Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2007, 10:27

autor: Sargeras

Premiera Jade Empire na PC

Dzisiaj ma miejsce w USA premiera tej uznanej już na świecie gry na platformie PC (wcześniej była dostępna wyłącznie na konsolę Xbox). Premiera Jade Empire w Polsce będzie miała miejsce 8 marca, a jej wydawcą jest CD Projekt. Co najważniejsze udało się obniżyć cenę tego tytułu ze 129,90 do 99,90 PLN.

Dzisiaj ma miejsce w USA premiera tej uznanej już na świecie gry na platformie PC (wcześniej była dostępna wyłącznie na konsolę Xbox). Premiera Jade Empire w Polsce będzie miała miejsce 8 marca, a jej wydawcą jest CD Projekt. Co najważniejsze udało się obniżyć cenę tego tytułu ze 129,90 do 99,90 PLN. Jade Empire będzie dostępna w polskiej kinowej wersji (napisy). Osoby, które ściągnęły Jade Empire w przedpremierowym downloadzie przez klienta Steam, muszą jedynie odblokować grę.

Premiera Jade Empire na PC - ilustracja #1

Jade Empire to gra z rodzaju action/cRPG, umiejscowiona w świecie fantasy opartym na chińskich mitach i legendach. Istotnym elementem rozgrywki jest walka wręcz. Gracz zaczyna jako uczeń Mistrza Li i musi wybrać styl walki, jakim będzie się posługiwał, a następnie ma za zadanie rozbudowywać ten styl o ataki, uderzenia, bloki, kombosy i czary (oparte na energii chi). Możliwa też będzie walka z użyciem broni białej. Jest tu wiele analogii do innej gry wyprodukowanej przez BioWare - Star Wars: Knights of the Old Republic. Każdy czyn gracza wpływa na to, czy przejdzie na stronę zła, czy dobra, dialogi są obszerne i opracowane z pietyzmem. Za stronę graficzną odpowiada zmodyfikowany silnik ze Star Wars: KOTOR, dzięki któremu gracze będą urzeczeni efektami podczas walk (dostępny będzie np. tryb „Focus”, analogiczny do „Bullet-time” z Maxa Payne’a). Ponadto stopień szczegółowości szaty graficznej jest bardzo wysoki, dzięki czemu każda lokalizacja posiada unikalną atmosferę.

Premiera Jade Empire na PC - ilustracja #2

Więcej informacji na temat gry jest dostępnych w naszej Encyklopedii oraz na oficjalnej witrynie. Zapraszamy też do zapoznania się z recenzją gry (oczywiście jej konsolowej wersji) oraz galerią.