Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 lutego 2007

Namco Bandai ujawniło kolejną grę z serii Tales of...

Jiker, 21 lutego 2007, 20:33

Firma Namco Bandai ujawniła dzisiaj, czyli tak jak zapowiadaliśmy, tytuł kolejnej gry z serii Tales of. Okazało się, że będzie to kontynuacja wydanej w 2002 roku Tales of Fandom Vol.1.

Nowa wersja Xboksa 360 w sprzedaży od 1 maja?

Jiker, 21 lutego 2007, 17:30

Zwiększa się liczba plotek oraz spekulacji, związanych z odświeżoną wersją konsoli Xbox 360. Dwa tygodnie temu doszły do nas wieści z dalekiej Australii, jakoby Zephyr (bo taką kodową nazwą ochrzciły nową odsłonę 360-tki światowe media) miał zostać wydany w specjalnej, czarnej wersji. Kolejną cegiełkę dorzucili tym razem dziennikarze magazynu GameInformer.

Microsoft nie ma związku z obniżką cen X360

Vercetti, 21 lutego 2007, 17:01

Wczoraj zamieściliśmy informację o tym, że brytyjska sieć sklepów Makro postanowiła przyciągnąć swych klientów obniżoną ceną konsoli Xbox 360 w wersji Premium. Upust wynosi aż 80 funtów, co oznacza, że aktualnie sprzęt jest sprzedawany w takiej samej cenie jak jego uboższa edycja, oznaczona nazwą Core.

Demo Crackdowna podbija serca graczy
Demo Crackdowna podbija serca graczy

Vercetti, 21 lutego 2007, 16:25

W związku z wczorajszą, amerykańską premierą trzecioosobowej gry akcji o nazwie Crackdown, Microsoft ujawnił kilka danych statystycznych na temat dzieła ekipy Real Time Worlds. Najważniejszą z informacji jest fakt, że demo produktu zdobyło wśród graczy ogromną popularność, trafiając łącznie do miliona odbiorców.

Hotel Dusk: Room 215 niebawem w Europie
Hotel Dusk: Room 215 niebawem w Europie

Vercetti, 21 lutego 2007, 15:50

Mieszkańcy USA już od miesiąca mogą zagrywać się w nową produkcję studia Cing, przygodówkę o nazwie Hotel Dusk: Room 215. Jak poinformował dzisiaj wydawca dzieła, koncern Nintendo, już wkrótce również europejscy fani gatunku adventure będą mogli poszerzyć swą kolekcję o wymieniony wyżej tytuł.

Konsola Wii liderem sprzedaży w Ameryce Północnej
Konsola Wii liderem sprzedaży w Ameryce Północnej

Basza, 21 lutego 2007, 14:23

Z danych opublikowanych przez firmę analityczną NPD wynika, że Wii jest najlepiej sprzedającą się konsolą nowej generacji na terenie Ameryki Północnej w styczniu bieżącego roku.

Autorzy gry Sam & Max poszukują programisty na konsolę Xbox 360

Basza, 21 lutego 2007, 12:39

Producenci ze studia Telltale Games ostatnimi czasy są niezwykle zajęci tworzeniem kolejnych epizodów przygód Sama i Maxa. Widać jednak, że to nie jedyny projekt, nad którym pracują, bowiem właśnie na ich stronie pojawiło się dość ciekawe ogłoszenie o pracę.

Wyniki badań: gry nie powodują agresywnych zachowań

Metatron, 21 lutego 2007, 12:06

Dyskusja o wpływie brutalnych gier na umysły graczy trwa nie od wczoraj. Raz po raz jakaś spragniona sensacji gazeta czy program telewizyjny piętnują taką to a taką produkcję za skłonienie danej osoby do aspołecznych zachowań, chuligaństwa, pobić, a nawet morderstw.

Wiceprezes Bethesdy o planach na przyszłość i konsolowym Oblivionie

Metatron, 21 lutego 2007, 11:47

Miłośnicy gier RPG spod znaku Elder Scrolls z przyjemnością przyjmą oświadczenie wiceprezesa firmy Bethesda, Pete Hinesa, który w wywiadzie udzielonym serwisowi Edge powiedział, że jego firma nie zamierza zmieniać profilu działalności i zajmować się tworzeniem innych niż RPG gatunków gier.

