Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 lutego 2007

The Golden Compass – kolejne szczegóły
The Golden Compass – kolejne szczegóły

Vercetti, 27 lutego 2007, 21:45

Przed pięcioma miesiącami Sega ujawniła, że dzięki porozumieniu zawartemu z wytwórnią New Line Cinema wypuści na rynek grę o nazwie The Golden Compass. W założeniach autorów tytuł ten ma być wirtualną adaptacją filmu, nawiązującego do książkowej trylogii His Dark Materials autorstwa Philipa Pulmana.

Poradnik: Age of Mythology: The Titans

Redakcja GRYOnline.pl, 27 lutego 2007, 19:29

Age of Mythology: The Titans jest niesamodzielnym dodatkiem do gry Age of Mythology, który wprowadza zupełnie nowe elementy do rozgrywki znanej z wersji podstawowej. Poza nową nacją i przeznaczoną dla niej kampanią pojawia się możliwość tworzenia tytanów, olbrzymich i niesamowicie silnych istot potrafiących jednym uderzeniem zmieść budynek z powierzchni ziemi.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (27/02/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (27/02/07)

Vercetti, 27 lutego 2007, 16:15

Ubiegły tydzień przyniósł sporo nowości na europejskim rynku gier wideo. Dało się to zauważyć szczególnie w Wielkiej Brytanii, gdzie ze sklepów w oszałamiającym tempie znikały ostatnio dwa konsolowe tytuły - Final Fantasy XII na PS2 oraz next-genowy Crackdown, przeznaczony na X360.

Capcom ma licencję na Unreal Engine 3.0

eLKaeR, 27 lutego 2007, 15:55

Moc silnika Unreal Engine trzeciej generacji docenili już m.in. ludzie z BioWare, Square Enix i Activision, gdyż wykorzystują tę technologię w developingu swoich nowych gier. Teraz do owych korporacji dołączyła firma Capcom, gdyż ona również podpisała odpowiednią umowę licencyjną z przedstawicielami Epic Games.

Europejska premiera Dave Mirra BMX Challenge dopiero w maju
Europejska premiera Dave Mirra BMX Challenge dopiero w maju

Jiker, 27 lutego 2007, 15:38

Firma Oxygen Games poinformowała, że w maju, a nie w kwietniu, jak wcześniej zapowiadono, dojdzie do europejskiej premiery gry Dave Mirra BMX Challenge. Gra, traktująca o wymagającym i ekstremalnym sporcie, jakim niewątpliwie jest jazda na BMX-ie, jest obecnie dostępna jedynie w Stanach Zjednoczonych (premiera 16 listopada 2006 roku).

Multiplayerowa Darwinia, czyli Multiwinia

eLKaeR, 27 lutego 2007, 15:32

Utalentowani developerzy z firmy Introversion Software przystosowali już Darwinię do współpracy z systemem operacyjnym Windows Vista. Z kolei teraz potwierdzili, że tworzą nową wersję swojego dzieła, przeznaczoną, w odróżnieniu od oryginału, przede wszystkim do zabawy wieloosobowej. Nadchodząca pozycja nosi nazwę Multiwinia.

Seria Brothers in Arms zawita na konsolę Nintendo DS
Seria Brothers in Arms zawita na konsolę Nintendo DS

Jiker, 27 lutego 2007, 15:06

Przed miesiącem przekazaliśmy Wam wiadomość, w której poinformowaliśmy, że organizacja ESRB poddała klasyfikacji nową grę z serii Brothers in Arms, a jednocześnie pierwszą przeznaczoną dla przenośnej konsoli Nintendo DS. Dzisiaj możemy się z Wami podzielić oficjalnymi informacji na jej temat, przedstawionymi przez japoński magazyn Nintendo Power.

BitTorrent płatny?

Vercetti, 27 lutego 2007, 15:05

Torrent, czyli jedna z najpopularniejszych sieci P2P na świecie (mająca obecnie ok. 135 mln użytkowników) już wkrótce może przestać kojarzyć się z darmowym (i nielegalnym zarazem) pobieraniem plików z Internetu. Wszystko za sprawą serwisu, jaki uruchomiła dzisiaj firma BitTorrent, producent znanego oprogramowania służącego do wymiany danych między użytkownikami.

