Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 lutego 2007

Gry jako psychoterapia?
Gry jako psychoterapia?

Louvette, 13 lutego 2007, 17:36

Masz problemy emocjonalne? Z pewnością nie jesteś jedyny. Wiedz zatem, że ostatnio opracowane zostały dwie gry, które mogą pomóc ci w poradzeniu sobie z nimi. Niemożliwe? Głupie? Fascynujące? Wstrzymujemy się od komentarza pozostawiając ocenę czytelnikom.

Huxley ma swojego wydawcę
Huxley ma swojego wydawcę

Vercetti, 13 lutego 2007, 16:55

Koreańska firma Webzen podpisała dzisiaj umowę ze znanym w Chinach wydawcą gier MMO, koncernem The9. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że porozumienie dotyczy sieciowej strzelanki Huxley, a podpisany kontrakt opiewa na ogromną sumę 35 mln dolarów.

Byli szefowie Gathering of Developers zakładają własną firmę
Byli szefowie Gathering of Developers zakładają własną firmę

Vercetti, 13 lutego 2007, 16:13

Mike Wilson i Harry Miller, dwaj niegdysiejsi szefowie korporacji Gathering of Developers ujawnili dzisiaj, że postanowili założyć własną, niezależną firmę zajmującą się wydawaniem gier. Swe przedsiębiorstwo nazwali Gamecock Media Group

Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Gier wyróżniło kolejne osoby, zasłużone dla rozwoju przemysłu growego

Jiker, 13 lutego 2007, 16:09

Niemal dokładnie tydzień temu przedstawiliśmy Wam tytuły gier nominowanych do tegorocznych nagród Game Developers Choice, które po raz siódmy przyznaje Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Gier. Dzisiaj zostały one uzupełnione o nazwiska czterech osób, które w szczególny sposób przysłużyły się rozwojowi naszego przemysłu.

Co przyniesie aktualizacja firmware konsoli PS3 do wersji 1.6?

Jiker, 13 lutego 2007, 15:46

Możliwość personalizacji systemu swojej konsoli jest jednym z najciekawszych elementów Xboksa 360. Ściągnięcie tapety oraz dodanie interesujących nas ikon momentalnie poprawia humor. Już niedługo podobnych rzeczy będą mogli dokonać posiadacze PlayStation 3.

Test Drive Unlimited z miesięcznym poślizgiem
Test Drive Unlimited z miesięcznym poślizgiem

Vercetti, 13 lutego 2007, 15:20

Entuzjaści wirtualnych wyścigów z niecierpliwością czekają na pecetową wersję wyścigów Test Drive Unlimited, której premiera jeszcze do niedawna wyznaczona była na 20 lutego. Niestety wydawca gry, koncern Atari zdecydował się na opóźnienie rynkowego debiutu dzieła zespołu Eden Studios,

Microsoft: marka Viva Pinata z pewnością będzie rozwijana
Microsoft: marka Viva Pinata z pewnością będzie rozwijana

Metatron, 13 lutego 2007, 14:40

Microsoft nie zraża się dość średnią sprzedażą gry Viva Pinata i planuje w dalszym ciągu rozwijać jej licencję. Podczas konferencji DICE, Shane Kim, wiceprezes Microsoft Game Studios oraz Phil Spencer, dyrektor generalny tej samej firmy, potwierdzili plany rozszerzenia marki Viva Pinata o inne produkty.

Dokładne informacje na temat nowej gry akcji pt. Star Wars: The Force Unleashed
Dokładne informacje na temat nowej gry akcji pt. Star Wars: The Force Unleashed

eLKaeR, 13 lutego 2007, 13:44

Na konkretne informacje, dotyczące nowej gry akcji z prawdziwego zdarzenia, nawiązującej do uniwersum Gwiezdnych Wojen, czekaliśmy bardzo długo. Nareszcie jednak możemy przedstawić Szanownym Czytelnikom całkiem sporo dokładnych danych na temat nadchodzącej pozycji o nazwie Star Wars: The Force Unleashed, zaczerpniętych z najświeższego numeru amerykańskiego magazynu Game Informer.

Electronic Arts wykupuje serwis dla fanów karaoke
Electronic Arts wykupuje serwis dla fanów karaoke

Metatron, 13 lutego 2007, 13:19

Electronic Arts wykupiło Singshot Media – internetowy serwis dla fanów karaoke. Dzięki temu nabytkowi wspomniana firma chce promować twórczość użytkowników. Nie zdradzono jeszcze, na czym dokładnie ma to polegać. Wiadomo jednak, że osoby odpowiedzialne za serwis znalazły zatrudnienie w oddziale zajmującym się grami z cyklu Sims.

Jutro premiera gry Paperboy na Xbox Live Arcade
Jutro premiera gry Paperboy na Xbox Live Arcade

Metatron, 13 lutego 2007, 13:07

Jutro do oferty serwisu Xbox Live Arcade dołączy kolejny przebój sprzed lat. Tym razem będzie to gra Paperboy, której premiera miała miejsce w 1984 roku. Wersja na X360 posiadać będzie lekko poprawioną grafikę oraz oprawę dźwiękową. Gracze będą mieli również możliwość zabawy w trybie multiplayer.

Jakimi grami interesują się Amerykanie?
Jakimi grami interesują się Amerykanie?

