Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 lutego 2007

Czy modchip o nazwie WiiXT zamieni Wii w odtwarzacz DVD?

Jiker, 20 lutego 2007, 20:14

Stworzenie i wprowadzenie do sprzedaży pierwszych modchipów przeznaczonych dla konsoli Nintendo Wii spowodowało, że wielu samozwańczych modderów postanowiło uszczknąć trochę sławy i wziąć się za podobną pracę. Działania niektórych są jednak na tyle niewiarygodne, że naprawdę ciężko w nie uwierzyć.

Poradnik: Emergency 4: Global Fighters For Life

Redakcja GRYOnline.pl, 20 lutego 2007, 18:11

Nie ulega wątpliwości, że Emergency 4 to, podobnie jak poprzednie odsłony, gra bardzo trudna. Nie jest to zabawa dla każdego, gdyż nie polega ona na bezlitosnym mordowaniu ludzi, lecz na ratowaniu im życia. W niniejszym poradniku zawarłem opis przejścia wszystkich przygotowanych przez producenta scenariuszy. Dodatkowo wzbogaciłem go o kilka innych działów, które moim zdaniem są niezbędnym uzupełnieniem tegoż przewodnika.

Xbox 360 Premium w cenie wersji Core?
Xbox 360 Premium w cenie wersji Core?

Vercetti, 20 lutego 2007, 17:25

Pogłoski o rychłej obniżce ceny konsoli X360 są co jakiś czas dementowane przez przedstawicieli Microsoftu. W związku ze zbliżającą się premierą największego konkurenta nowego Xboksa – next-gena PLAYSTATION 3, wydaje się jednak, że koncern Billa Gatesa uczyni wreszcie jakiś krok w kierunku osłabienia rywala.

Twórcy BioShocka pracują nad nową grą z serii X-Com?

Vercetti, 20 lutego 2007, 17:01

Przed pięcioma laty twórcy serii strategii pod tytułem X-Com poinformowali o zawieszeniu prac nad kolejną częścią gry, projektem Alliance. Po tym wydarzeniu saga taktycznych turówek była kontynuowana przez programistów z Altar Interactive, twórców popularnego UFO, lecz nigdy nie powrócili oni do pierwotnego nazewnictwa produktu.

Tetris, Saper i Snake na kalkulatorach
Tetris, Saper i Snake na kalkulatorach

Vercetti, 20 lutego 2007, 16:03

Jeżeli kalkulatory kojarzą się Wam jedynie z liczeniem oraz tworzeniem skomplikowanych wykresów, znaczy to, że nie poznaliście jeszcze wszystkich możliwości tych niewielkich urządzeń. Firma Casio postanowiła udowodnić, że miniaturowe komputery – tak, jak ich większe odpowiedniki - doskonale nadają się do uruchamiania gier.

Conan nowej generacji na pierwszych obrazkach promocyjnych
Conan nowej generacji na pierwszych obrazkach promocyjnych

eLKaeR, 20 lutego 2007, 15:15

Przygody barbarzyńcy imieniem Conan są znakomitym materiałem na grę akcji w stylu bestsellerowych pozycji z serii God of War. Bez wątpienia myślą tak developerzy z Nihilistic Software, tworzący właśnie taki produkt, wzmiankowany przez nas po raz pierwszy w ubiegły czwartek. Dziś mamy dla Szanownych Czytelników premierowe obrazki, zapowiadające niniejszą grę.

Byli pracownicy Clover Studios wcieleni do zespołu produkującego piątą odsłonę serii Resident Evil

Jiker, 20 lutego 2007, 14:56

Przed kilkoma dniami poinformowaliśmy Was o rozpoczęciu działalności przez studio Seeds, założone przez głównych pracowników niezapomnianego Clover Studios. Okazało się jednak, że większość szeregowych programistów i grafików postanowiła inaczej i dołączyła do ekipy Capcomu, by wspomóc produkcję takich pozycji, jak Resident Evil 5, czy też nienazwanej jeszcze nowej gry Keiji Inafune.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (20/02/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (20/02/07)

maciek_ssi, 20 lutego 2007, 14:40

W ubiegłym tygodniu na pierwszym miejscu brytyjskiego rankingu bestsellerów gościła Battlestations: Midway. Niestety w najnowszym notowaniu musiała ustąpić prawdziwej weterance najlepiej sprzedających się gier – FIFA 07 znów na najwyższym miejscu podium.

Chcesz schudnąć? Graj na Wii

Jiker, 20 lutego 2007, 14:26

Od dłuższego czasu konsole są jednym z obiektów badań nad otyłością. I to nie, jak wcześniej bywało, przedmiotem o konotacjach negatywnych, lecz wpływającym na zdrowie, m.in. dzieci, jak najbardziej pozytywnie. Nie inaczej jest w tym przypadku.

Pierwszy dodatek do Crackdown już do pobrania
Pierwszy dodatek do Crackdown już do pobrania

Metatron, 20 lutego 2007, 13:11

Chociaż europejska wersja gry Crackdown pojawi się w sklepach dopiero w piątek, już od dzisiaj można pobrać za pośrednictwem usługi Xbox Live pierwszy dodatek do niej. Jest to zestaw czterech dodatkowych agentów, którymi możemy pokierować w trakcie rozgrywki.

