Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Tribes: Vengeance (PC)

Tribes: Zemsta PC

Tribes: Vengeance

Tribes: Zemsta jest czwartą częścią cyklu sieciowych FPS-ów w klimatach science-fiction.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Tribes: Vengeance (PC)

producent: Irrational Games

wydawca: Sierra

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12października2004

28lipca2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tribes: Vengeance jest następną odsłoną cyklu trójwymiarowych gier wieloosobowych, zapoczątkowanego w 1998 roku. Opracowaniem produktu zajęli się projektanci, którzy stworzyli wcześniej m.in. Freedom Force i drugą edycję System Shock. Warstwa fabularna ponownie przenosi nas do futurystycznego świata, ale akcja osadzona została 300-500 lat przed wydarzeniami z pierwszej części sagi. Mamy zatem okazję poznać genezę tytułowych plemion i ujrzeć wcześniejszy stopień rozwoju cywilizacji.

Tym razem oprócz bardzo rozbudowanej opcji multiplayer, developerzy wprowadzili również pełnowartościowy tryb single-player. Stanowi on nie tylko „przedsionek” (trening) zabawy sieciowej, ale także znakomitą autonomiczną formę rozrywki indywidualnej. Użytkownik śledzi tu losy pięciu bohaterów (m.in. szlachetnie urodzona Julia i jej matka), rzuconych w sam środek galaktycznego konfliktu. Warto zauważyć, iż sposób narracji nawiązuje do filmów pokroju Pulp Fiction.

Natomiast renderowaniem oprawy wizualnej zajmuje się ulepszona wersja „silnika” Unreal Warfare, zastosowanego np. w Tom Clancy’s Splinter Cell i Unreal II: The Awakening. Autorzy postarali się o zachowanie realistycznej mimiki twarzy postaci oraz zaimplementowali widowiskowe efekty specjalne i zaawansowany model fizyczny. Ponadto w procesie developingu uczestniczył Michael „KineticPoet” Johnston – człowiek odpowiedzialny za powstanie Team Rabbit 2, czyli jednej z najlepszych modyfikacji gry Tribes 2.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 32  

Nośnik: 4 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 663 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Tribes: Zemsta

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tribes: Zemsta

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
Tribes: Zemsta - recenzja gry
Tribes: Zemsta - recenzja gry

Recenzja 31 sierpnia 2005, 13:37

Podobnie rzecz ma się z oprawą dźwiękową. Muzyczka płynąca w tle zdecydowanie uwydatnia atmosferę walki, napięcia, lub iluzorycznego spokoju podczas eksploracji terenu, dostosowując się do aktualnej sytuacji na ekranie. Wszystkie efekty brzmią naturalnie. Wybuchy, trzaski, warkot silników – wszystko na plus. Nie mam również zastrzeżeń do głosów postaci. Barwy głosu poszczególnych bohaterów zostały dobrane optymalnie, zaś w efektach pracy samych aktorów da się odczuć ich profesjonalne podejście do powierzonego zadania. Rzecz tyczy się oczywiście języka angielskiego. W naszym kraju dystrybutor zdecydował się bowiem na wydanie gry w kinowej wersji polskiej. Rozwiązanie takie sprawdziło się już niejednokrotnie, znajdując spore rzesze zwolenników. Tak powinno być i tym razem, ponieważ gra zachowując oryginalny charakter, raczy nas bardzo poprawnie wykonaną lokalizacją. Podczas zabawy z grą nie znalazłem przekłamań w tłumaczeniu. Nie było też literówek. Jedynym zgrzytem, który wystąpił w polskiej wersji był błąd uniemożliwiający podłączenie się do serwerów gry sieciowej. Po interwencji graczy sprawa została wyjaśniona, a likwidacją problemu zajął się ogólnie dostępny patch. Znajdziesz go pod adresem: