Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 lutego 2007

Koncepcyjny samochód Peugeot Flux w Project Gotham Racing 4
Koncepcyjny samochód Peugeot Flux w Project Gotham Racing 4

eLKaeR, 28 lutego 2007, 21:21

Pamiętacie jeszcze o konkursie, który we wrześniu ubiegłego roku ogłosił francuski koncern Peugeot? Autorowi najlepszego projektu samochodu koncepcyjnego obiecano zbudować i wystawić prototyp na międzynarodowych targach motoryzacyjnych oraz udostępnić opracowany model w nadchodzącej grze wyścigowej pt. Project Gotham Racing 4 dla Xboxa 360. Właśnie wyłoniono zwycięzcę.

Demo Winning Eleven: Pro Evolution Soccer 2007 udostępnione posiadaczom X360
Demo Winning Eleven: Pro Evolution Soccer 2007 udostępnione posiadaczom X360

eLKaeR, 28 lutego 2007, 20:44

Nie jest tajemnicą, że wielu polskich użytkowników konsoli Xbox 360 posiada swoje konta w systemie Xbox Live zarejestrowane na adresy w Stanach Zjednoczonych. Zatem takie osoby nie mogły pobrać z Sieci wersji pokazowej Pro Evolution Soccer 6, która ujrzała światło dzienne przed dwoma miesiącami. Na szczęście właśnie dziś korporacja Konami udostępniła demo dla klientów z Ameryki Północnej.

Co w ramach PlayStation Network w dniu europejskiej premiery PS3 i później?

eLKaeR, 28 lutego 2007, 19:55

O atrakcyjności Xboxa 360 świadczy m.in. bogata biblioteka gier, które można odpłatnie pobrać dzięki usłudze Xbox Live Arcade. PlayStation 3 również oferuje podobną możliwość – na razie wyłącznie klientom dalekowschodnim i północnoamerykańskim, ale wraz z premierą konsoli w Europie elektroniczna dystrybucja ruszy też na Starym Kontynencie. Redakcja brytyjskiego magazynu MCV zna szczegóły.

Final Fantasy Tactics: The Lion War ma już wyznaczoną datę premiery
Final Fantasy Tactics: The Lion War ma już wyznaczoną datę premiery

eLKaeR, 28 lutego 2007, 19:32

Jak dotąd wiedzieliśmy jedynie, że wyraźnie ulepszona wersja gry pt. Final Fantasy Tactics ze stacjonarnej platformy PlayStation pierwszej generacji, powstaje w siedzibie Square Enix i ujrzy światło dzienne w bliżej nieokreślonym dniu bieżącego roku. Teraz uzyskaliśmy dokładne informację na temat daty premiery owego remake'a, noszącego nazwę Final Fantasy Tactics: The Lion War.

Dzięki Wii zbudujemy stacje kosmiczne
Dzięki Wii zbudujemy stacje kosmiczne

eLKaeR, 28 lutego 2007, 18:55

Zwariowana gra strategiczno-ekonomiczna o nazwie Outpost Kaloki X zdążyła już znaleźć sobie spore grono entuzjastów wśród posiadaczy PeCetów i konsol Xbox 360. Na obu tych platformach niniejsza pozycja dostępna jest po pobraniu z Internetu za odpowiednią opłatą, ale właśnie zapowiedziano jej wariant pudełkowy. W odróżnieniu od oryginału będzie on jednak osiągalny wyłącznie dla użytkowników Wii.

Zachodnia premiera SimCity DS już niebawem
Zachodnia premiera SimCity DS już niebawem

eLKaeR, 28 lutego 2007, 17:55

Przy pomocy platformy Nintendo DS korporacja Electronic Arts chce przypomnieć nam klasykę strategii ekonomicznych. Już w nadchodzącym miesiącu na amerykańskie i europejskie półki sklepowe trafi dwuekranowy wariant słynnej gry Theme Park, która oryginalnie zadebiutowała przed trzynastoma laty. Nieco później po obu stronach Atlantyku pojawi się SimCity DS.

Jaką muzykę usłyszymy w grze UEFA Champions League 2006-2007?
Jaką muzykę usłyszymy w grze UEFA Champions League 2006-2007?

eLKaeR, 28 lutego 2007, 17:17

Zapowiedziane na nadchodzący miesiąc demo UEFA Champions League 2006-2007 trafi nie tylko do posiadaczy PeCetów, ale także do użytkowników konsoli Xbox 360 za pośrednictwem systemu Xbox Live. Dla osób, niecierpliwie czekających na bieżący sezon piłkarskiej Ligi Mistrzów w wydaniu wirtualnym, mamy jeszcze jedną ważną informację – właśnie ujawniono zawartość ścieżki muzycznej owej gry.

