Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Najpopularniejsze Wiadomości GRYOnline.pl kwiecień 2010

Kondolencje dla wszystkich rodzin ofiar dzisiejszej katastrofy w Smoleńsku

Redakcja GRYOnline.pl, 10 kwietnia 2010, 12:30

Łączymy się w bólu z rodzinami zmarłych oraz z wszystkimi Polakami dotkniętymi tym niewyobrażalnym, dramatycznym zdarzeniem.

Nadchodzi Call of Duty: Black Ops!
Nadchodzi Call of Duty: Black Ops!

Hed, 30 kwietnia 2010, 13:20

Firma Activision uruchomiła wstępną wersję strony poświęconej najnowszej odsłonie Call of Duty, o której mamy usłyszeć dziś wieczorem. Wbrew temu co pisaliśmy rano, gra nie otrzymała podtytułu Vietnam, ale Black Ops (ta nazwa również pojawiała się w plotkach). Na razie wiemy, że tytuł ma zostać wydany jeszcze w tym roku – najprawdopodobniej 9 listopada.

Okrrrutny konkurs - Szachownica
Okrrrutny konkurs - Szachownica

Krystian Smoszna, 23 kwietnia 2010, 09:13

Idea Okrrrutnych konkursów narodziła się kilka lat temu i cieszyła się wówczas sporym powodzeniem – my mieliśmy okazję żeby się nad Wami poznęcać trudnymi zadaniami, natomiast Wy lubiliście je rozwiązywać i wygrywać cenne nagrody. Po bardzo długiej przerwie postanowiliśmy powrócić do Okrrrutnych konkursów, a pierwszy z nich startuje w momencie, gdy czytasz te słowa.

W co pograć za darmo - część 3
W co pograć za darmo - część 3

Thorwalian, 19 kwietnia 2010, 10:19

Trzy tygodnie minęły jak z bicza strzelił. Przez ten czas zebraliśmy informacje o kolejnych pięciu bezpłatnych grach, na które jak nam się wydaje warto rzucić okiem. Tym razem jest to: gra akcji inspirowana starymi filmami (Attack of the 50ft Robot!), przeglądarkowa wersja Zorka (Legends of Zork), logiczna platformówka (Gear), sieciowy FPS z wilkołakami w roli głównej (Wolf Team) oraz polskie wyścigi dla najmłodszych (Buggy Race).

F.E.A.R. 3 oficjalnie zapowiedziany
F.E.A.R. 3 oficjalnie zapowiedziany

Hed, 8 kwietnia 2010, 18:21

Firma Warner Bros. oficjalnie zapowiedziała grę F.E.A.R. 3, która jesienią tego roku trafi na pecety oraz konsole (PlayStation 3, Xbox 360). Ciekawe jest to, że Monolith Games, czyli twórcy całej serii, przekazali kolejną część deweloperowi Day 1 Studios, oferując jedynie swoje wparcie. Nad jakością horroru czuwają również reżyser John Carpenter oraz pisarz Steve Niles.

Grand Theft Auto IV - patch 1.0.6.0.
Grand Theft Auto IV - patch 1.0.6.0.

Rock Alone, 13 kwietnia 2010, 20:06

Na rynek amerykański trafił dzisiaj zestaw dodatków do Grand Theft Auto IV - Episodes from Liberty City. Również dzisiaj, gra w wersji na PC otrzymała nową łatkę oznaczoną numerem 1.0.6.0. Patch jest już dostępny do pobrania w serwisach Steam oraz Games For Windows Live.

Najciekawsze modyfikacje (07/04/10)
Najciekawsze modyfikacje (07/04/10)

Adrian Werner, 7 kwietnia 2010, 10:17

„Najciekawsze modyfikacje” to publikowany co dwa tygodnie wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli uważacie, że coś pominięto nie krępujcie się i dajcie znać w komentarzach.

Polskie gry podbijają zachód
Polskie gry podbijają zachód

omadaha, 9 kwietnia 2010, 13:13

Zdaniem obserwatorów, gry komputerowe mają szansę stać się polskim towarem eksportowym. Dowodem tej tezy są sukcesy jakie rodzime tytuły: Painkiller, Wiedźmin i Call of Juarez odniosły poza granicami naszego kraju.

Powrót legendy - nowy X-COM już oficjalnie
Powrót legendy - nowy X-COM już oficjalnie

Adrian Werner, 14 kwietnia 2010, 08:32

Wielokrotnie pisaliśmy o nasilających się plotkach na temat kolejnej odsłony cyklu X-Com. Teraz wreszcie możemy skończyć ze spekulacjami, ponieważ 2K Games oficjalnie potwierdziło jej istnienie.

Rozdajemy klucze do wersji beta gry StarCraft II - dzień 1 [news zaktualizowany]
Rozdajemy klucze do wersji beta gry StarCraft II - dzień 1 [news zaktualizowany]

Redakcja GRYOnline.pl, 27 kwietnia 2010, 13:09

Chcielibyście wziąć udział w zamkniętych testach gry StarCraft II i już teraz zapoznać się z najnowszą produkcją firmy Blizzard Entertainment? Jeśli odpowiedź brzmi tak, mamy dla Was doskonałą wiadomość. W ciągu kilku najbliższych dni, od dziś poczynając, będziecie mogli wygrać w naszych mini-konkursach 150 kluczy, uprawniających do gry w wersję beta nowego StarCrafta.