Nowy patch do Dark Messiah of Might and Magic
Nowy patch do Dark Messiah of Might and Magic

Basza, 21 lutego 2007, 11:34

Programiści z firmy Arkane Studios udostępnili graczom łatkę do ich najnowszej produkcji o nazwie Dark Messiah of Might and Magic, który eliminuje kolejną porcję błędów występujących w grze.

Vivendi wykupuje Wanako Games

Metatron, 21 lutego 2007, 11:04

Firma Vivendi ogłosiła przejęcie Wanako Games, największego studia developerskiego w Ameryce Łacińskiej, które dołączyć ma do Sierra Online, oddziału Vivendi. Graczom studio może być znane ze stworzenia gry na Xbox Live Arcade, Assault Heroes.

Odlotowa zabawa z trzema agentkami na platformie PC, PS2, NDS i Wii
Odlotowa zabawa z trzema agentkami na platformie PC, PS2, NDS i Wii

eLKaeR, 21 lutego 2007, 10:55

Trzy pozornie zwyczajne nastolatki o imionach Clover, Sam i Alex, które w rzeczywistości są tajnymi agentkami, doskonale znają entuzjaści animowanego serialu pt. Totally Spies! (Odlotowe agentki). Dotychczas dziewczęce trio wystąpiło w dwóch grach, wydanych przez Atari, ale w niedalekiej przyszłości ponownie zagości w świecie elektronicznej rozrywki.

Zapowiedziano grę Tetris Evolution

Metatron, 21 lutego 2007, 10:39

Firma THQ zapowiedziała wydanie na konsolę Xbox 360 gry Tetris Evolution. Będzie to kolejna wariacja na temat cieszącego się niezwykłą popularnością pomysłu rosyjskiego programisty. Twórcy tytułu widzą w nim kolejną odsłonę wydanej kilka lat temu na PC produkcji Tetris Worlds.

Screenshot 3D prezentujący nową grę ze studia Naughty Dog
Screenshot 3D prezentujący nową grę ze studia Naughty Dog

Basza, 21 lutego 2007, 10:31

Od pewnego czasu głośno zrobiło się na temat nowej produkcji firmy Naughty Dog, tworzonej z myślą o konsoli PS3. Dziś natomiast pojawiła się dość ciekawa animacja, dzięki której można zobaczyć, jak w prezentuje się ten tytuł.

Główny designer Obliviona pracuje nad konsolowym RPG
Główny designer Obliviona pracuje nad konsolowym RPG

Sargeras, 21 lutego 2007, 10:21

Gdy prace nad grą The Elder Scrolls IV: Oblivion, wielkiego hitu w zeszłym roku, dobiegły końca wydawało się, że to ostatnie dzieło głównego designera gry - Kena Rolstona. Pan ten to legendarna postać w światku RPG. Pracował zarówno nad tradycyjnymi RPG (Warhammer Fantasy, Paranoia, Dungeons&Dragons), jak i komputerowymi (Elder Scrolls III i IV), ponadto jest autorem licznych książek i artykułów o tematyce RPG. A ponieważ ciągnie wilka do lasu, to jego plany emerytalne zostały porzucone.

Gra Okami jedną z gwiazd tegorocznego Japan Media Arts Festival

Jiker, 21 lutego 2007, 10:14

Jubileuszowy, dziesiąty doroczny Japan Media Arts Festival okazał się szczęśliwy dla twórców gry Okami. Została ona bowiem doceniona przez tamtejsze jury i uhonorowana główną nagrodą w kategorii Rozrywka.

Pierwsza anglojęzyczna premiera gry War Front: Turning Point
Pierwsza anglojęzyczna premiera gry War Front: Turning Point

Basza, 21 lutego 2007, 10:10

Przedstawiciele firm CDV Software Entertainment i 10tacle Studios ogłosili, że gra War Front: Turning Point reprezentująca gatunek strategii czasu rzeczywistego, której akcja osadzona została w alternatywnych realiach II wojny światowej, dostępna jest już w sprzedaży na terenie Ameryki Północnej.

