Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 lutego 2007

Myśli nieprzemyślane - Hamburgeryzacja gier

Redakcja GRYOnline.pl, 23 lutego 2007, 19:12

Trochę nie dość oczywistego seksu, spora dawka przemocy, ze dwa pościgi z udziałem efektownego sprzętu i parę mrugnięć okiem na różnych poziomach wtajemniczenia – oto esencja.

Poradnik: Infernal

Redakcja GRYOnline.pl, 23 lutego 2007, 18:40

Oto nieoficjalny poradnik do gry Infernal – strzelaniny osadzonej w perspektywie trzeciej osoby, za powstanie której odpowiada warszawskie studio Metropolis Software. Niniejszy tekst zawiera szczegółowe rozwiązanie, wzbogacone sporą liczbą ilustracji, a także opis unikatowych umiejętności głównego bohatera zmagań i używanych przez niego gadżetów.

ATI opóźnia premierę kart z serii R600

Vercetti, 23 lutego 2007, 18:05

Według informacji podawanych od kilku dni przez koncern ATI, premiera produkowanych przezeń kart graficznych z serii Radeon R600 odbędzie się później niż zakładano. Chipsety, które miały zadebiutować na rynku pod koniec marca, trafią do sklepów dopiero w drugim kwartale bieżącego roku.

Wii robi furorę w amerykańskim domu spokojnej starości
Wii robi furorę w amerykańskim domu spokojnej starości

Louvette, 23 lutego 2007, 18:02

Jeśli ktokolwiek ma jeszcze jakieś wątpliwości co do tego, że gry nie są zarezerwowane wyłącznie dla ludzi młodych, to wiadomość o mieszkańcach pewnego amerykańskiego domu spokojnej starości z pewnością je rozwieje.

Touch the Dead już wkrótce na konsoli NDS
Touch the Dead już wkrótce na konsoli NDS

Vercetti, 23 lutego 2007, 17:28

Należące do koncernu Eidos studio Dream On ujawniło dzisiaj nową nazwę swego aktualnego projektu – pierwszoosobowej gry akcji dedykowanej przenośnej konsoli Nintendo Dual Screen. Produkt określany do tej pory jako Dead'n'Furious, teraz będzie nazywać się Touch the Dead i pozwoli nam na emocjonującą (i krwawą zarazem) walkę z hordami nieumarłych.

Europejska wersja PS3 z uboższą kompatybilnością wsteczną
Europejska wersja PS3 z uboższą kompatybilnością wsteczną

Vercetti, 23 lutego 2007, 17:21

Sony Computer Entertainment Europe ujawniło dzisiaj specyfikację europejskiej wersji konsoli PLAYSTATION 3, której rynkowy debiut odbędzie się dokładnie za miesiąc – 23 marca 2007. Edycja azjatyckiego next-gena, która ukaże się na Starym Kontynencie, na pierwszy rzut oka nie będzie znacząco różniła się od tych, które dostępne są już w Japonii oraz USA. Diabeł tkwi jednak w szczegółach.

Nintendo UK zaprzecza śmierci GameCube’a
Nintendo UK zaprzecza śmierci GameCube’a

Vercetti, 23 lutego 2007, 16:50

Przed południem zamieściliśmy informację o wstrzymaniu produkcji konsoli GameCube przez Nintendo. Wiadomość ta pochodziła od Perrin Kaplan, przedstawicielki amerykańskiego oddziału wielkiego „N”. Jak się jednak okazuje, nastroje w Europie są zgoła odmienne i nikt nie potwierdza, żeby popularny „Gacek” miał rzeczywiście odejść w zapomnienie.

Trwają prace nad dodatkiem do gry Battlestations: Midway
Trwają prace nad dodatkiem do gry Battlestations: Midway

Basza, 23 lutego 2007, 16:20

Producenci węgierskiego oddziału firmy Eidos oświadczyli, że już niebawem posiadacze konsoli Xbox 360 będą mogli zagrać w najnowszy dodatek do gry Battlestations: Midway, a pojawi się on w ramach usługi Xbox Live Marketplace.

Jeden z byłych szefów Electronic Arts przechodzi do Microsoftu

Vercetti, 23 lutego 2007, 16:10

Don Mattrick, człowiek będący do niedawna jedną z najważniejszych person w koncernie Electronic Arts poinformował dzisiaj, że rozpoczął współpracę z gigantem rynku oprogramowania, firmą Microsoft. Korporacja z Redmond zatrudniła go jako doradcę, który będzie miał wpływ na poczynania MS w segmencie rozrywkowym.

City Interactive otwiera nowe studio

Vercetti, 23 lutego 2007, 14:40

Firma City Interactive, jeden z największych producentów gier na polskim rynku poinformował dzisiaj, że poszerza swoją działalność, otwierając kolejne studio developerskie. Nowy oddział przedsiębiorstwa ma swoją siedzibę w Rzeszowie, a jego pracami kierują Robert Ożóg oraz Łukasz Pisarek.

Czwarty epizod przygód Sama i Maxa już w sprzedaży
Czwarty epizod przygód Sama i Maxa już w sprzedaży

Basza, 23 lutego 2007, 12:34

Tak jak wcześniej zapowiadano, od wczoraj na łamach serwisu GameTap dostępny jest czwarty epizod przygód Sama i Maxa o podtytule Abe Lincoln Must Die!.

Polski Infernal jest już sprzedawany za granicą i recenzowany przez tamtejsze media

eLKaeR, 23 lutego 2007, 12:23

Polska premiera gry akcji pt. Infernal, zaprojektowanej przez warszawską firmę Metropolis Software, dopiero nastąpi – pozycję tę w swoim planie wydawniczym uwzględnia Cenega Poland. Tymczasem niniejszy produkt trafił już dziś do zachodnich sklepów i doczekał się pierwszych recenzji w wykonaniu rozmaitych zagranicznych mediów elektroniczno-rozrywkowych.

Powstanie seria programów telewizyjnych promujących grę Forza Motorsport 2
Powstanie seria programów telewizyjnych promujących grę Forza Motorsport 2

Metatron, 23 lutego 2007, 11:55

Amerykańska stacja telewizyjna SPEED TV zajmie się emisją serii programów promujących zmierzającą na konsolę Xbox 360 grę Forza Motorsport 2. W show weźmie udział dziesięciu kierowców, którzy w serii wyścigów zmagać się będą o nagrodę w wysokości stu tysięcy dolarów.

Zapowiedziano grę World Basketball Manager 2007
Zapowiedziano grę World Basketball Manager 2007

Metatron, 23 lutego 2007, 11:26

Greckie studio developerskie icehole ogłosiło, ze poszukuje wydawcy dla swojej najnowszej produkcji, menedżera koszykówki, World Basketball Manager 2007. Aktualnie wiadomo jedynie o tym, że gra przeznaczona jest do dystrybucji w Grecji, Austrii, Szwajcarii oraz Niemczech. Firma czeka na wydawców, którzy pomogą tytułowi trafić w ręce graczy z innych krajów.

Nintendo wstrzymało produkcję konsoli GameCube
Nintendo wstrzymało produkcję konsoli GameCube

Basza, 23 lutego 2007, 11:08

Nadszedł dzień, w którym kolejna konsola pomału odchodzi w zapomnienie. Otóż przedstawiciele amerykańskiego oddziału firmy Nintendo oświadczyli, że właśnie zaprzestano dalszej produkcji konsoli GameCube.

Warhawk wyłącznie w trybie multiplayer
Warhawk wyłącznie w trybie multiplayer

Metatron, 23 lutego 2007, 11:01

Remake gry Warhawk, hitu z PSOne, został zaprezentowany światu w ramach pokazu gier zmierzających na PS3, który odbył się w 2005 roku podczas targów E3. Jak się okazało, od tamtego czasu gra przeszła poważne zmiany; z pełnej pudełkowej produkcji stała się posiadającym jedynie tryb multiplayer tytułem, który będzie do pobrania za pośrednictwem PlayStation Network.

O kolekcjonerskiej edycji Spider-Man 3 w wersji na PS3 słów kilka
O kolekcjonerskiej edycji Spider-Man 3 w wersji na PS3 słów kilka

Jiker, 23 lutego 2007, 10:41

Jak poinformował serwis IGN, właściciele konsoli PlayStation 3 będą mogli dokonać wyboru spośród dwóch edycji gry Spider-Man 3 – standardowej oraz kolekcjonerskiej. Ta druga otrzymała miano ekskluzywnej, w związku z czym posiadacze innych platformy, na których ukaże się najnowsza odsłona serii Spider-Man, będą mogli tylko obejść się smakiem.

Temat filmu Prince of Persia powraca
Temat filmu Prince of Persia powraca

Metatron, 23 lutego 2007, 10:37

Pierwsza informacje o tym, że Jerry Bruckheimer, producent takich filmów jak Piraci z Karaibów przymierza się do zrobienia filmu Prince of Persia pochodzą z 2004 roku. Od tego czasu sprawa ucichła. Jak się jednak okazało, ekranizacja tej popularnej gry jest w dalszym ciągu w planach Disneya. Film teoretycznie ma ukazać się latem 2008 roku i być zaledwie początkiem serii.

Szczegóły na temat multiplayerowego dema Ghost Recon: Advanced Warfighter 2
Szczegóły na temat multiplayerowego dema Ghost Recon: Advanced Warfighter 2

eLKaeR, 23 lutego 2007, 10:10

Dzięki najnowszym doniesieniom prosto z siedziby korporacji Ubisoft Entertainment, możemy przekazać Szanownym Czytelnikom nieco szczegółowych informacji, dotyczących multiplayerowej wersji pokazowej gry Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2. Po raz pierwszy o tym demie, przeznaczonym wyłącznie dla konsoli Xbox 360, pisaliśmy w ubiegłą niedzielę.

