Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2010, 08:32

Powrót legendy - nowy X-COM już oficjalnie

Wielokrotnie pisaliśmy o nasilających się plotkach na temat kolejnej odsłony cyklu X-Com. Teraz wreszcie możemy skończyć ze spekulacjami, ponieważ 2K Games oficjalnie potwierdziło jej istnienie.

Wielokrotnie pisaliśmy o nasilających się plotkach na temat kolejnej odsłony cyklu X-Com. Teraz wreszcie możemy skończyć ze spekulacjami, ponieważ 2K Games oficjalnie potwierdziło jej istnienie.

 

Powrót legendy - nowy X-COM już oficjalnie - ilustracja #1

 

Co ciekawe, za produkcję odpowiada nie Irrational Games (którego nazwa przewijała się przez lata przy okazji plotek o wskrzeszeniu X-Coma), ale 2K Marin, czyli autorzy Bioshocka 2. Oczywiście studio to składa się z byłych pracowników Irrational Games, więc można powiedzieć, że wszystko zostanie w rodzinie.

W najnowszej odsłonie cyklu, zatytułowanej po prostu XCOM wcielimy się w postać agenta FBI, który będzie musiał stawić czoło rosnącemu zagrożeniu inwazji obcych. Gra tworzona jest na PC oraz Xboksa 360 i w założeniu ma być świeżym spojrzeniem na tematykę serii. Nie mamy wiec tu do czynienia ze strategią turową, ale grą FPS, która zostanie jednak wzbogacona elementami strategicznymi, typowymi dla tego cyklu. Tradycjonalistom raczej się to nie spodoba, choć należy pamiętać, że seria ta romansowała już wcześniej z gatunkiem FPS. Dekadę temu Microprose pracowało nad X-Com: Alliance - taktyczną strzelaniną działającą na pierwszej wersji silnika Unreal. Ostatecznie projekt ten został jednak skasowany. Ponadto, od pewnego czasu krążą plotki, że 2K Games szykuje nie jedną, a dwie produkcje korzystające z marki X-Com. Owa druga gra miałaby być turową strategią opracowywaną przez zespół Firaxis.

 

Powrót legendy - nowy X-COM już oficjalnie - ilustracja #2

Pierwszy screen z gry.

 

Powstaje jeszcze pytanie o przyszłość Irrational Games. Dotychczas sądziliśmy, że to właśnie studio odpowiada za wskrzeszenie X-Coma. Rąbka tajemnicy uchylił prezes 2K Games Strauss Zelnick. W wywiadzie dla magazynu Los Angeles Times stwierdził, że Ken Levine (główny projektant w Irrational Games i „ojciec” pierwszego Bioshocka) pracuje teraz nad kompletnie nową produkcją, nie będącą kontynuacją żadnej wcześniej marki. Wydawca ma nadzieję, że najnowsze dzieło tego twórcy stanie się początkiem całego cyklu gier.