Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 lutego 2007

Poradnik: Battlestations: Midway

Redakcja GRYOnline.pl, 9 lutego 2007, 19:22

Miło mi zaprezentować wam poradnik do „Battlestations: Midway”, całkiem przyjemnej i grywalnej pozycji, łączącej w sobie dwa gatunki: taktycznej strategii czasu rzeczywistego i zręcznościowego quasi symulatora. Tytułu, którego dynamiczna akcja toczy się w latach 40 ubiegłego wieku na Pacyfiku i koncentruje na starciach dwóch potęg militarnych – Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Cesarstwa Wielkiej Japonii.

Myśli nieprzemyślane - Prorocy na start!

Redakcja GRYOnline.pl, 9 lutego 2007, 18:56

Faktem jest, że gra coraz więcej ludzi. Faktem jest, że obecnie większość gra na konsolach. Faktem jest, że coraz więcej gra w MMO.

Futurystyczna wojna z udziałem wielkich robotów na platformie Wii

eLKaeR, 9 lutego 2007, 17:32

Znakomitą platformą dla wirtualnych strzelanin jest bez wątpienia konsola Wii, przede wszystkim z uwagi na swój unikalny bezprzewodowy kontroler w formie pilota. Tak pomyśleli zapewne również ludzie z firmy Hyper-Devbox i Conspiracy Entertainment, rozpoczynając pracę nad zapowiedzianą właśnie grą o tytule Shoot Out.

Ubisoft wkracza na rynek filmów animowanych
Ubisoft wkracza na rynek filmów animowanych

Louvette, 9 lutego 2007, 17:02

Jak informowaliśmy was przed dwoma tygodniami, firma Ubisoft odnotowuje wysokie wyniki sprzedaży i znajduje się ostatnio w doskonałej kondycji finansowej. Jakby tego było mało, francuski wydawca wkrótce otrzymać ma od kanadyjskiego rządu niebagatelną kwotę 6,8 miliona dolarów.

Pirates of the Caribbean Online – znamy kolejne szczegóły
Pirates of the Caribbean Online – znamy kolejne szczegóły

Vercetti, 9 lutego 2007, 16:55

Wydawałoby się, że Pirates of the Caribbean Online, MMORPG od studia 10tacle Studios to tytuł, o którym można mówić bez końca. Niestety w ostatnim czasie autorzy tegoż projektu nie rozpieszczali nas informacjami na temat swego dzieła, toteż byliśmy zmuszeni do karmienia się jedynie szczątkowymi przeciekami.

Kontynuacja LocoRoco oraz SingStar dla PS3 jeszcze tej wiosny

Basza, 9 lutego 2007, 16:36

W trakcie konferencji D.I.C.E. jeden z przedstawicieli firmy Sony oświadczył, że już wiosną do sprzedaży trafią dwie bardzo dobre produkcje. Pierwsza z nich to kontynuacja LocoRoco, natomiast drugą jest nowa edycja gry SingStar przeznaczona na konsole PS3.

Polska wersja językowa Mass Effect oficjalnie potwierdzona
Polska wersja językowa Mass Effect oficjalnie potwierdzona

Metatron, 9 lutego 2007, 16:12

Firma Microsoft Polska ogłosiła, że wyczekiwana przez fanów RPG gra Mass Effect na konsolę Xbox 360 ukaże się w naszym kraju w drugim kwartale bieżącego roku w wersji spolonizowanej. Lokalizacja będzie mieć charakter kinowy, czyli możemy liczyć na oryginalne głosy postaci oraz polskie napisy.

Prezent od Nintendo i Square Enix na premierę Final Fantasy XII: Revenant Wings
Prezent od Nintendo i Square Enix na premierę Final Fantasy XII: Revenant Wings

eLKaeR, 9 lutego 2007, 14:55

Dalekowschodni debiut najnowszej gry z serii Final Fantasy, przeznaczonej dla konsoli Nintendo DS, zbliża się wielkimi krokami. Produkt o nazwie Final Fantasy XII: Revenant Wings ma trafić do japońskich sklepów za około dwa miesiące. Właśnie dowiedzieliśmy się, iż połączone siły Nintendo i Square Enix szykują na premierę omawianej pozycji z gatunku jRPG specjalny zestaw kolekcjonerski.