Do 2011 roku Nintendo Wii znajdzie się u 30% amerykańskich rodzin, twierdzą analitycy Merrill Lynch

Jiker, 23 lutego 2007, 09:50

Bank inwestycyjny Merrill Lynch przewiduje, , że do 2011 roku konsola Nintendo Wii zadomowi się u 30% amerykańskich rodzin. Powyższa informacja została zamieszczona w artykule zamieszczonym w internetowym wydaniu Financial Times.

Wing Commander Arena latem 2007 roku
Wing Commander Arena latem 2007 roku

eLKaeR, 23 lutego 2007, 09:44

Zgodnie z tym, co napisaliśmy wczoraj w oparciu o zakulisowe doniesienia, korporacja Electronic Arts wskrzesza słynną markę Wing Commander. Dziś wiadomo już oficjalnie, że zmierzająca ku konsoli Xbox 360 gra pt. Wing Commander Arena ujrzy światło dzienne latem bieżącego roku i będzie rozprowadzana drogą elektroniczną za pośrednictwem Xbox Live Arcade.

Wielka Brytania: PlayStation 2 za 50 funtów

Jiker, 23 lutego 2007, 09:23

Wczoraj poinformowaliśmy Was o nieoficjalnych obniżkach cen Xboksa 360, których dokonały brytyjskie sieci sklepowe. Okazało się, że mniej więcej w tym samym czasie Brytyjczycy otrzymali kolejny prezent – tym razem w postaci niższej niż dotąd ceny konsoli PS2.

Crytek Studios ujawnia szczegóły gry Crysis

Sargeras, 23 lutego 2007, 09:10

Crysis to jedna z najbardziej oczekiwanych strzelanek z perspektywy pierwszej osoby w tym roku. Miłośnicy tego typu gier wiele sobie po niej obiecują, chociażby z tego względu, że tworzeniem tej gry zajmuje się Crytek Studios, którego dziełem jest, swego czasu przebojowy, Far Cry.

Pracownik Real Time World na temat ewentualnej kontynuacji gry Crackdown

Jiker, 23 lutego 2007, 09:08

Europejska premiera gry Crackdown ma miejsce dokładnie dzisiaj. Już teraz można jednak stwierdzić, że pozycja ta osiągnie spory sukces. Podobnego zdania jest jej producent, firma Real Time Worlds. Nic więc dziwnego w tym, że Stephen Iannetta, starszy designer, wybiega w przyszłość i już teraz wypowiada się na temat ewentualnej kontynuacji Crackdown.

Juiced 2 ukaże się również na PC

Jiker, 23 lutego 2007, 08:34

Firma THQ ujawniła kolejne informacje na temat kontynuacji gry Juiced. Uaktualniona została m.in. lista platform, na które zostanie wydana owa pozycja. Zaprezentowano także dokładny tytuł, pod którym Juiced 2 trafi na światowe półki sklepowe.

Giełda wirtualnych samochodów za pośrednictwem oficjalnej strony Forza Motorsport 2

Metatron, 23 lutego 2007, 08:28

Microsoft rozbudował stronę internetową poświęconą przeznaczonej na X360 grze wyścigowej Forza Motorsport 2, która jest jednym z najbardziej wyczekiwanych w tym roku tytułów na tę konsolę. Wraz z aktualizacją serwisu pojawiły się również dwie informacje dotyczące nowości, które wprowadzone zostaną do gry.

Mercenaries 2: World in Flames oficjalnie na PC, PS2 oraz Xboksa 360

Jiker, 23 lutego 2007, 08:08

Firmy Electronic Arts oraz Pandemic Studios potwierdziły oficjalnie, że gra Mercenaries 2: World in Flames zostanie wydana nie tylko na konsoli PlayStation 3. Do zapowiadanej już w pewien (głównie za sprawą plotek i spekulacji) sposób wersji na Xboksa 360 dołączyły również edycje przeznaczone dla PC oraz PS2.

Wkrótce europejska prezentacja usługi IPTV na X360

Metatron, 23 lutego 2007, 07:50

Już w przyszłym miesiącu Microsoft zaprezentuje w Europie nową usługę dla posiadaczy konsol Xbox 360 oferującą im możliwość oglądania internetowej telewizji (IPTV). Prezentacja odbędzie się podczas imprezy The Connected Home Show, która zorganizowana zostanie w Londynie.

Epic Games wchodzi w porozumienie z Streamline Studios

Metatron, 23 lutego 2007, 07:12

Firma Epic Games ogłosiła, że weszła w porozumienie ze Streamline Studios. Umowa dotyczy dostarczenia „rozwiązań 3D” do właśnie przygotowywanej gry Unreal Tournament 3.