Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2007, 09:23

autor: Jiker

Iloma pracownikami dysponują największe firmy produkujące gry?

Być może liczba pracowników nie jest głównym czynnikiem wpływającym na jakość gier, lecz z pewnością wiąże się ona z „z mocą przerobową”, którą dysponuje określony producent gier. Przekłada się to oczywiście na to, ile gier w ciągu roku jest w stanie wydać. Z danych przedstawionych przez globalną grupę badawczą Screen Digest wynika, że obecnie największym pod tym względem producentem gier jest EA.

Być może liczba pracowników nie jest głównym czynnikiem wpływającym na jakość gier, lecz z pewnością wiąże się ona z „z mocą przerobową”, którą dysponuje określony producent gier. Przekłada się to oczywiście na to, ile gier w ciągu roku jest w stanie wydać. Z danych przedstawionych przez globalną grupę badawczą Screen Digest wynika, że obecnie największym pod tym względem producentem gier jest koncern Electronic Arts.

Nad grami EA pracuje aktualnie ponad 5.000 osób, co jest wynikiem blisko trzy razy lepszym od tego, który został osiągnięty przez UbiSoft – drugą firmę w zestawieniu. Ostatnie miejsce na tym szczególnym podium przypadło korporacji Sony, jednemu z trzech głównych producentów konsol, który może się pochwalić zespołem składającym się z około 2.100 pracowników. Firmy Nintendo oraz Microsoft uplasowały się na początku drugiej dziesiątki z wynikami poniżej 1.000 osób.

Iloma pracownikami dysponują największe firmy produkujące gry? - ilustracja #1
gry