Ninja Gaiden Sigma na pewno nie dla posiadaczy konsoli Xbox 360
Ninja Gaiden Sigma na pewno nie dla posiadaczy konsoli Xbox 360

eLKaeR, 9 lutego 2007, 14:23

Ścisłą czołówkę gier dla konsoli Xbox pierwszej generacji reprezentuje pozycja pt. Ninja Gaiden. Jest to kolejna część popularnej serii, zapoczątkowanej dziewiętnaście lat temu. Teraz entuzjaści zamaskowanego Ryu Hayabusy czekają na nadejście nowej wersji jego ostatnich przygód, zatytułowanej Ninja Gaiden Sigma. Właśnie potwierdzono ekskluzywny status tej pozycji w kontekście PlayStation 3.

Guild Wars a sprawa polskich dystryktów

Łosiu, 9 lutego 2007, 13:25

Guild Wars, gra przeznaczona do zabawy online z setkami innych osób odniosła niewątpliwy sukces nie tylko na świecie ale i w naszym kraju. Rodzimy dystrybutor tego tytułu postarał się pod koniec 2006 roku nawet o spolszczenie całego interfejsu, questów i wszelakich tekstów jakie w niej znajdziemy. Niestety do dziś nie została wyjaśniona kwestia polskich serwerów tej gry, które były reklamowane przez CD Projekt w roku 2006.

Rozdano nagrody AIAS za rok 2006 - gra Gears of War zdeklasowała wszystkie inne!

eLKaeR, 9 lutego 2007, 12:12

Po raz dziesiąty organizacja o nazwie Academy of Interactive Arts & Sciences (AIAS) przyznała w Las Vegas doroczne nagrody za największe osiągnięcia w dziedzinie rozrywki elektronicznej. Najwięcej, bo aż osiem, prestiżowych wyróżnień za Anno Domini 2006 otrzymała gra Gears of War. Chcielibyśmy niniejszym zaprezentować Szanownym Czytelnikom pełną listę nagrodzonych produktów.

Komercyjna wersja War Rock już na rynku
Komercyjna wersja War Rock już na rynku

Basza, 9 lutego 2007, 11:39

Przedstawiciele firmy K2 Network, specjalizującej się w wydawaniu gier online, ogłosili, że ich najnowszy produkt – nastawiony na rozgrywkę sieciową FPS o nazwie War Rock, właśnie trafił do sprzedaży.

Wirtualna premiera nowych modeli Toyoty w grze Second Life
Wirtualna premiera nowych modeli Toyoty w grze Second Life

Metatron, 9 lutego 2007, 11:21

Wczoraj odbyła się premiera dwóch modeli samochodów Toyoty Scion. Jednym będzie nieco ulepszony xB oraz nowy xD. Nie jest to może informacja, jakiej moglibyście spodziewać się po naszym serwisie, ale wbrew pozorom jest ona związana ze światem gier komputerowych. Otóż równolegle z rzeczywistą premierą w świecie gry Second Life miał miejsce jej wirtualny odpowiednik.

Tony Hawk’s Downhill Jam zmierza na konsolę PS2
Tony Hawk’s Downhill Jam zmierza na konsolę PS2

Basza, 9 lutego 2007, 11:16

Pod koniec zeszłego roku na konsole Wii oraz NDS trafiła ostatnia część serii Tony Hawk o podtytule Downhill Jam. Tytuł ten odniósł spory sukces komercyjny, dlatego też firma Activision, która jest wydawcą tej produkcji, postanowiła poszerzyć grono nabywców, wydając go także na konsolę PS2.

Europa Universalis III od dzisiaj w Polsce
Europa Universalis III od dzisiaj w Polsce

Metatron, 9 lutego 2007, 10:56

Już od dzisiaj polscy fani gier strategicznych mogą cieszyć się trzecią odsłoną cenionej serii Europa Universalis. Stworzona przez szwedzką firmę Paradox Interactive produkcja została wydana w naszym kraju przez firmę Cenega. Wersja podstawowa kosztuje 129,90 zł, podczas gdy za edycję kolekcjonerską zapłacimy trzydzieści złotych więcej.

God of War na platformie PSP?
God of War na platformie PSP?

eLKaeR, 9 lutego 2007, 09:55

Bliski jest powrót okrutnego Kratosa, który już za kilka tygodni ma ponownie trafić do posiadaczy PlayStation 2 w drugiej części serii God of War. "Bóg Wojny" jest jedną z najpopularniejszych marek gier w stajni Sony Computer Entertainment, więc perspektywa jego obecności na platformie PlayStation Portable wydaje się dość realna. Według nieoficjalnych doniesień tak właśnie się stanie.

