Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 lutego 2007

Blizzard przepowiada zmierzch konsol

Vercetti, 7 lutego 2007, 16:00

„Być może za pięć lat konsole nie będą Wam już potrzebne” – stwierdził dzisiaj Itzik Bassat, jeden z czołowych przedstawicieli firmy Blizzard. W wywiadzie dla serwisu GamesIndustry.biz mężczyzna pokusił się o uzasadnienie swej kontrowersyjnej opinii, ujawniając również, że jego zespół nie planuje na razie ekspansji na rynek konsolowy.

Filmową zapowiedź gry Manhunt 2 można już znaleźć w Internecie
Filmową zapowiedź gry Manhunt 2 można już znaleźć w Internecie

eLKaeR, 7 lutego 2007, 14:14

Nasza wieczorna wiadomość z wczoraj zapewne podniosła ciśnienie krwi ludziom, którzy zetknęli się z jedną z najbardziej kontrowersyjnych gier w historii – stworzoną przez Rockstar Games pozycją pt. Manhunt. Ogłoszono bowiem oficjalnie, iż powstaje kontynuacja owego głośnego produktu, mająca ujrzeć światło dzienne już w trakcie tegorocznego lata. Teraz dysponujemy garścią informacji dodatkowych.

Sony anonsuje kolejną odsłonę serii gier quizowych Buzz!

Jiker, 7 lutego 2007, 13:48

Seria Buzz! The Quiz jest bez wątpienia jednym z najciekawszych pomysłów koncernu Sony, który został wprowadzony w życie w ciągu kilku ostatnich lat. Już niebawem będą się mogli o tym przekonać kolejni gracze. Wiosna przyniesie bowiem Buzz! The Mega Quiz.

Ogłoszono nominacje do nagród Game Developers Choice

Basza, 7 lutego 2007, 12:39

Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Gier już po raz siódmy z kolei ogłosiło nominacje do nagród Game Developers Choice. Tegorocznych zwycięzców poznamy 7 marca, bowiem właśnie tego dnia w San Francisco odbędzie się impreza finałowa.

Lunar Knights już dostępny w Stanach Zjednoczonych
Lunar Knights już dostępny w Stanach Zjednoczonych

Basza, 7 lutego 2007, 12:31

Firma Konami ogłosiła, że od dziś w sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych można nabyć najnowszą produkcję studia Kojima Productions o nazwie Lunar Knights, przeznaczoną na konsolę Nintendo DS. Cena wynosi 30 dolarów.

Już niebawem polska premiera The Elder Scrolls IV: Oblivion - Knights of the Nine
Już niebawem polska premiera The Elder Scrolls IV: Oblivion - Knights of the Nine

eLKaeR, 7 lutego 2007, 11:55

Pierwszy pełnoprawny dodatek do przebojowej gry pt. The Elder Scrolls IV: Oblivion, noszący nazwę Knights of the Nine, dostępny był dotychczas wyłącznie w angielskiej wersji językowej. Jednak już w bieżącym miesiącu firma Cenega Poland rozpocznie sprzedaż polskiej edycji niniejszego rozszerzenia. Sugerowana cena detaliczna wyniesie 59,90 PLN.

Cichsze napędy DVD już montowane w konsoli Xbox 360
Cichsze napędy DVD już montowane w konsoli Xbox 360

Jiker, 7 lutego 2007, 11:51

Pierwszym zaskoczeniem dla niemal każdego nowo upieczonego właściciela konsoli Xbox 360 jest z pewnością hałas wydobywający się z konsoli – szczególnie w momencie włożenia do napędu jakiejkolwiek płyty. Można powiedzieć, że jest to hałas przez duże H. Wygląda jednak na to, że coś się w tej sprawie ruszyło.

Shadowgrounds dostępne w kolejnych systemach elektronicznej dystrybucji
Shadowgrounds dostępne w kolejnych systemach elektronicznej dystrybucji

Basza, 7 lutego 2007, 11:08

Przedstawiciele fińskiej grupy deweloperskiej Frozenbyte oświadczyli, że stworzona przez nich gra akcji o nazwie Shadowgrounds jest już dostępna w trzech kolejnych systemach sprzedaży elektronicznej.

