Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka X-Com: Enforcer (PC)

X-Com: Enforcer PC

Osadzona w realiach popularnej serii X-COM firmy Microprose trzecioosobowa gra akcji, poruszająca po raz kolejny temat walki ludzi z kosmicznymi najeźdźcami.

Akcji | TPP

PC Windows
Okładka X-Com: Enforcer (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19kwietnia2001

Jest to kolejna pozycja firmy Microprose z serii X-Com, poruszająca temat walki ludzi z kosmicznymi najeźdźcami. Tym razem jednak, nie jest to strategia, lecz typowa gra akcji wykorzystująca silnik graficzny pochodzący z Unreal Tournament. W X-Com: Enforcer całą rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, jak to ma miejsce w grach Tomb Raider czy Blade of Darkness.

Na początku XXI wieku, Ziemia ponownie zostaje zaatakowana przez kosmitów. Ty, jako członek X-Com’u, organizacji stworzonej specjalnie do walki z obcymi, dostajesz zadanie uratowania planety przed najeźdźcami.

Gracz kieruje Enforcerem, swoistego rodzaju robotem, który jest największym osiągnięciem militarnym ziemskich naukowców, mającym bronić naszej planety. Uzbrojony w najnowsze zdobycze techniki, Enforcer zostaje wysłany do miejsc inwazji obcych, gdzie musi wyeliminować wszystkich przeciwników, zniszczyć ich teleporty i instalacje. Czeka nas trzydzieści niebezpiecznych misji, rozgrywanych w wielu miejscach, począwszy od ulic miast, poprzez dachy wieżowców, a na podziemnych tunelach skończywszy. Między kolejnymi zadaniami mamy możliwość ulepszania Enforcera, dzięki montowaniu do niego kolejnych podzespołów zwiększających jego możliwości bojowe. Penetrując sekretne miejsca można znaleźć wiele przydanych „bonusów” w postaci: broni, apteczek, amunicji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI X-Com: Enforcer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe X-Com: Enforcer

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 350MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D

X-Com: Enforcer - recenzja gry
X-Com: Enforcer - recenzja gry

Recenzja 30 lipca 2001, 11:18

W trakcie gry natrafiamy na mnóstwo powerupów. Praktycznie każdy z nich jest nieoceniony i w ogniu walki pomoże nam wyjść zwycięsko. Z ciekawszych „dopalaczy” warto wymienić chwilowe zwiększenie siły ognia, przyśpieszenie ruchów naszego Enforcera czy też kilkusekundową nieśmiertelność, która to szczególnie przydaje się w większych starciach. Oprócz powerupów możemy natrafić na bonusowe literki. Jeżeli zbierzemy cały napis BONUS to po zakończonej misji otrzymujemy dostęp do ukrytego poziomu. Ma on na celu zwiększenie ilości punktów oraz uatrakcyjnienie całej rozgrywki. Bonusowe poziomy są naprawdę wciągające, wiele z nich bazuje na kultowych grach sprzed wielu lat. Mamy tu na przykład Enforcerową odmianę Asteroids, Froggera czy też genialnego Pacmana! Oprócz powerupów i bonusowych literek okazjonalnie natrafiamy na ukryte technologie. Po zdobyciu takiego przedmiotu odnosimy go do bazy a po zakończonej misji otrzymujemy dostęp do nowej broni albo jakiegoś mocarnego powerupa.