UFO: Afterlight debiutuje na rynku
UFO: Afterlight debiutuje na rynku

Krystian Smoszna, 9 lutego 2007, 09:54

Już dziś mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mogli zagrać w pełną wersję najnowszej odsłony legendarnego cyklu UFO, zatytułowanej Afterlight. Program zadebiutował na Wyspach dzięki staraniom firmy Ascaron Entertainment.

Firma Buena Vista Entertainment zmienia nazwę na Disney Interactive Studios

Metatron, 9 lutego 2007, 09:43

Buena Vista Entertainment, należący do Disneya wydawca gier ogłosił, że zmienia nazwę. Dzięki temu podkreślone zostanie powiązanie pomiędzy słynnym producentem filmów dziecięcych a wspomnianą firmą. Jej nowa nazwa brzmieć będzie Disney Interactive Studios.

Nowy Jork: grzywna za granie w trakcie przechodzenia przez ulicę

Metatron, 9 lutego 2007, 09:27

Na naszych ulicach widok osoby z konsolą przenośną należy jeszcze do rzadkości. Ludzie rozmawiający przez telefony komórkowe czy słuchający muzyki nie są natomiast niczym wyjątkowym. To jednak i tak nic w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi, których mieszkańcy tak często korzystają ze wspomnianych urządzeń, że zaczyna to stanowić problem.

Zwiększ swój Gamerscore o 250 punktów dzięki The Elder Scrolls IV: Shivering Isles
Zwiększ swój Gamerscore o 250 punktów dzięki The Elder Scrolls IV: Shivering Isles

Metatron, 9 lutego 2007, 08:58

Posiadacze konsoli Xbox 360 będący fanami gry The Elder Scrolls IV: Oblivion, a jednocześnie pragnący zwiększać swój licznik Gamerscore otrzymają od firmy Bethesda prezent. Otóż Shivering Isles – najnowszy dodatek do wspomnianej produkcji będzie umożliwiał zdobycie dodatkowych 250 punktów.

Japoński oddział koncernu Electronic Arts zostanie zlikwidowany
Japoński oddział koncernu Electronic Arts zostanie zlikwidowany

Krystian Smoszna, 9 lutego 2007, 08:50

Przedstawiciele firmy Electronic Arts wystosowali wczoraj oficjalne oświadczenie, w którym potwierdzili wcześniejsze plotki, mówiące o rychłej likwidacji studia odpowiedzialnego za produkcję gry Theme Park DS.

Sony Online Entertainment ogłasza prace nad szpiegowską grą MMO

Metatron, 9 lutego 2007, 08:45

John Smedley, prezes Sony Online Entertainment ogłosił, że jego firma pracuje aktualnie od nową, jeszcze nienazwaną produkcją, która ma być połączeniem MMO i szpiegowskiej gry akcji. Nie zdradził jednak, na jaką platformę zostanie wydana i kiedy dokładnie możemy spodziewać się jej premiery.

9Dragons wciąż w produkcji - otwarte beta testy rozpoczęte
9Dragons wciąż w produkcji - otwarte beta testy rozpoczęte

Metatron, 9 lutego 2007, 08:23

Kiedy pod koniec stycznia informowaliśmy was o tym, że firma Persistent Worlds odpowiedzialna za prace nad grą MMO 9Dragons zakończyła działalność, zastanowił nas fakt, że na stronie Acclaim, amerykańskiego wydawcy wspomnianego tytułu, nie pojawiła się żadna wzmianka na ten temat. Ostatnie informacje rzuciły nieco światła na sprawę.

Europejska oferta usługi Virtual Console poszerzona o kolejne tytuły
Europejska oferta usługi Virtual Console poszerzona o kolejne tytuły

Krystian Smoszna, 9 lutego 2007, 07:52

Europejski oddział koncernu Nintendo udostępnił kolejne gry w ramach internetowej usługi Virtual Console. Dzięki nowej aktualizacji, liczba klasycznych tytułów dostępnych dla użytkowników konsoli Wii wzrosła do czterdziestu dziewięciu.

Wytwórnia Sony Pictures zajmie się produkcją filmu Metal Gear Solid

Krystian Smoszna, 9 lutego 2007, 07:29

Długo, bo prawie dziewięć miesięcy, musieliśmy czekać na informację o tym, która z wytwórni filmowych zajmie się produkcją ekranizacji popularnego cyklu gier, zatytułowanego Metal Gear Solid. Dziś wiemy już, że ten zaszczyt przypadnie firmie Sony Pictures Entertainment.