Metatron, 13 lutego 2007, 12:58

Blake Snow z serwisu Next-Generation dokonał niezwykle ciekawego zestawienia podsumowującego amerykański rynek gier w 2006 roku. Można się z niego dowiedzieć, jakie gatunki najlepiej się sprzedawały, jak przekłada się wysoka ocena wystawiona przez recenzentów na ilość nabytych egzemplarzy danej gry oraz na ile dobrym pomysłem jest robienie gier przeznaczonych tylko na jedną platformę.

Kane i Lynch na kinowym ekranie
Kane i Lynch na kinowym ekranie

eLKaeR, 13 lutego 2007, 12:32

Korporacja Lions Gate Entertainment, trzymająca pod swoimi skrzydłami m.in. głośną filmową serię Saw (Piła), uzyskała właśnie prawa do przeniesienia na srebrny ekran jednej z najlepiej zapowiadających się gier, mających ujrzeć światło dzienne w bieżącym roku. Mowa o pozycji, nazwanej Kane & Lynch: Dead Men i zmierzającej ku platformie PC oraz Xbox 360.

Dwuekranowe projektowanie pluszowych zabawek pod tegoroczną choinką
Dwuekranowe projektowanie pluszowych zabawek pod tegoroczną choinką

eLKaeR, 13 lutego 2007, 11:55

Jeśli marzycie o pluszowym misiu lub innej przytulance, zaprojektowanej według Waszego pomysłu, to z pewnością zainteresujecie się grą, powstającą w studiu Neko Entertainment na podstawie licencji Build-A-Bear. Ta ostatnia związana jest z popularną siecią sklepów (placówki m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Szwecji), w których pluszaki tworzy się na zamówienie.

Twórcy pecetowej Twierdzy pracują nad grą akcji z elementami gatunku cRPG

eLKaeR, 13 lutego 2007, 10:23

Developerów z firmy Firefly Studios znaliśmy jak dotąd wyłącznie dzięki rozmaitym strategiom – wśród nich na uwagę zasługuje przede wszystkim seria Stronghold (Twierdza). Teraz utalentowani elektroniczno-rozrywkowi projektanci skupiają się nad świeżym przedsięwzięciem, nazwanym Hero i wymierzonym w komputery PC oraz jedną z konsol nowej generacji (PlayStation 3 lub Xbox 360).

Nintendo ujawnia dokładny termin debiutu gry Super Paper Mario
Nintendo ujawnia dokładny termin debiutu gry Super Paper Mario

eLKaeR, 13 lutego 2007, 09:44

Do niedawna entuzjaści GameCube mieli jeszcze nadzieję, że ich pogrążająca się w otchłani zapomnienia konsola otrzyma jeszcze jedną mocną grę – hybrydę platformówki i elementów gatunku cRPG, zatytułowaną Super Paper Mario i stanowiącą kontynuację hitu z platformy Nintendo 64. Niestety ostatecznie zdecydowano o przeniesieniu tego tytułu do świata Wii. Właśnie poznaliśmy dokładny termin premiery.

Cooking Mama w wersji dla konsoli Wii ukaże się w Europie z opóźnieniem
Cooking Mama w wersji dla konsoli Wii ukaże się w Europie z opóźnieniem

eLKaeR, 13 lutego 2007, 09:09

Na drugą połowę przyszłego miesiąca zaplanowano amerykański debiut gry Cooking Mama: Cook Off, traktującej po prostu o gotowaniu, pieczeniu i innych kulinarnych czynnościach. Produkt ów przeznaczony jest dla konsoli Wii, aczkolwiek stanowi powielenie pomysłu, wykorzystanego już na platformie Nintendo DS. Niestety europejska premiera niniejszej pozycji została właśnie opóźniona.

Firma Virgin tworzy nowy system e-dystrybucji gier

Metatron, 13 lutego 2007, 09:00

Firmy Virgin i Game Domain International postanowiły połączyć swe siły w celu stworzenia nowego systemu e-dystrybucji gier. Ma on nosić nazwę A World of My Own (AWOMO) i, według założeń twórców, stać się tym dla gier, czym iTunes jest dla muzyki.

Halo 3 z możliwością wyciszania irytujących wypowiedzi graczy

Metatron, 13 lutego 2007, 08:52

Autorzy Halo 3 postanowili wręczyć graczom broń do walki z ludźmi, którzy niszczą przyjemność z rozgrywki online za sprawą zarzucania kanału komunikacyjnego niezbyt inteligentnymi tekstami. W najnowszej części przygód Master Chiefa będzie ich można szybko i łatwo wyciszyć. Wspomniana opcja nie będzie gryzła się z możliwością blokowania wypowiedzi danego użytkownika z poziomu dashboarda.

Trzy gry z konsoli NES dla posiadaczy Wii w Stanach Zjednoczonych
Trzy gry z konsoli NES dla posiadaczy Wii w Stanach Zjednoczonych

Krystian Smoszna, 13 lutego 2007, 08:46

Jak zwykle w poniedziałek, amerykańscy użytkownicy konsoli Wii otrzymali od firmy Nintendo kolejną porcję klasycznych gier, które można ściągnąć za pośrednictwem usługi Virtual Console.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (13/02/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (13/02/07)

Krystian Smoszna, 13 lutego 2007, 07:40

Mamy nowego lidera w brytyjskim rankingu bestsellerów. Battlestations: Midway, czyli produkt węgierskiego oddziału firmy Eidos Interactive cieszył się tak dużym wzięciem po premierze, że bez trudu pokonał pod względem sprzedaży pozostałe produkcje dostępne na tamtejszym rynku.