanym w kwestii kupna owej gry może pomóc jej demo, osiągalne na razie w niemieckiej wersji językowej. Dla nieobeznanych z mową Goethego zostanie na szczęście już jutro udostępniona edycja angielska.

Half-Life 2: The Black Box i The Orange Box dopiero pod koniec bieżącego roku
Half-Life 2: The Black Box i The Orange Box dopiero pod koniec bieżącego roku

eLKaeR, 8 lutego 2007, 08:32

Latem bieżącego roku miało wreszcie dobiec końca oczekiwanie posiadaczy PeCetów oraz konsol PlayStation 3 i Xbox 360 na najnowsze produkty, firmowane przez Valve Software. Mowa oczywiście o opisywanych już przez nas zestawach, nazwanych Half-Life 2: The Black Box i Half-Life 2: The Orange Box. Właśnie dowiedzieliśmy się, że premiera obu pakietów została odsunięta w przyszłość.

Twórcy Theme Park DS stracą pracę?

Krystian Smoszna, 8 lutego 2007, 08:31

Theme Park w wersji na konsolę Nintendo DS będzie prawdopodobnie jedynym produktem japońskiego oddziału koncernu Electronic Arts. Niepokojące wieści o rychłej likwidacji studia przekazał redaktorom serwisu 1Up jeden z jego pracowników.

Prace nad edycją specjalną gry Jade Empire zostały zakończone
Prace nad edycją specjalną gry Jade Empire zostały zakończone

Krystian Smoszna, 8 lutego 2007, 08:26

Tylko nieprzewidziane wydarzenie losowe może doprowadzić do kolejnego opóźnienia PeCetowej edycji gry Jade Empire: Special Edition. Twórcy konwersji z firmy BioWare wreszcie uporali się z produkcją programu i ogłosili, że uzyskał on „złoty” status.

Znamy datę premiery gry Infernal
Znamy datę premiery gry Infernal

Krystian Smoszna, 8 lutego 2007, 08:14

Niewiele ponad dwa tygodnie dzielą nas od debiutu gry Infernal na europejskim rynku. Takie oto wieści dotarły do nas za pośrednictwem Gameguru Mania, który poprosił firmę Playlogic o sprecyzowanie daty premiery.