Dobry wojak Szwejk bohaterem nowej pecetowej przygodówki
Dobry wojak Szwejk bohaterem nowej pecetowej przygodówki

eLKaeR, 21 lutego 2007, 10:05

Perypetie słynnego Józefa Szwejka rozśmieszają już od blisko stu lat. Postać tego bohatera, stworzonego przez czeskiego pisarza Jaroslava Haška, widzieliśmy nie tylko na kartach książek, ale również m.in. w filmach. Teraz rosyjska firma developerska o nazwie Lazy Games przygotowuje pod czujnym okiem 1C pecetową grę, traktującą o przygodach pamiętnego dobrego wojaka.

Złota edycja PSP już w sprzedazy
Złota edycja PSP już w sprzedazy

Jiker, 21 lutego 2007, 09:48

Konsolę PSP można dostać w różnych wersjach kolorystycznych – standardowym czarnym, białym, różowym, khaki oraz moro. Wszystkie one bledną jednak w porównaniu z nową edycją, charakteryzującą się widocznym gołym okiem przepychem.

Gra Virtua Fighter 5 trafiła na amerykańskie półki sklepowe

Jiker, 21 lutego 2007, 09:23

Długo oczekiwany Virtua Fighter 5 w wersji na konsolę PS3 trafił wreszcie do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych. W sieci pojawiły się także pierwsze recenzje tej właśnie edycji VF 5.

10 najlepiej sprzedających się gier na PC w USA (21/02/07)

Sargeras, 21 lutego 2007, 09:10

Pora na rzut okiem na najbardziej chłonny rynek gier, leżący za oceanem. Obecnie króluje tam World of Warcraft: The Burning Crusade. Tytuł ten zastąpił na prowadzeniu... World of Warcraft, który jest na drugim miejscu.

Oferta Xbox Live Arcade nie zostanie dzisiaj poszerzona

Jiker, 21 lutego 2007, 09:08

Jak poinformował koncern Microsoft, oferta usługi Xbox Live Arcade nie zostanie dzisiaj poszerzona o żadną nową pozycję. Wynika to z faktu konieczności dopracowania tych gier, które znajdują się aktualnie w produkcji.

SingStar Pop Hits na horyzoncie

Metatron, 21 lutego 2007, 09:02

Pomimo tego, że trwają już prace nad wersją SingStara na konsolę PlayStation 3, twórcy nie zapomnieli o dużej grupie posiadaczy PS2. To właśnie z myślą o nich przygotowywany jest Singstar Pop Hits, kolejna odsłona tej niezwykle popularnej party game.

NBA Street Homecourt w wersji na X360 trafia do amerykańskich sklepów
NBA Street Homecourt w wersji na X360 trafia do amerykańskich sklepów

Metatron, 21 lutego 2007, 08:47

Firma Electronic Arts ogłosiła, że gra NBA Street Homecourt w wersji na X360 trafiła już do amerykańskiej sieci sprzedaży. Posiadacze PS3 będą musieli poczekać na premierę do szóstego marca, podczas gdy europejscy gracze otrzymają ją w obu wersjach jednocześnie dwudziestego drugiego marca.

Zmierz się z Epic Games grając w Gears of War
Zmierz się z Epic Games grając w Gears of War

Metatron, 21 lutego 2007, 08:31

Jeżeli macie ochotę zmierzyć się z twórcami Gears of War w ich własnej grze, będziecie mieli taką możliwość. Zgodnie z zapowiedzią, pracownicy firmy Epic Games, którzy opracowali tę najpopularniejszą produkcję na X360, będą dostępni online w tę sobotę pomiędzy godziną 19 a 21.

Quake działa na platformie Nintendo DS
Quake działa na platformie Nintendo DS

eLKaeR, 21 lutego 2007, 07:17

Konsola Nintendo DS świetnie radzi sobie z pamiętną grą Doom, o czym pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku. Teraz przyszedł czas na konfrontację dwuekranowej platformy z innym kamieniem milowym w historii gatunku FPS, czyli pozycją pt. Quake. Przebój ów przenoszony jest do świata NDS przez autora strony, znajdującej się pod adresem quake.drunkencoders.com.