Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2007, 17:01

autor: Vercetti

Twórcy BioShocka pracują nad nową grą z serii X-Com?

Przed pięcioma laty twórcy serii strategii pod tytułem X-Com poinformowali o zawieszeniu prac nad kolejną częścią gry, projektem Alliance. Po tym wydarzeniu saga taktycznych turówek była kontynuowana przez programistów z Altar Interactive, twórców popularnego UFO, lecz nigdy nie powrócili oni do pierwotnego nazewnictwa produktu.

Przed pięcioma laty twórcy serii strategii pod tytułem X-Com poinformowali o zawieszeniu prac nad kolejną częścią gry, projektem Alliance. Po tym wydarzeniu saga taktycznych turówek była kontynuowana przez programistów z Altar Interactive, twórców popularnego UFO, lecz nigdy nie powrócili oni do pierwotnego nazewnictwa produktu. Możliwe jednak, że już wkrótce stary, dobry X-Com znowu ujrzy światło dzienne.

Stać się to może dzięki ekipie Irrational Games, która oprócz tego, że w pocie czoła tworzy cRPG BioShock, ma w planach jeszcze kilka innych pozycji. Serwis ShackNews dotarł dzisiaj do CV jednego z prawników zaprzyjaźnionych z wymienionym zespołem developerskim. W dokumencie widniały nazwy produktów autorstwa ekipy Irrational. Obok takich dzieł, jak System Shock 2, Tribes 3, SWAT czy Freedom Force pojawił się również nowy, niezapowiedziany dotąd X-Com.

Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że właściciel Irrational Games, koncern Take-Two w 2005 roku - na kilka miesięcy przed nabyciem wymienionego studia - zakupił od Atari prawa do wydania X-Coma. Wynikłe z tego spekulacje stały się jeszcze bardziej realne po tym, jak w ubiegłym roku magazyn PC Zone wybrał się do siedziby Irrational w odwiedziny. Wtedy to tamtejsi programiści prócz prezentacji BioShocka mówili również o tym, że zajmują się przerabianiem jednego ze starszych tytułów z „kiepskim interfejsem”. Take-Two zaprzecza jednakże, aby chodziło tutaj o X-Coma. Prawdę poznamy zapewne w ciągu kilku najbliższych miesięcy.