Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 15 lutego 2007

Ukończono prace nad Belief & Betrayal
Ukończono prace nad Belief & Betrayal

Vercetti, 15 lutego 2007, 16:40

Jak donosi niemiecki wydawca dtp Entertainment, współpracujące z nim studio Artematica zakończyło dzisiaj proces produkcyjny gry Belief & Betrayal. Płyta-matka z tytułem została już wysłana do tłoczni, a pudełkowa wersja mrocznej przygodówki w stylu point & click zadebiutuje na zachodnim rynku za nieco ponad tydzień – 23 lutego.

Electronic Arts stworzy gry na iPhone’a
Electronic Arts stworzy gry na iPhone’a

Vercetti, 15 lutego 2007, 16:20

Gdy na początku tego roku koncern Apple zaprezentował światu iPhone’a, czyli połączenie odtwarzacza MP4 i telefonu komórkowego, wielu specjalistów starało się znaleźć dla tego urządzenia jeszcze inne zastosowania. Szczególnie intensywne medytacje stały się udziałem szefów Electronic Arts, którzy zdecydowali w końcu, że wspomogą rozwój iPhone’a kilkoma spośród swych sztandarowych gier.

Sony powiększa ofertę sklepu PlayStation Store

Vercetti, 15 lutego 2007, 15:30

PlayStation Store to jedna z nowych usług Sony, stworzona po to, by zachęcić graczy do zakupu konsoli PLAYSTATION 3. Pojawiające się w tym swego rodzaju sklepie internetowym dzieła mają być odpowiedzią na konkurencyjną ofertę Microsoftu, zawartą w programie Xbox Live Marketplace.

Sony zakupiło prawa do serialu Afterworld
Sony zakupiło prawa do serialu Afterworld

Basza, 15 lutego 2007, 15:10

Przedstawiciele firmy Sony Pictures oświadczyli, że właśnie nabyli wszelkie prawa zarówno do rozpowszechniania, jak i wykorzystywania w najróżniejszych formach niezwykle popularnej w Stanach Zjednoczonych animacji 2D o nazwie Afterworld.

Pierwsze przymiarki Capcomu do wydania trzeciej części przygód Phoenixa Wrighta

Basza, 15 lutego 2007, 14:59

Phoenix Wright to jedna z najciekawszych serii gier przeznaczona na konsolę Nintendo DS, w której gracz może wcielić się w rolę prawnika, a następnie prowadzić sprawy na sali sądowej. W ubiegłym miesiącu firma Capcom wypuściła na rynek amerykański jej drugą odsłonę o nazwie Ace Attorney - Justice for All, a właśnie pojawił się konkurs, który zwiastuje nadejście kolejnej części gry.

Nowa produkcja z gatunku MMORTS już dostępna
Nowa produkcja z gatunku MMORTS już dostępna

Basza, 15 lutego 2007, 14:45

Od dziś można już zagrać w najnowszy, niezwykle ambitny projekt szwedzkiej firmy Lockpick Entertainment o nazwie Dreamlords, łączący w sobie elementy gier MMO i strategii czasu rzeczywistego.

Filmowy Conan Barbarzyńca powraca w grze akcji dla konsol nowej generacji
Filmowy Conan Barbarzyńca powraca w grze akcji dla konsol nowej generacji

eLKaeR, 15 lutego 2007, 14:23

Po ćwierć wieku od premiery pamiętnego filmu pt. Conan the Barbarian (Conan Barbarzyńca) z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej, ujawniono trwający developing gry dla PlayStation 3 i Xboxa 360, bazującej na tym kinowym przeboju. Nową elektroniczno-rozrywkową wersję perypetii słynnego awanturnika z Cimmerii szykuje kalifornijska grupa Nihilistic Software.

Nowy pomysł Marca Ecko na gry video

Sargeras, 15 lutego 2007, 12:14

Świat gier video coraz bardziej przyciąga wielki biznes. Czasami chodzi o coś więcej, niż wyciśnięcie jeszcze jednego miliona. Poniżej prezentujemy historię gracza, który odniósłszy sukces finansowy postanowił wykorzystać swoje doświadczenia i zrobić coś dobrego dla innych graczy.

Polska gra dla Wii nabiera kształtów

eLKaeR, 15 lutego 2007, 11:44

Miejsce pierwszej polskiej grze dla konsoli Wii, zatytułowanej Sadness, poświęcono nawet w najnowszym numerze amerykańskiego magazynu Game Informer. Nadchodzące dzieło krakowskiej firmy Nibris ma, wedle opublikowanego tamże artykułu, ujrzeć światło dzienne w przyszłym roku i zagwarantować mniej więcej piętnaście godzin emocjonującej zabawy.

