Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2007, 21:45

autor: Vercetti

The Golden Compass – kolejne szczegóły

Przed pięcioma miesiącami Sega ujawniła, że dzięki porozumieniu zawartemu z wytwórnią New Line Cinema wypuści na rynek grę o nazwie The Golden Compass. W założeniach autorów tytuł ten ma być wirtualną adaptacją filmu, nawiązującego do książkowej trylogii His Dark Materials autorstwa Philipa Pulmana.

Przed pięcioma miesiącami Sega ujawniła, że dzięki porozumieniu zawartemu z wytwórnią New Line Cinema wypuści na rynek grę o nazwie The Golden Compass. W założeniach autorów tytuł ten ma być wirtualną adaptacją filmu, nawiązującego do książkowej trylogii His Dark Materials autorstwa Philipa Pulmana. Aby zainteresować opinię publiczną swoim projektem, zatrudnieni przez Segę specjaliści z Shiny Entertainment odsłonili dzisiaj kilka szczegółów na temat swego dzieła.

The Golden Compass – kolejne szczegóły - ilustracja #1

Główną bohaterką nadchodzącej pozycji będzie młoda dziewczyna, Lyra Belaqua. Ta dysponująca magicznymi zdolnościami panna zamieszkuje świat równoległy do naszego. Niestety pewnego dnia jej spokojne życie zostaje zakłócone przez organizację The Gobblers, która w brawurowy sposób porywa jednego z najbliższych przyjaciół naszej podopiecznej. Rezolutna Lyra decyduje się oczywiście na ratowanie bliskiej osoby i w tym celu wybiera się w podróż na daleką północ, gdzie prowadzi ją pierwszy trop.

Prowadzonej przez nas protagonistce pomaga mieszkający w jej wnętrzu duch, Pantalaimon oraz Iorek, jej wierny przyjaciel i niedźwiedź polarny w jednym. Za sprawą tychże sojuszników Belaqua stawi czoła swym wrogom i po wielu niespodziewanych wydarzeniach uratuje wreszcie nie tylko swego przyjaciela, ale również cały świat, zarówno własny jak i nasz.

The Golden Compass – kolejne szczegóły - ilustracja #2

The Golden Compass, jak przystało na przygodową grę akcji, zaoferuje nam multum możliwości – począwszy od kolekcjonowania przydatnych przedmiotów i zwiedzania 13 różnorodnych lokacji, a na widowiskowych walkach z udziałem zwierząt skończywszy. Twórcy gry wskazują tu szczególnie na postać Ioreka, którą dane nam będzie sterować w szeregu mini-gierek.

Premiera tytułu odbędzie się w okolicach tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Produkt ukaże się na takich platformach, jak: PC, PS2, PSP, NDS oraz konsole nowej generacji.