Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2007, 11:47

autor: Basza

GameTap startuje z programem dla niezależnych deweloperów

Przedstawiciele amerykańskiego serwisu GameTap zapowiedzieli, że właśnie rozpoczynają nowy program o nazwie GameTap Indies, który ma pomóc niezależnym firmom deweloperskim w ich dalszym rozwoju.

Przedstawiciele amerykańskiego serwisu GameTap zapowiedzieli, że właśnie rozpoczynają nowy program o nazwie GameTap Indies, który ma pomóc niezależnym firmom deweloperskim w ich dalszym rozwoju.

W październiku ubiegłego roku na łamach naszego serwisu pojawiła się informacja o utworzeniu oddziału GameTap Original, zajmującego się wydawaniem produktów rozrywkowych, które w normalnych warunkach miałyby niewielką szansę na debiut na rynku. I właśnie pierwszym większym przedsięwzięciem tego nowopowstałego oddziału jest program GameTap Indies, który wystartuje już podczas tegorocznego Festiwalu Gier Niezależnych (Independent Games Festiwal). W trakcie tej imprezy wręczone zostaną nagrody dla najbardziej uzdolnionych grup deweloperskich. Zwycięzca otrzyma czek na 10 tys. dolarów oraz pięcioletni kontrakt na udostępnianie swoich produktów w ramach serwisu GameTap, natomiast zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca dostaną czek na 5 tys. dolarów i identyczny kontrakt.

GameTap startuje z programem dla niezależnych deweloperów - ilustracja #1

Przypomnijmy, że firma GameTap rozpoczęła działalność od stworzenia serwisu internetowego, którego użytkownicy mogą pograć w ponad osiemset tytułów, głównie klasykę elektronicznej rozrywki. Chociaż jest to oferta płatna (zainteresowani muszą uiszczać comiesięczny abonament w wysokości 9.95$), to chętnych nie brakuje, bowiem cena, jaką przyjdzie zapłacić za dostęp do tak dużej liczby programów nie jest nazbyt wygórowana. Póki co użytkownikami tego serwisu mogą zostać jedynie mieszkańcy Ameryki Północnej, lecz jego autorzy zapowiadają, że już niedługo z ich oferty będą mogli skorzystać gracze z kolejnych krajów. Niedawno GameTap wspomógł twórców gry Sam & Max, studio Telltale Games, dzięki czemu na jego łamach dostępne są już cztery epizody przygód dwójki detektywów, a ostatnio użytkownicy serwisu GameTap mogą także zagrać się w najnowszą produkcję firmy Cyan Worlds o nazwie Myst Online: URU Live.