Mariusz Pudzianowski bohaterem gier
Mariusz Pudzianowski bohaterem gier

eLKaeR, 28 lutego 2007, 16:55

Najbardziej znany polski strongman, czyli Mariusz Pudzianowski, udziela się nie tylko w zawodach siłaczy, gdyż ostatnimi czasy poczynił już nawet pewne kroki m.in. na scenie muzycznej. Teraz warszawska firma Breakpoint zapowiedziała, że powstanie gra dla multimedialnych telefonów komórkowych z popularnym "Pudzianem" w roli głównej.

Raiden IV z automatów na platformę X360
Raiden IV z automatów na platformę X360

eLKaeR, 28 lutego 2007, 16:32

Seria Raiden od siedemnastu lat wielbiona jest przez entuzjastów strzelanin, ukazanych z lotu ptaka. Bez wątpienia cykl ów zainspirował autorów hitowej pecetowej gry z 1994 roku pt. Raptor: Call of the Shadows. Najnowsza część niniejszej serii, czyli Raiden IV, tworzona była pierwotnie wyłącznie z myślą o automatach coin-op, ale właśnie dowiedzieliśmy się, że powstanie też wersja dla Xboxa 360.

AdventureCon 2007 już wkrótce
AdventureCon 2007 już wkrótce

Vercetti, 28 lutego 2007, 15:45

Wbrew wszelakim teoriom spiskowym gry z gatunku adventure mają się całkiem nieźle. Taki przynajmniej wniosek można wysnuć na podstawie informacji prasowej, jaką opublikował dzisiaj najpopularniejszy na świecie serwis przygodówkowy Just Adventure. Pod koniec sierpnia firma ta zamierza zorganizować w Las Vegas imprezę o nazwie AdventureCon 2007.

Bioshock i konkurs obrazkowo-literacki
Bioshock i konkurs obrazkowo-literacki

Vercetti, 28 lutego 2007, 15:05

Choć do premiery pierwszoosobowej mieszanki akcji i cRPG o nazwie Bioshock pozostało jeszcze kilka miesięcy, twórcy tego projektu rozpoczęli już podgrzewanie atmosfery w związku z nadejściem ich sztandarowego dzieła. Ekipa Irrational Games ogłosiła dzisiaj ciekawy konkurs dotyczący jej nowego produktu. Inicjatywa przedstawia się następująco:

Pokazy PlayStation 3 w całej Polsce
Pokazy PlayStation 3 w całej Polsce

Sargeras, 28 lutego 2007, 14:56

Sony Poland zaprasza na otwarty pokaz PlayStation 3 i telewizorów HD BRAVIA. Pokazy będą odbywać się w specjalnej ciężarówce – Show Truck. Prezentacja rozpocznie się już 2 marca i trwać będzie aż do 30 kwietnia 2007.

Trzecia część Atelier Iris też poza Japonią
Trzecia część Atelier Iris też poza Japonią

eLKaeR, 28 lutego 2007, 14:32

Trzecia część fabularnej serii Atelier Iris rodem z Dalekiego Wschodu dostępna była dotychczas wyłącznie w Japonii. Za sprawą firmy NIS America doczekamy się jednak przetłumaczenia Atelier Iris 3: Grand Phantasm na angielski i premiery w krajach zachodnich. Platformą docelową jest oczywiście jedynie PlayStation 2.

Dance Dance Revolution Universe już dostępne w Stanach Zjednoczonych
Dance Dance Revolution Universe już dostępne w Stanach Zjednoczonych

Basza, 28 lutego 2007, 13:29

Przedstawiciele firmy Konami poinformowali, że właśnie odbyła się światowa premiera gry Dance Dance Revolution Universe, przeznaczonej na konsolę Xbox 360.

Telltale Games a sprawa Xboxa 360

eLKaeR, 28 lutego 2007, 13:15

Dokładnie tydzień temu powiadomiliśmy Szanownych Czytelników o tym, że studio Telltale Games poszukuje programisty, obeznanego z platformą Xbox 360. Redakcja popularnego serwisu internetowego o nazwie Eurogamer postanowiła skontaktować się z przedstawicielem owej firmy, aby bliżej zbadać wspomnianą sprawę.

Nowe wieści na temat Mass Effect
Nowe wieści na temat Mass Effect

Metatron, 28 lutego 2007, 13:12

Podczas gdy kluczowe pytanie o dokładną datę premiery gry Mass Effect wciąż pozostaje bez odpowiedzi, jej twórcy starają się zaspokajać ciekawość graczy opowiadając o nadchodzącej produkcji. Tym razem kierownik projektu, Casey Hudson, podzielił się informacjami dotyczącymi wpływu gracza na wygląd i startowe zdolności bohatera, rozmiaru gry oraz możliwości wykorzystania w niej własnego soundtracku.