Burnout Dominator w fazie
Burnout Dominator w fazie "Gold"

Sargeras, 27 lutego 2007, 14:39

Podano oficjalną informację, iż prace nad grą Burnout Dominator, przeznaczoną na PlayStation 2 i PlayStation Portable, zostały ukończone. Tytuł ten będzie dostępny w sklepach w USA od 6 marca. W Polsce Dominator pojawi się 23 marca, dzięki Electronic Arts Polska.

Moto GP '07 już w drodze
Moto GP '07 już w drodze

eLKaeR, 27 lutego 2007, 14:23

Tradycji stało się zadość i korporacja THQ zapowiedziała właśnie kolejną edycję wirtualnych wyścigów motocyklowych na licencji Moto GP. Tegoroczną wersję gry, przedstawiającej rywalizację kierowców jednośladów o grand prix, wspomniana firma ponownie dedykuje wyłącznie stacjonarnej konsoli Xbox 360. Warto zauważyć, że ów wydawca sam zajął się developingiem (poprzednio robiło to studio Climax).

Shivering Isles pierwszym i ostatnim pełnoprawnym dodatkiem do Obliviona

eLKaeR, 27 lutego 2007, 13:23

Pod czujnym okiem Pete'a Hinesa z korporacji Bethesda Softworks przyglądaliśmy się niedawno w Londynie nowemu dodatkowi do The Elder Scrolls IV: Oblivion, noszącemu nazwę Shivering Isles. Ten sam człowiek ujawnił redakcji brytyjskiego magazynu 360 Gamer, że niniejsze rozszerzenie będzie pierwszym i zarazem ostatnim pełnoprawnym add-onem, przygotowanym z myślą o wspomnianej grze.

Halo w formie komiksowej

eLKaeR, 27 lutego 2007, 12:12

Ubiegłotygodniowe materiały reklamowe głoszą, że premiera długo oczekiwanej gry pt. Halo 3 nastąpi jesienią bieżącego roku. Również pod koniec Anno Domini 2007 zadebiutować ma zapowiedziana podczas minionej imprezy o nazwie New York Comic Con seria komiksów, traktująca o uniwersum Master Chiefa.

Manhunt 2 na celowniku Jacka Thompsona

Metatron, 27 lutego 2007, 11:07

Kiedy ogłoszono prace nad Manhunt 2, kontynuacją kontrowersyjnej gry ze studia Rockstar, było niemal pewne, że prędzej czy później odezwą się obrońcy moralności, którzy nie szczędzili słów krytyki pod adresem poprzedniej części. Tak stało się w istocie, a głos zabrał nie kto inny, jak „ulubiony” przez graczy amerykański prawnik Jack Thompson.

Zapowiedzano grę Anderson & The Legacy of Cthulhu

Metatron, 27 lutego 2007, 10:49

Fani twórczości H. P. Lovecrafta mogą zacierać ręce, oto bowiem na horyzoncie pojawiła się nowa produkcja osadzona w realiach stworzonych przez samotnika z Providence. Gra nosić będzie tytuł Anderson & The Legacy of Cthulhu i zostanie wydana przez firmę JoWooD Productions.

Premiera Jade Empire na PC
Premiera Jade Empire na PC

Sargeras, 27 lutego 2007, 10:27

Dzisiaj ma miejsce w USA premiera tej uznanej już na świecie gry na platformie PC (wcześniej była dostępna wyłącznie na konsolę Xbox). Premiera Jade Empire w Polsce będzie miała miejsce 8 marca, a jej wydawcą jest CD Projekt. Co najważniejsze udało się obniżyć cenę tego tytułu ze 129,90 do 99,90 PLN.

10 najlepiej sprzedających się gier na PC w USA (27/02/07)

Metatron, 27 lutego 2007, 10:20

Wczoraj mogliście zapoznać się z preferencjami polskich graczy. Dzisiaj czas rzucić okiem na sprzedaż pecetowych produkcji za oceanem, w Stanach Zjednoczonych. Poniższa lista najpopularniejszych tytułów dotyczy tygodnia pomiędzy 11 a 17 lutego 2007 roku. Została opracowana przez firmę NPD Group.