Wyniki badań: granie polepsza umiejętności chirurgów

Metatron, 20 lutego 2007, 12:06

Gry nie tylko sprzyjają lepszemu rozwojowi psychofizycznemu, lecz także stają się świetnym ćwiczeniem dla specjalistów. Dowiodły do tego badania przeprowadzone ostatnio na grupie chirurgów wykonujących operacje laparoskopii. Wyniki wykazały, że ci spośród nich, którzy poświęcają wolny czas na gry, lepiej sobie radzą w czasie zabiegu.

Activision wykupuje DemonWare

Metatron, 20 lutego 2007, 11:51

Już od jakiegoś czasu krążyły plotki, że firma Activision planuje wykupić irlandzkiego developera, DemonWare. Informacje podane przez serwis GamesIndustry.biz potwierdziły te pogłoski. W dalszym ciągu jednak nie wydano oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

Prace nad sequelem Lost Planet już w toku?

Metatron, 20 lutego 2007, 11:30

Jeszcze przed premierą gry Lost Planet pojawiły się informacje o tym, że istnieje możliwość opracowania przez Capcom sequela tej produkcji. Jak wczoraj poinformował serwis ComputerAndVideoGames (CVG), prace nad kontynuacją są już w toku.

Mega Patch PL 07 nadciąga
Mega Patch PL 07 nadciąga

Łosiu, 20 lutego 2007, 10:40

Zapewne każdy fan FIFY słyszał o dodatku zwanym Mega Patch PL, czyli o chyba najlepszym patchu traktującym o polskiej lidze. Niestety z pewnych przyczyn wydawany cyklicznie rok w rok patch w zeszłym sezonie nie ujrzał światła dziennego. W tym roku to się zmieni.

Europejska premiera Dragon Ball Z: Shin Budokai 2 zapowiedziana na maj
Europejska premiera Dragon Ball Z: Shin Budokai 2 zapowiedziana na maj

Jiker, 20 lutego 2007, 09:47

Firma Atari ogłosiła, że europejska premiera gry Dragon Ball: Shin Budokai 2 została zaplanowana na maj 2007 roku. Ukaże się ona zatem niemal równo w rok od momentu wprowadzenia do sprzedaży pierwszej odsłony Shin Budokai.

Brytyjska premiera gry Monster Madness: Battle for Suburbia również w kwietniu

Jiker, 20 lutego 2007, 09:17

Pod koniec stycznia poinformowaliśmy Was, że amerykańska premiera pozycji o tytule Monster Madness: Battle for Suburbia została oficjalnie zapowiedziana na 3 kwietnia 2007 roku. Według brytyjskiego Amazonu gra miała trafić na europejskie półki sklepowe nieco szybciej, bo już w połowie marca. Tak się jednak nie stanie.

Rare po raz kolejny poruszyło temat nowych przygód sympatycznego miśka Banjo

Jiker, 20 lutego 2007, 09:01

Firma Rare, producent m.in. Perfect Dark Zero oraz Viva Pinata na Xboksa 360, postanowiła zabrać głos w sprawie swojej najnowszej pozycji, czyli kolejnej odsłony hitowej serii Banjo-Kazooie, powstającej na wspomnianą już konsolę Microsoftu. Dokonała tego za sprawą Ryana Stevensona, który wziął udział w rozmowie z dziennikarzem serwisu Gametrailers.

Wygraj aukcję na eBayu i podłóż swój głos pod postać z Halo 3

Metatron, 20 lutego 2007, 08:19

Bungie Studios oraz organizacja dobroczynna Hollywood Arts połączyły swe siły w celu zdobycia środków na pomoc dla ludzi bezdomnych. W tym celu zorganizowana została na eBayu aukcja, której przychód zasili konto fundacji. Graczy jednak o wiele bardziej zainteresuje to, co jest przedmiotem aukcji – możliwość nagrania własnego głosu pod jedną z postaci w Halo 3.

Sony planuje rozszerzyć usługę online PlayStation 3 o dystrybucję filmów

Metatron, 20 lutego 2007, 08:03

Wygląda na to, że Sony, podobnie jak to uczynił Microsoft, poszerzy ofertę swojego serwisu online o dystrybucję filmów. Zapowiedział to Phil Harrison, wiceprezes europejskiego oddziału Sony Computer Entertainment (SCEE) podczas wywiadu udzielonego serwisowi 1UP.

Poznaliśmy datę europejskiej premiery Armored Core 4 w wersji na PS3
Poznaliśmy datę europejskiej premiery Armored Core 4 w wersji na PS3

Metatron, 20 lutego 2007, 07:40

Firma 505 Games ogłosiła, że gra Armored Core 4 na PS3 zostanie wydana w Europie 27 kwietnia, czyli nieco ponad miesiąc po premierze konsoli Sony na Starym Kontynencie, na kiedy to pierwotnie planowano jej opublikowanie. Posiadacze X360 będą musieli poczekać na swoją wersję nieco dłużej. Nie ujawniono jednak żadnej konkretnej daty.