Gears of War na PC? Tak, ale jeszcze nie teraz
Gears of War na PC? Tak, ale jeszcze nie teraz

Metatron, 15 lutego 2007, 11:39

Podczas gdy Gears of War wciąż utrzymuje się na szczycie list sprzedaży gier na X360, właściciele pecetów wyczekują na moment, kiedy produkcja trafi również na ich platformę sprzętową. Zgodnie z wypowiedzią Marka Reina z Epic Games, posiadacze komputerów dostaną swoją wersję gry. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.

Clover Studio odradza się jako Seeds
Clover Studio odradza się jako Seeds

Metatron, 15 lutego 2007, 11:25

Wszystko wskazuje na to, że żal z powodu zamknięcia ambitnego studia developerskiego, Clover Studio, był nieco przedwczesny. Firma co prawda już nie powróci w takiej formie, w jakiej ją znaliśmy, jednak jej pracownicy zebrali się razem i rozpoczęli nową działalność jako Seeds.

Oficjalna zapowiedź Star Wars: The Force Unleashed
Oficjalna zapowiedź Star Wars: The Force Unleashed

eLKaeR, 15 lutego 2007, 10:55

Przedwczorajsze doniesienia, oparte na artykule z magazynu Game Informer i dotyczące gry akcji pt. Star Wars: The Force Unleashed, zelektryzowały pewnikiem wielu miłośników elektronicznej rozrywki. Dziś z kolei możemy już traktować temat w pełni oficjalnie, ponieważ korporacja LucasArts podała do publicznej wiadomości, że wspomniany produkt faktycznie powstaje.

Czwarty Szymek Czarodziej ukończony

Łosiu, 15 lutego 2007, 10:09

Już niewiele czasu dzieli nas od chwili, kiedy nasi zachodni sąsiedzi będą mogli nabyć czwartą część przygód Szymka Czarodzieja. Niemiecki wydawca tego tytułu - RTL Enterprises - podał właśnie do wiadomości, że gra osiągnęła status „Gold”, a zatem jej produkcja została ukończona.

Zapowiedzano grę Hail the Chimp
Zapowiedzano grę Hail the Chimp

Metatron, 15 lutego 2007, 09:53

Pisząc niedawno o tym, że byli szefowie Gathering of Developers założyli własną firmę, Gamecock Media Group, podaliśmy tytuły pięciu gier, nad którymi aktualnie pracują. Jedną z nich jest Hail the Chimp. Obecnie możemy już nieco więcej powiedzieć na jej temat.

Rayman Raving Rabbids w wersji na X360 wykorzysta kamerę
Rayman Raving Rabbids w wersji na X360 wykorzysta kamerę

Metatron, 15 lutego 2007, 09:36

Gra Rayman Raving Rabbids najbardziej przypadła do gustu posiadaczom Wii. Nic dziwnego, skoro ten zbiór sympatycznych i śmiesznych mini gierek w pełni wykorzystuje możliwości oryginalnego kontrolera. Wersje na PC i PS2 nie dawały już tyle radości, ponieważ zastosowano w nich standardowy rodzaj sterowania (klawiatura, pad).

Najgorzej sprzedające się konsolowe gry 2006 roku

Metatron, 15 lutego 2007, 08:06

Media zajmujące się branżą gier uwielbiają prześcigać się we wszelkich zestawieniach. Regularnie co tydzień pojawiają się listy najchętniej kupowanych gier w danym regionie. Miesięczne podsumowania też nie są żadną nowością. Miesięcznik EGM postanowił zrobić coś na przekór panującym trendom i sporządził listę najgorzej sprzedających się konsolowych gier w 2006 roku.

Rozpoczęto prace nad przygodówką Rhiannon – Beyond the Mabinogion
Rozpoczęto prace nad przygodówką Rhiannon – Beyond the Mabinogion

Metatron, 15 lutego 2007, 07:34

Firma Arberth Studios zapowiedziała rozpoczęcie prac nad grą przygodową Rhiannon – Beyond the Mabinogion. Wątek fabularny będzie mocno opierać się na walijskich podaniach i legendach, które znalazły się w zbiorze zatytułowanym Mabinogion. Gra zapowiada się na ciekawy kąsek dla miłośników celtyckiej kultury.

Zapowiedziano grę Kiss Before Midnight

Metatron, 15 lutego 2007, 07:09

Twórcy gry Singles, niemieckie studio Rotobee, zapowiedzieli prace nad kolejną produkcją o podobnej tematyce. Jej tytuł brzmi Kiss Before Midnight i według autorów można ją sklasyfikować jako symulację flirtowania.