Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 lutego 2007, 17:02

autor: Louvette

Ubisoft wkracza na rynek filmów animowanych

Jak informowaliśmy was przed dwoma tygodniami, firma Ubisoft odnotowuje wysokie wyniki sprzedaży i znajduje się ostatnio w doskonałej kondycji finansowej. Jakby tego było mało, francuski wydawca wkrótce otrzymać ma od kanadyjskiego rządu niebagatelną kwotę 6,8 miliona dolarów.

Jak informowaliśmy was przed dwoma tygodniami, firma Ubisoft odnotowuje ostatnio wysokie wyniki sprzedaży i znajduje się w doskonałej kondycji finansowej. Jakby tego było mało, francuski wydawca wkrótce otrzymać ma od kanadyjskiego rządu niebagatelną kwotę 6,8 miliona dolarów.

Ubisoft wkracza na rynek filmów animowanych - ilustracja #1

Quebecka gazeta La Presse donosi, że pieniądze przeznaczone zostaną na otwarcie w Montrealu studia, które zajmować się będzie produkcją komputerowych filmów animowanych. Hollywoodzkie produkcje na podstawie popularnych i cenionych serii gier tworzonych przez Ubisoft (Prince of Persia, Splinter Cell) zostały już zapowiedziane. Czyżbyśmy zatem mogli spodziewać się ich animowanych odpowiedników? A może studio skupi się na ekranizacjach innych produkcji francuskiego wydawcy? Najprawdopodobniej dowiemy się już wkrótce.

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy przypadek, kiedy Ubisoft otrzymuje dotację od kanadyjskiego rządu. W 2005 roku dofinansowano już założenie w Montrealu uniwersytetu o nazwie Ubisoft Campus, który kształci przyszłych twórców gier. Obie inicjatywy wspierane są w ramach rozpisanego na trzy lata planu uczynienia wspomnianego miasta jednym z największych w Ameryce Północnej centrów przemysłu elektronicznej rozrywki.