Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka X-COM Interceptor (PC)

X-COM Interceptor PC

Czwarta odsłona przebojowego cyklu gier firmy Microprose, opowiadających o rywalizacji ludzi z agresywną rasą Obcych.

Symulacje

PC Windows
Okładka X-COM Interceptor (PC)

producent: Microprose

wydawca: Microprose

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15czerwca1998

„X-COM Interceptor” to czwarta już gra z wydawanej przez Microprose serii, która zapoczątkowana została przez słynnego „UFO: Enemy Unknown” i opowiada o starciach rasy ludzkiej z drapieżnymi gatunkami Obcych. „Interceptor” nie posiada aż tak rozbudowanego wątku jak jego poprzednicy, ale wyróżnia się z kolei dodaniem elementów znanych z popularnych kosmicznych strzelanin. Gracz w dalszym ciągu musi zarządzać bazą organizacji powołanej do walki z kosmicznymi najeźdźcami, tj. stawiać nowe budynki, pozyskiwać fundusze czy też dbać o stały rozwój technologiczny. Podstawowa różnica to konieczność rozgrywania kosmicznych walk, w których zasiada się za sterami jednego z sojuszniczych statków. Co ważne, element ten całkowicie zastąpił znane z poprzednich gier odsłon „X-COM” bitwy naziemne rozgrywane w systemie turowym.

„Interceptor” to pierwsza gra z serii, która umożliwia staczanie pojedynków multiplayerowych, w których może spotkać się od dwóch do ośmiu graczy. W singleplayerze gracz ma natomiast do czynienia z trzema typami misji. Badanie miejsc, w których zauważono wrogie statki kosmiczne a także dokonywanie kontrolowanych ataków w wyznaczonych do tego celu miejscach jest niezbędne do ukończenia gry. Trzeci typ misji to zadania nieobowiązkowe, dzięki którym można jedynie polepszyć swój wynik końcowy. Gracz musi też zadbać o pozostałych członków eskadry - zatrudniać nowych pilotów, przygotowywać dodatkowe myśliwce czy dbać o możliwie jak najlepsze uzbrojenie. Postęp technologiczny jest oparty w dużej mierze na konstrukcjach Obcych. Po zdobyciu wrogiego statku można więc liczyć na dodatkowe bonusy. Pojawiające się w grze statki kosmiczne mogą być sterowane przy użyciu myszy, klawiatury lub analogowego kontrolera. Model lotu jest dość uproszczony i daleko mu do realistycznych symulacji pokroju „X-Beyond the Frontier”.

Oprawa wizualna prezentuje dość równy poziom, gra obsługuje akceleratory 3D, ale posiadanie takiego urządzenia nie jest wymagane do jej poprawnego działania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Gry podobne do X-COM Interceptor

Klasyfikacja PEGI X-COM Interceptor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe X-COM Interceptor

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: CPU AMD/Intel 233MHz, 16MB RAM, akcelerator 3D, 8MB na hdd, Windows 95/98

Seria X-COM, czyli czar wspomnień i gorycz rozczarowań
Seria X-COM, czyli czar wspomnień i gorycz rozczarowań

wiadomość1 października 2012

W niniejszym artykule, z okazji zbliżającej się premiery XCOM poznacie pokrótce historię serii. Będzie bardzo wspominkowo.

Twórca X-Com pracuje nad nową turówką
Twórca X-Com pracuje nad nową turówką

wiadomość17 sierpnia 2010

O Julianie Gollopie, czyli autorze cyklu X-Com od wielu lat było cicho. Twórca zabrał jednak wreszcie głos i ujawnił, że pracuje nad kolejną turówką. Wiele wskazuje na to, że może nią być opracowywana z myślą o Nintendo 3DS gra z serii Ghost Recon.

Powrót legendy - nowy X-COM już oficjalnie
Powrót legendy - nowy X-COM już oficjalnie

wiadomość14 kwietnia 2010

Wielokrotnie pisaliśmy o nasilających się plotkach na temat kolejnej odsłony cyklu X-Com. Teraz wreszcie możemy skończyć ze spekulacjami, ponieważ 2K Games oficjalnie potwierdziło jej istnienie.

Plotki o X-COM i nowa gra twórców BioShock

wiadomość18 stycznia 2010

Studio Irrational Games skomentowało plotki dotyczące prac nad wskrzeszeniem kultowej serii X-COM oraz ujawniło nowe informacje o projekcie zatytułowanym Project Icarus.

Steam: gigantyczny pakiet gier 2K, Fallout 3 za pół ceny, Trine w przedsprzedaży
Steam: gigantyczny pakiet gier 2K, Fallout 3 za pół ceny, Trine w przedsprzedaży

wiadomość3 lipca 2009

Firma 2K Games ogłosiła olbrzymi pakiet swoich gier dostępnych na Steamie. W sumie za mniej więcej 60 euro otrzymujemy więc 20 różnych tytułów, które normalnie kosztowałyby ponad 220 euro. Takie promocje zdarzają się bardzo rzadko. To nie wszystko, co system dystrybucji Valve ma do zaoferowania na najbliższe dni. Za pół ceny można kupić jedną z głośniejszych gier RPG ubiegłego roku – Fallouta 3.