Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 lutego 2007

Poradnik: Artur i Minimki

Redakcja GRYOnline.pl, 14 lutego 2007, 17:20

Wcielając się w Artura, masz okazję wejść do tajemniczego świata Minimków. Jako dwumilimetrowy stworek udasz się na wyprawę do złowrogiego Necropolis. Celem Twojej misji jest odnalezienie zaginionego skarbu i uratowanie dziadka. Podczas podróży przezwyciężysz wiele niebezpieczeństw, które wymagać będą nie tylko sprawności, ale i inteligencji. Wielu nieprzyjaciół, jak i mnóstwo zamkniętych drzwi, nie powstrzyma Cię przed wypełnieniem zadania.

Nadeo zapowiada kolejną odsłonę Virtual Skippera
Nadeo zapowiada kolejną odsłonę Virtual Skippera

Vercetti, 14 lutego 2007, 16:58

Firma, Nadeo, będąca własnością koncernu Focus Home Interactive, ujawniła dzisiaj, że pracuje nad piątą odsłoną słynnej serii żeglarskich symulatorów Virtual Skipper. Nadchodząca część popularnej sagi nie będzie jednak nosiła imienia swych poprzedniczek, lecz zupełnie nowe miano - 32nd America's Cup: The Game.

Dodatek do Titan Questa w „złocie”
Dodatek do Titan Questa w „złocie”

Vercetti, 14 lutego 2007, 16:20

W niemal trzy miesiące po oficjalnym zaanonsowaniu pierwszego dodatku do cRPG o nazwie Titan Quest, producenci rozszerzenia, panowie ze studia Iron Lore poinformowali, że prace nad projektem zatytułowanym Immortal Throne zostały właśnie sfinalizowane.

Eidos zainteresowany rynkiem mobilnym

Vercetti, 14 lutego 2007, 15:50

Zyski, jakie można osiągnąć dzięki grom dedykowanym telefonom komórkowym, zdają się kusić coraz większą liczbę firm z branży elektronicznej. Jednym z koncernów, który bacznie przygląda się rozwojowi mobilnego rynku rozrywki, jest brytyjski Eidos.

Problemów z ekranizacją gry Halo ciąg dalszy

Metatron, 14 lutego 2007, 14:25

Kiedy zaniechano prac nad ekranizacją gry Halo, sprawa wydawała się zamknięta. Niestety nastąpiło to już na takim etapie, że pierwsze, tzw. przedprodukcyjne koszty zostały poniesione i nie była to wcale mała kwota – bagatela 12 milionów dolarów. Nad filmem pracowały dwa studia filmowe: 20th Century Fox oraz Universal Pictures.

Jak radził sobie CD Projekt w 2006 roku

Łosiu, 14 lutego 2007, 14:12

Firma CD Projekt właśnie ogłosiła swoje wyniki finansowe za rok 2006. Z przesłanych danych wynika, że firma uzyskała łączne przychody przekraczające 84 miliony złotych, co jest wartością o 56% lepszą niż w roku 2005.

Mass Effect krótszy niż zapowiadano?
Mass Effect krótszy niż zapowiadano?

Metatron, 14 lutego 2007, 14:03

Współczesne gry odznaczają się wspólną cechą, na którą narzekają gracze. Jest nią czas ich przechodzenia, który jest zdaniem wielu fanów elektronicznej rozrywki o wiele za krótki. Najnowsza produkcja BioWare, zmierzająca na X360 futurystyczna gra RPG Mass Effect, z pewnością nie będzie mogła być o to posądzona.

MMO za darmo – na tym da się zarobić

Łosiu, 14 lutego 2007, 13:20

Rzadko kiedy dane jest nam oglądać potwierdzone wyniki finansowe związane z prowadzeniem gier MMO, dlatego też myślę, iż warto przedstawić Wam raport z chińskiej firmy Shanda Interactive, która opiera swą egzystencję m.in. na takich tytułach jak: The Legend of Mir II, The World of Legend czy The Sign.

Zapowiedziano grę Ultimate Motorcross
Zapowiedziano grę Ultimate Motorcross

Basza, 14 lutego 2007, 13:04

Fanów „jednośladów” z pewnością ucieszy wiadomość, że właśnie trwają prace nad grą Ultimate Motorcross, która pozwoli nam na dynamiczną i efektowną rywalizację na zabłoconych, motocrossowych trasach.

Najlepiej sprzedające się gry na Amazonie

Metatron, 14 lutego 2007, 12:56

Serwis Next-Generation sporządził zestawienie najlepiej sprzedających się gier. W tym celu oparł się na wynikach opublikowanych przez Amazon.com – jeden z największych i najstarszych serwisów internetowych zajmujących się sprzedażą wysyłkową.

Capcom nie przygotowuje konwersji Okami z myślą o konsoli Wii
Capcom nie przygotowuje konwersji Okami z myślą o konsoli Wii

eLKaeR, 14 lutego 2007, 12:23

Wystarczy raz zagrać w Okami na platformie PlayStation 2, aby przekonać się, że pozycja owa znakomicie pasowałaby również do konsoli Wii. Jeden z głównych elementów przygód słonecznej bogini pod postacią białego wilka stanowi bowiem malowanie Niebiańskim Pędzlem różnych kształtów, celem np. zmieniania pór doby, wywoływania wichury i spowalniania upływu czasu. Firma Capcom jest jednak przeciwna.

Crave Entertainment zapowiada Brunswick Pro Bowling

Jiker, 14 lutego 2007, 10:53

Już niedługo firma Crave Entertainment uszczęśliwi tych miłośników bowlingu (a więc kręgli), którzy posiadają PS2, PSP lub Nintendo Wii. Wydawca takich pozycji, jak Hard Rock Casino lub Gun Club zapowiedziała bowiem grę Brunswick Pro Bowling, powstającą przy współpracy z firmą Brunswick – producentem sprzętu.

Poznaliśmy datę premiery gry Burnout Dominator
Poznaliśmy datę premiery gry Burnout Dominator

Metatron, 14 lutego 2007, 10:41

Burnout Dominator będzie godnym pożegnaniem się serii z konsolami starej generacji. Kolejna część, która jest już w produkcji, trafi tylko na next-geny. Tymczasem jednak spragnieni emocji towarzyszących najbardziej dynamicznym konsolowym wyścigom mogą odliczać pieniądze na Dominatora, który w Europie ukaże się już 23 marca.

EverQuest: The Buried Sea już w sprzedaży
EverQuest: The Buried Sea już w sprzedaży

Basza, 14 lutego 2007, 10:36

Firma Sony Online Entertainment oświadczyła, że od dziś można nabyć najnowszy dodatek do niezwykle popularnej gry z gatunku MMOcRPG, a jego tytuł brzmi EverQuest: The Buried Sea.

Ear Force W3 - bezprzewodowe słuchawki dla Wii od znanego producenta
Ear Force W3 - bezprzewodowe słuchawki dla Wii od znanego producenta

eLKaeR, 14 lutego 2007, 10:32

Znana firma Turtle Beach zaprojektowała już specjalny zestaw słuchawkowy z mikrofonem dla posiadaczy Xboxa 360, nazwany Ear Force X2. Teraz przyszedł czas na stworzenie czegoś z myślą o konsoli Wii i tak powstał produkt, ochrzczony mianem Ear Force W3. Są to nowoczesne bezprzewodowe słuchawki nauszne, przeznaczone wyłącznie do współpracy ze wspomnianą platformą marki Nintendo.

SpeedTreeRT wzbogaci świat gier BioWare

Łosiu, 14 lutego 2007, 10:19

Jeszcze kilka lat temu wiadomości prasowe o systemie symulującym wegetację roślinności SpeedTreeRT mogły wywoływać uśmiechy i pytania – na co to komu? Obecnie logo SpeedTreeRT na pudełku to jedna z kluczowych technologicznych cech gry (obok np. Havoka), nie dziwi więc, że kolejni producenci decydują się na użycie tego systemu w swoich produktach. Dziś do tego grona dołącza firma BioWare.

Kłopoty Microsoftu z uruchomieniem serwisu poświęconego inicjatywie nagradzania łowców achievementów

Jiker, 14 lutego 2007, 10:11

8 lutego poinformowaliśmy Was oficjalnie o nowej inicjatywie firmy Microsoft, związanej z nagradzaniem posiadaczy Xboksa 360 za zdobywanie określonej liczby achievementów. Wszyscy chętni dowiedzieli się wówczas, że 12 lutego uruchomiona zostanie specjalna witryna, dzięki której zapiszą się do udziału w konkursie. W wyniku problemów technicznych została ona niestety zamknięta.

Producenci gier Giants: Citizen Kabuto i Infected otwierają się na inne platformy do grania

Jiker, 14 lutego 2007, 09:52

Firmę Planet Moon Studios kojarzycie zapewne jako producenta takich gier, jak Giants: Citizen Kabuto czy też Armed & Dangerous. Od jakiegoś jednak czasu skupiała się ona na pracy nad kolejnymi produkcjami przeznaczonymi dla konsoli PSP, pomijając inne platformy.

Demo Command & Conquer 3 za 12 dni
Demo Command & Conquer 3 za 12 dni

eLKaeR, 14 lutego 2007, 09:09

Zgodnie z informacją sprzed dwunastu dni, premiera pecetowej wersji gry Command & Conquer 3: Tiberium Wars (polski podtytuł brzmi: Wojny o tyberium) pomiędzy Odrą a Bugiem nastąpi dokładnie 30 marca 2007, czyli równocześnie z debiutem zachodnim. Natomiast już w bieżącym miesiącu światło dzienne ujrzy pokazowa edycja niniejszej strategii czasu rzeczywistego.

Age of Conan - czy użytkownicy pecetów i Xboksów 360 zagrają na tych samych serwerach?

Jiker, 14 lutego 2007, 09:00

Serwis CVG poinformował, że firma Funcom, producent gry MMORPG Age of Conan: Hyborian Adventures, pracuje obecnie nad stworzeniem systemu, który umożliwi graczom pecetowym i Xboksowym jednoczesną rozgrywkę sieciową.

Uruchamiając God of War II na platformie PlayStation 3 nie uzyska się trybu 720p
Uruchamiając God of War II na platformie PlayStation 3 nie uzyska się trybu 720p

eLKaeR, 14 lutego 2007, 08:55

Na twarzach obecnych i przyszłych posiadaczy PlayStation 3 zagościł zapewne szeroki uśmiech, gdy dowiedzieli się ze wzmiankowanej przez nas przedwczoraj recenzji gry God of War II dla PlayStation 2, że uruchamiając nowe przygody Kratosa na platformie PS3 uzyska się grafikę w maksymalnej rozdzielczości 720p (1280x720). Niestety redakcja serwisu IGN, odpowiedzialna za ów tekst, była w błędzie.

Szczegóły na temat Tom Clancy's Rainbow Six Vegas: Player's Pack Red Edition
Szczegóły na temat Tom Clancy's Rainbow Six Vegas: Player's Pack Red Edition

eLKaeR, 14 lutego 2007, 08:44

Tak jak informowaliśmy wstępnie, posiadacze konsol Xbox 360, grający w Tom Clancy's Rainbow Six Vegas, będą mogli już wkrótce wyposażyć się w interesujące rozszerzenie owej pozycji. Add-on nosi nazwę Player's Pack Red Edition i zadebiutuje w ramach Xbox Live Marketplace pod koniec przyszłego miesiąca. Kosztować ma 800 Microsoft Points, czyli 9,6 EUR (około 38 PLN).

Rekordowa liczba zamówień przedpremierowych na konsolę PlayStation 3 w Wielkiej Brytanii

Jiker, 14 lutego 2007, 08:34

Liczba zamówień przedpremierowych składanych na konsolę PlayStation 3 przerosła oczekiwania brytyjskich sprzedawców. Jedna z sieci handlowych, mianowicie Woolworths, poinformowała, że przyjmuje kolejne pre-ordery średnio co dwadzieścia sekund.

Koniec z pecetową wyłącznością na Enemy Territory: Quake Wars
Koniec z pecetową wyłącznością na Enemy Territory: Quake Wars

eLKaeR, 14 lutego 2007, 08:32

Po oficjalnej ubiegłotygodniowej zapowiedzi szeregu pierwotnie komputerowych produktów firmy Valve Software (m.in. Half-Life 2: Episode Two i Team Fortress 2), przeznaczonych też dla PlayStation 3 i Xboxa 360, przyszedł teraz czas na poinformowanie o innej mocnej pozycji typu FPS, którą pecetowcy będą musieli podzielić się z posiadaczami konsol nowej generacji. Mowa o Enemy Territory: Quake Wars.

W jaki sposób Sony chce obniżyć koszty produkcji procesorów Cell?

Metatron, 14 lutego 2007, 08:24

Yutaka Nakagawa z Sony Japan zdradził, że jego firma rozpatruje zlecenie produkcji procesorów Cell (instalowanych w konsoli PS3) innym firmom na zasadzie outsourcingu. Dzięki temu znacznie obniży koszty własne.

Europejskie terminy debiutów nowych gier spod znaku Gran Turismo
Europejskie terminy debiutów nowych gier spod znaku Gran Turismo

eLKaeR, 14 lutego 2007, 08:23

23 marca 2007 skończy się wreszcie oczekiwanie Europejczyków na PlayStation 3. Francuski oddział Sony Computer Entertainment ujawnił właśnie terminy, związane z przyszłą obecnością na Starym Kontynencie trzech pozycji spod znaku Gran Turismo. Wszystkie nadchodzące tytuły mają rzecz jasna tylko jedną platformę docelową – PS3.

Top 10 gier w US (14/02/07)
Top 10 gier w US (14/02/07)

Krystian Smoszna, 14 lutego 2007, 08:18

The Burning Crusade – pierwszy dodatek do gry World of WarCraft – nadal niepokonany w amerykańskich rankingu PeCetowych bestsellerów. W tygodniu zakończonym 3 lutego, zarówno wspomniane rozszerzenie, jak i podstawowa wersja programu bez problemu ulokowały się na czele stawki.

Zapowiedziano aktualizację dla trybu kooperacji w Crackdown
Zapowiedziano aktualizację dla trybu kooperacji w Crackdown

Metatron, 14 lutego 2007, 08:06

Gra Crackdown jeszcze nie znalazła się na półkach, a już Microsoft zapowiedział wydanie patcha do niej. Ma on poprawić rozgrywkę online i być dostępny do pobrania już w dniu premiery.

Everybody Votes Channel w ofercie Nintendo Wii
Everybody Votes Channel w ofercie Nintendo Wii

Metatron, 14 lutego 2007, 07:58

Nintendo wciąż rozszerza ofertę dla graczy, którzy swoje Wii mają podłączone do sieci. Stałej rozbudowie ulegają Wii Channels. Już od jakiegoś czasu możemy za ich pomocą sprawdzić prognozę pogody. Niedawno doszedł kanał informacyjny zawierający wiadomości ze świata. Teraz pojawił się kolejny: Everybody Votes Channel. Dzięki niemu posiadacze Wii będą mogli uczestniczyć w przeróżnych ankietach.