Stuntman: Ignition - nowe informacje
Stuntman: Ignition - nowe informacje

Metatron, 28 lutego 2007, 12:58

Ci, którzy z wypiekami na twarzy dokonywali kaskaderskich wyczynów w popularnej grze Stuntman, z pewnością ucieszą się z wiadomości, że prace nad jej kontynuacją nabierają tempa. Tak jak zapowiadano, nowa odsłona ukaże się na konsole X360, PS2 i PS3. Jej tytuł to Stuntman: Ignition.

Zapowiedziano sześć nowych gier na Wii
Zapowiedziano sześć nowych gier na Wii

Metatron, 28 lutego 2007, 12:48

Firma Data Design Interactive specjalizująca się w grach budżetowych (niskie koszty produkcji – niska cena) ogłosiła, że uzyskała status dewelopera gier na konsolę Nintendo Wii. Na dobry początek przygotowywanych jest sześć tytułów będących portami gier wydanych na inne platformy sprzętowe.

Phantasy Star Universe po raz drugi
Phantasy Star Universe po raz drugi

eLKaeR, 28 lutego 2007, 12:44

Dostępna na platformie PC, PlayStation 2 i Xbox 360 pozycja o nazwie Phantasy Star Universe, przeznaczona jest zarówno do zabawy w trybie single player, jak i do rozgrywki wieloosobowej za pośrednictwem Internetu. Właśnie dowiedzieliśmy się, że dalekowschodnia korporacja Sega szykuje pełnoprawną kontynuację tego dość dobrego produktu z gatunku cRPG, przyprawionego szczyptą MMO.

Nowa dwuwymiarowa odsłona Sensible Soccer dla systemu Vista i konsoli X360
Nowa dwuwymiarowa odsłona Sensible Soccer dla systemu Vista i konsoli X360

eLKaeR, 28 lutego 2007, 12:23

Wydana w ubiegłym roku trójwymiarowa wersja słynnej gry Sensible Soccer była w oczach zagorzałych fanów oryginału produktem cokolwiek chybionym. Zgoła odmienne uczucia powinien wywołać natomiast remake Sensible World of Soccer, którego developing został właśnie potwierdzony przez Codemasters Software. Projekt realizowany jest z myślą o posiadaczach PeCetów i konsol Xbox 360.

Światowa premiera gry SSX Blur
Światowa premiera gry SSX Blur

Basza, 28 lutego 2007, 12:20

Właśnie dziś do sprzedaży trafiła najnowsza gra studia EA Big o nazwie SSX Blur, w którą będą mogli zagrać jedynie posiadacze konsoli Wii, a kosztuje ona 49.99 dolarów. Póki co produkcja ta dostępna jest jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych, lecz już 16 marca pojawi się także w Europie.

GameTap startuje z programem dla niezależnych deweloperów
GameTap startuje z programem dla niezależnych deweloperów

Basza, 28 lutego 2007, 11:47

Przedstawiciele amerykańskiego serwisu GameTap zapowiedzieli, że właśnie rozpoczynają nowy program o nazwie GameTap Indies, który ma pomóc niezależnym firmom deweloperskim w ich dalszym rozwoju.

Postępy w pracach nad grą MMO Johna Romero
Postępy w pracach nad grą MMO Johna Romero

Sargeras, 28 lutego 2007, 11:07

W styczniu 2006 roku pojawiła się wiadomość, że John Romero, wielka postać w świecie gier, w przeszłości pracujący między innymi dla id Software, Ion Storm, Monkeystone Games, czy Midway Games zamierza stworzyć nowego MMOG (masową grę sieciową).

Tom Salta producentem oprawy muzycznej do gry Ghost Recon Advanced Warfighter 2

Jiker, 28 lutego 2007, 11:03

Kompozytor i producent muzyki Tom Salta, będący również autorem oprawy muzycznej do gry Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced Warfighter, brał udział w tworzeniu soundtracku do kontynuacji tej jednej z najpopularniejszych strzelanin o zabarwieniu taktycznym ostatnich lat, poinformowała firma UbiSoft.

Obudowa Origen AE S21T - gratka dla entuzjastów domowych multimediów
Obudowa Origen AE S21T - gratka dla entuzjastów domowych multimediów

eLKaeR, 28 lutego 2007, 10:44

Wywodząca się z Korei Południowej korporacja Origen AE wprowadziła na rynek dość interesującą obudowę komputerową typu HTPC, adresowaną przede wszystkim do miłośników nowoczesnych domowych multimediów. Produkt, oznaczony symbolem S21T, posiada dwie cechy szczególne – całkowicie aluminiową konstrukcję oraz wbudowany ekran TFT o przekątnej 12,1" i maksymalnej rozdzielczości 1920x1080 (tzw. Full HD).

