Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka X-Com: Enforcer (PC)
OkładkaX-Com: Enforcer (PC)

X-Com: Enforcer PC

Osadzona w realiach popularnej serii X-COM firmy Microprose trzecioosobowa gra akcji, poruszająca po raz kolejny temat walki ludzi z kosmicznymi najeźdźcami.

Akcji | TPP

X-Com: Enforcer Premiera PC

19kwietnia2001

producent: Hunt Valley Studio wydawca: MicroProse Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Jest to kolejna pozycja firmy Microprose z serii X-Com, poruszająca temat walki ludzi z kosmicznymi najeźdźcami. Tym razem jednak, nie jest to strategia, lecz typowa gra akcji wykorzystująca silnik graficzny pochodzący z Unreal Tournament. W X-Com: Enforcer całą rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, jak to ma miejsce w grach Tomb Raider czy Blade of Darkness.

Na początku XXI wieku, Ziemia ponownie zostaje zaatakowana przez kosmitów. Ty, jako członek X-Com’u, organizacji stworzonej specjalnie do walki z obcymi, dostajesz zadanie uratowania planety przed najeźdźcami.

Gracz kieruje Enforcerem, swoistego rodzaju robotem, który jest największym osiągnięciem militarnym ziemskich naukowców, mającym bronić naszej planety. Uzbrojony w najnowsze zdobycze techniki, Enforcer zostaje wysłany do miejsc inwazji obcych, gdzie musi wyeliminować wszystkich przeciwników, zniszczyć ich teleporty i instalacje. Czeka nas trzydzieści niebezpiecznych misji, rozgrywanych w wielu miejscach, począwszy od ulic miast, poprzez dachy wieżowców, a na podziemnych tunelach skończywszy. Między kolejnymi zadaniami mamy możliwość ulepszania Enforcera, dzięki montowaniu do niego kolejnych podzespołów zwiększających jego możliwości bojowe. Penetrując sekretne miejsca można znaleźć wiele przydanych „bonusów” w postaci: broni, apteczek, amunicji.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 5,4 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI X-Com: Enforcer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

X-Com: Enforcer Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 350MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D