Mega Patch PL 2010 do FIFY 10 już w sieci

Hed, 2 kwietnia 2010, 12:05

Wszyscy fani gry FIFA 10 doczekali się wydania fanowskiego Mega Patcha PL 2010, czyli aktualizacji, która wprowadza mnóstwo nowości związanych z polską piłką nożną. W MMPL 2010 znajdziecie więc między innymi uaktualnioną Polską Ekstraklasę, bieżące składy drużyn, prawdziwy system rozgrywek i trofea, wzbogacone komentarze i mnóstwo innych elementów.

Najciekawsze modyfikacje (27/04/10)
Najciekawsze modyfikacje (27/04/10)

Adrian Werner, 27 kwietnia 2010, 11:37

„Najciekawsze modyfikacje” to regularnie publikowany wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli uważacie, że coś pominięto nie krępujcie się i dajcie znać w komentarzach.

Przegląd gier MMO (20/04/2010)
Przegląd gier MMO (20/04/2010)

Rock Alone, 20 kwietnia 2010, 11:57

Witam w kolejnym wydaniu Przeglądu MMO. Zajmę się dzisiaj: Black Prophecy, obiecującą produkcją science–fiction. Dwukrotnie pojawi się też World of Warcraft, raz w odniesieniu do ostatnich zmian z Kataklizmu, drugi w związku z wprowadzeniem do gry mikrotransakcji. Oprócz tego zerkniemy na beta testy Battle of the Immortals. Wspominam również o BioShock Online, grze która jest co prawda plotką, ale rodzi kilka interesujących pytań na temat przeszłości MMO. Być może jesteśmy blisko by poznać odpowiedź na pytanie, w jakim kierunku pójdą znane marki, takie właśnie jak BioShock czy Call of Duty i Halo.

Infinity Ward, które znaliśmy, umarło

Jiker, 17 kwietnia 2010, 13:33

Zwolnienia w Infinity Ward, które objęły już trzynaście nazwisk z obszernej listy pracowników studia, wpłynęły na znaczne pogorszenie atmosfery panującej wewnątrz studia. Informatorzy serwisu Kotaku, związani z producentem serii Modern Warfare, donoszą, że rozpad Infinity Ward będzie się pogłębiać.

Gry na serio - Naukowcy, śpiochy i rynkowe trendy
Gry na serio - Naukowcy, śpiochy i rynkowe trendy

omadaha, 29 kwietnia 2010, 12:14

Druga część cyklu traktującego o branży gier wideo „nie całkiem na poważnie”. W tej odsłonie przeczytacie między innymi o tym dlaczego Call of Duty: Modern Warfare spędza graczom sen z powiek, jakie są trendy na rynku gier i jak uczynić świat lepszym dzięki elektronicznej rozrywce. Ponadto druga część cyklu „gram by zarabiać” i duuuża porcja szortów. Zapraszamy do lektury!

WoW: Cataclysm - szczegóły zmian klas Maga, Druida oraz Huntera
WoW: Cataclysm - szczegóły zmian klas Maga, Druida oraz Huntera

Rock Alone, 12 kwietnia 2010, 08:59

Ciąg dalszy zmian jakie szykuje Blizzard dla klas w dodatku do World of Warcraft: Cataclysm. Przyszła pora na Maga, Druida oraz Huntera. Pozostaje więc wyłącznie Paladyn - na informacje o jego modyfikacjach przyjdzie nam jeszcze poczekać kilka dni.

Prima Aprilis na GRY-OnLine
Prima Aprilis na GRY-OnLine

Hed, 2 kwietnia 2010, 10:14

Pisaliśmy już dzisiaj o wielu świetnych żartach wymyślonych przez zagraniczne portale o grach i samych deweloperów z okazji 1 kwietnia, czyli Prima Aprilis. Czas podsumować to, co działo się na portalu GRY-OnLine, który, jak zapewne błyskawicznie zauważyliście, na kilkanaście godzin cofnął się w czasie i prezentował dość absurdalne informacje sprzed dekady.

Wysyp informacji o Bulletstorm - nowej produkcji twórców Painkillera
Wysyp informacji o Bulletstorm - nowej produkcji twórców Painkillera

Adrian Werner, 10 kwietnia 2010, 15:29

W grudniu pisaliśmy, że rodzimy deweloper People Can Fly złożył wniosek o zarejestrowanie nazwy Bulletstorm. Najnowszy numer magazynu Game Informer przyniósł wreszcie sporą dawkę konkretów na temat tej produkcji.

Zwolnieni twórcy Call of Duty otwierają nowe studio

Thorwalian, 12 kwietnia 2010, 18:57

Tego prędzej czy później można było się chyba spodziewać. Vince Zampella oraz Jason West, czyli dwóch byłych szefów Infinty Ward, powołało do życia nowe studio develeperskie, Respawn Entertainment. Co ciekawe, nowopowstały twór w ramach programu EA Partners będzie tworzył pod egidą Electronic Arts.

Techland wstrzymuje produkcję Chrome 2 i Warhound [news zaktualizowany]
Techland wstrzymuje produkcję Chrome 2 i Warhound [news zaktualizowany]

Jiker, 22 kwietnia 2010, 15:00

Okazuje się, że oficjalna zapowiedź gry wyścigowej Nail’d to nie jedyne ciekawe wieści, jakie w ostatnich godzinach postanowiła przekazać firma Techland. Z informacji do jakich dotarł serwis Polygamia wynika, że studio zostało zmuszone wstrzymać produkcję gier Chrome 2 (PC) i Warhound (PC, X360).