Ubisoft podnosi styczniowe wyniki sprzedaży o 78% dzięki Wii

Metatron, 27 lutego 2007, 10:06

Wcielenie przez Ubisoft w życie planu polegającego na zainwestowaniu w gry na Wii, nową konsolę Nintendo, dało już pierwsze rezultaty w postaci zwiększenia w styczniu miesięcznej sprzedaży wydanych przez wspomnianą firmę gier o 78%.

W kwietniu europejska premiera Shin Megami Tensei: Devil Summoner
W kwietniu europejska premiera Shin Megami Tensei: Devil Summoner

Metatron, 27 lutego 2007, 09:43

Firma Koei podała europejską datę premiery Shin Megami Tensei: Devil Summoner – Raidou Kuzunoha vs. The Souless Army, kontynuacji popularnej japońskiej serii gier RPG. Będzie można ją nabyć w sklepach na Starym Kontynencie 27 kwietnia.

XXV gala Golden Joystick Awards pod koniec października 2007 roku

Jiker, 27 lutego 2007, 09:26

Koncern Future, największy brytyjski wydawca prasy związanej z grami, poinformował, że tegoroczna jubileuszowa, dwudziesta piąta już gala Golden Joystick Awards odbędzie się w piątek, 26 października 2007 roku.

Japoński rząd sprzedaje akcje Nintendo

Metatron, 27 lutego 2007, 08:58

Ogłoszenie przez japoński rząd planu sprzedaży udziałów w firmie Nintendo odbiło się niekorzystnie na wartości akcji. Ich cena spadła o 2,7%. Według analityków gorsza pozycja producenta Wii na giełdzie została spowodowana zbyt wysoką ceną sprzedaży akcji.

Teenage Mutant Ninja Turtles zmierzają na Xbox Live Arcade?
Teenage Mutant Ninja Turtles zmierzają na Xbox Live Arcade?

Jiker, 27 lutego 2007, 08:48

Serwis blogowy Xbox First poinformował, że popularna arcade’owa pozycja o tytule Teenage Mutant Ninja Turtles zostanie już niedługo wydana w ramach serwisu Xbox Live Arcade. Miałby świadczyć o tym fakt, że udostępniono ją w PartnerNet, sieci Microsoftu, wykorzystywanej do wewnętrznego użytku przez developerów.

Szczegóły na temat ścieżki dźwiękowej do gry Red Ocean
Szczegóły na temat ścieżki dźwiękowej do gry Red Ocean

Metatron, 27 lutego 2007, 08:37

Przedstawiona w perspektywie pierwszej osoby gra akcji osadzona w morskich głębinach powinna posiadać odpowiednią oprawę dźwiękową, która zapewni oddanie klimatu lodowatego spokoju podwodnego świata. Dlatego też firma DTP entertainment AG postanowiła zatrudnić profesjonalnych artystów trudniących się tworzeniem soundtracków do skomponowania muzycznej warstwy gry Red Ocean.

Lista utworów w SingStar Pop Hits oficjalnie potwierdzona

Metatron, 27 lutego 2007, 08:25

Niedawno informowaliśmy was o pracach nad SingStar Pop Hits, nową częścią popularnej karaoke party game przeznaczonej na konsolę PS2. Okazało się, że w ostatniej chwili doszło do pewnych zmian w składzie utworów zamieszczonej w tej edycji gry. Dlatego też publikujemy jego nową, poprawioną i oficjalną wersję.

Otwarte testy arcade'owej wersji Tekken 6 już w maju?

Jiker, 27 lutego 2007, 08:23

Ostatnie informacje na temat Tekken 6 pochodzą z okresu, kiedy w Japonii odbywała się tegoroczna odsłona imprezy Arcade Operator’s Union (a więc z połowy lutego). Firma Namco Bandai, producent bijatyki, otworzyła wtedy oficjalną stronę internetową gry oraz zaprezentowała pierwszy filmik ukazujący system rozgrywki. Dzisiaj mamy dla Was kolejne wiadomości.

Xider nowym europejskim wydawcą gier przeznaczonych dla PC oraz konsoli NDS

Jiker, 27 lutego 2007, 07:45

Jak poinformował serwis GameIndustry, Xider, nowy gracz na europejskim rynku wydawniczym, wprowadzi do sprzedaży na terenie Starego Kontynentu dwanaście pozycji przeznaczonych dla komputerów PC oraz przenośnej konsoli Nintendo DS. Dokona tego jeszcze w tym roku.