Sprzedaż Wii w Japonii ponad dwa razy lepsza niż PlayStation 3

Jiker, 7 lutego 2007, 10:33

Firma Enterbrain, jeden z największych japońskich wydawców prasy oraz grupa analizująca tamtejszy rynek gier w jednym, przedstawiła światu najświeższe informacje związane ze sprzedażą konsol w Kraju Kwitnącej Wiśni w miesiącu styczniu. Wynika z nich, że zdecydowanym liderem w wyścigu o nową generację jest Nintendo Wii.

Zagraj w Dark Age of Camelot: Catacombs za darmo
Zagraj w Dark Age of Camelot: Catacombs za darmo

Krystian Smoszna, 7 lutego 2007, 10:25

Czasy największej świetności Dark Age of Camelot ma już dawno za sobą, nic dziwnego zatem, że studio EA Mythic próbuje zwrócić uwagę graczy na ów produkt za pomocą rozmaitych promocji. Ostatnią inicjatywą autorów programu jest udostępnienie rozszerzenia o nazwie Catacombs całkowicie za darmo.

Virtua Tennis 3 w wersji na Xboksa 360 z opcją online i w rozdzielczości 1080p

Jiker, 7 lutego 2007, 10:04

Przedstawiciele firmy SEGA poinformowali, że najnowsza, trzecia odsłona serii Virtua Tennis przeznaczona dla konsoli Xbox 360 zaoferuje graczom opcję rozgrywek sieciowych. Virtua Tennis 3 będzie również pierwszą grą wydaną na 360-tkę, która będzie wspierać tryb wyświetlania obrazu w rozdzielczości 1080p.

PS3 i X360 platformami docelowymi dla nowej gry online z serii Final Fantasy

eLKaeR, 7 lutego 2007, 09:44

W cieniu World of Warcraft znajdują się teraz wszystkie inne gry z gatunku MMOcRPG, ale dwa lata przed dziełem firmy Blizzard Entertainment podbój rynku rozpoczęła pozycja pt. Final Fantasy XI. Produkt ten nadal jest dość interesujący, chociażby ze względu na dostępność dla użytkowników trzech różnych platform – PC, PS2 i X360. Korporacja Square Enix przygotowuje już następcę "jedenastki".

The Show w
The Show w "złocie", demo w drodze

Krystian Smoszna, 7 lutego 2007, 09:25

Niemiecka firma Sixteen Tons Entertainment poinformowała wczoraj, że jej najnowsza gra o nazwie The Show uzyskała „złoty” status. To już ostatni etap produkcji programu, który na rynku zadebiutuje 23 lutego bieżącego roku.

Nadjeżdża Tokyo Xtreme Racer DRIFT 2

eLKaeR, 7 lutego 2007, 09:23

Samochodowe wyścigi pt. Tokyo Xtreme Racer DRIFT, wydane w ubiegłym roku i należące do całkiem popularnej serii, doczekają się bezpośredniego sequela. Zachodnia premiera części drugiej została właśnie zapowiedziana przez firmę Crave Entertainment. Platformą docelową jest konsola PlayStation 2, a komercyjna premiera w Stanach Zjednoczonych nastąpi już za dwa miesiące.

Amerykańska wersja Tekken 5: Dark Resurrection na PS3 w drugiej połowie miesiąca
Amerykańska wersja Tekken 5: Dark Resurrection na PS3 w drugiej połowie miesiąca

Krystian Smoszna, 7 lutego 2007, 08:48

Niespełna dwa tygodnie dzielą użytkowników konsoli PlayStation 3 od premiery gry Tekken 5: Dark Resurrection w Stanach Zjednoczonych. Koncern Namco Bandai Games ogłosił wczoraj, że posiadacze urządzenia firmy Sony będą mogli pobrać wspomniany wyżej produkt 20 lutego bieżącego roku.

Czekając na polskie patche...
Czekając na polskie patche...

Łukasz Malik, 7 lutego 2007, 08:34

Oczekiwanie na łatki do zlokalizowanych wersji gier to problem, który nieustannie nęka polskich graczy. Dołożymy wszelkich starań aby monitorować pojawianie się patchy do polskich wersji najważniejszych tytułów i informować Was o statusie ich powstawania. Dziś na tapecie Neverwinter Nights 2 i Age of Pirates: Opowieści z Karaibów.