Phil Harrison o dodatku do gry Resistance oraz jej kontynuacji

Jiker, 28 lutego 2007, 10:26

Phil Harrison, wiceprezes europejskiego oddziału Sony Computer Entertainment, oznajmił w rozmowie z dziennikarzem Newsweeka N'Gai’em Croalem, że posiadacze gry Resistance: Fall of Man już niebawem będą mogli zaopatrzyć się w pierwsze dodatki do niej. Harrison wspomniał również o prawdopodobnej kontynuacji przygód opowiedzianych w pierwszej odsłonie Resistance.

Konami odcina się od trybu online w Metal Gear Solid 3: Subsistence

eLKaeR, 28 lutego 2007, 09:55

Maksymalnie ośmiu graczy może uczestniczyć w multiplayerowych potyczkach za pośrednictwem Internetu, oferowanych przez Metal Gear Solid 3: Subsistence. Od premiery owej pozycji w Stanach Zjednoczonych minął już prawie rok, a korporacja Konami podjęła właśnie decyzję o rychłym wyłączeniu swoich amerykańskich serwerów, przeznaczonych do wspomnianej zabawy wieloosobowej.

Autor systemu walki z Final Fantasy X pracuje także przy trzynastej odsłonie serii

Jiker, 28 lutego 2007, 09:45

Tetsuya Nomura, główny producent gry Final Fantasy XIII, zdradził w wywiadzie udzielonym japońskiemu magazynowi GeMaga kilka nowych informacji dotyczących wymienionej wyżej najnowszej odsłony najsłynniejszej serii z gatunku jRPG.

Dla zamawiających przedpremierowo grę GRAW2 dodatkowa broń w prezencie

eLKaeR, 28 lutego 2007, 09:32

Specjalnie dla posiadaczy Xboxa 360 zostało już udostępnione w Internecie multiplayerowe demo Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2, o czym pisaliśmy wczoraj. Z kolei dziś znaleźliśmy w zakamarkach globalnej Sieci ciekawą ofertę handlową dla posiadaczy "trzystasześćdziesiątki", związaną z ową grą.

Iloma pracownikami dysponują największe firmy produkujące gry?
Iloma pracownikami dysponują największe firmy produkujące gry?

Jiker, 28 lutego 2007, 09:23

Być może liczba pracowników nie jest głównym czynnikiem wpływającym na jakość gier, lecz z pewnością wiąże się ona z „z mocą przerobową”, którą dysponuje określony producent gier. Przekłada się to oczywiście na to, ile gier w ciągu roku jest w stanie wydać. Z danych przedstawionych przez globalną grupę badawczą Screen Digest wynika, że obecnie największym pod tym względem producentem gier jest EA.

Gra Second Life wzbogacona o rozmowy głosowe
Gra Second Life wzbogacona o rozmowy głosowe

Metatron, 28 lutego 2007, 09:10

Twórcy gry Second Life rozbudują możliwości swojej produkcji o rozmowy głosowe. Programowe rozwiązania do tego celu dostarczy firma Vivox. Dzięki temu grający w popularny symulator rzeczywistego życia będą mogli rozmawiać ze sobą nie uciekając się do używania zewnętrznych aplikacji.

Nowe gry firmy Rockstar Games będą niczym Star Wars: The Force Unleashed

eLKaeR, 28 lutego 2007, 09:09

Wielu entuzjastów elektronicznej rozrywki niecierpliwie wyczekuje bez wątpienia na kolejne dzieła developerów z korporacji Rockstar Games. Mowa tu przede wszystkim o Grand Theft Auto IV i Manhunt 2. Właśnie dowiedzieliśmy się, że wspomniana firma wykorzysta w nowej generacji swoich dzieł technologię o nazwie euphoria ze stajni NaturalMotion.

Mortal Kombat 2 wkrótce w PlayStation Network
Mortal Kombat 2 wkrótce w PlayStation Network

Metatron, 28 lutego 2007, 08:58

Podczas gdy Xbox Live Arcade już od dłuższego czasu ma w swojej ofercie grę Ultimate Mortal Kombat 3, odpowiednik usługi dla platformy PlayStation 3 otrzyma w przyszłym miesiącu drugą część tej popularnej serii bijatyk.

Wormsy na Xbox Live Arcade w końcu z certyfikatem

Metatron, 28 lutego 2007, 08:47

Właściciele X360 już od dłuższego czasu trzymani są w niepewności jeżeli chodzi o moment, kiedy do oferty Xbox Live Arcade trafi stworzona przez Team 17 gra Worms. Problem polegał na tym, że produkt nie spełniał wymogów potrzebnych do uzyskania akceptacji ze strony ekipy Microsoftu odpowiedzialnej za jakość tytułów na XBLA. Stąd też premiera gry była ciągle opóźniana.