Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 marca 2007

Pierwsza łata do gry Command & Conquer 3: Wojny o Tyberium już w produkcji
Pierwsza łata do gry Command & Conquer 3: Wojny o Tyberium już w produkcji

Krystian Smoszna, 1 marca 2007, 19:10

Po opublikowaniu oficjalnej wersji demonstracyjnej gry Command & Conquer 3: Wojny o Tyberium, fani słynnego cyklu podzielili się z autorami cennymi uwagi na temat programu, a także wskazali pierwsze zauważone przez nich błędy. Jedna z najczęściej pojawiających się sugestii dotyczyła zaproponowanego przez Electronic Arts sterowania, które nie spodobało się weteranom poprzednich odcinków.

Splatterhouse i Double Dungeons już niebawem w ofercie Virtual Console
Splatterhouse i Double Dungeons już niebawem w ofercie Virtual Console

Jiker, 1 marca 2007, 18:52

Jeszcze w tym miesiącu posiadacze konsoli Nintendo Wii będą mogli przetestować dwie zapomniane, lecz zadziwiająco dobre gry znane z konsoli Turbografx-16. Mamy tu na myśli Splatterhouse oraz Double Dungeons.

Pierwszy dodatek do Battlestations: Midway jeszcze dzisiaj na Xbox Live Marketplace

Jiker, 1 marca 2007, 18:34

Firma Eidos ogłosiła, że jeszcze dzisiaj w ramach usługi Xbox Live Marketplace opublikowany zostanie pierwszy dodatek do gry Battlestations: Midway.

Firmware PlayStation 3 zaktualizowany do wersji 1.54

Jiker, 1 marca 2007, 18:19

Firma Sony udostępniła kolejną aktualizację firmware konsoli PlayStation 3. Mogą ją pobrać wszyscy dotychczasowi posiadacze PS3. Została ona oznaczona numerem 1.54.

Interaktywne areny cechą szóstej odsłony serii Tekken

Jiker, 1 marca 2007, 18:05

Tylko dwa dni przyszło nam czekać na nowe informacje na temat gry Tekken 6. W środę przekazaliśmy Wam bowiem wiadomość dotyczącą otwartych testów arcade’owej wersji tejże pozycji, które powinny się odbyć najprawdopodobniej w maju. Dzisiaj wiemy już nieco więcej na temat testów, jak i samej gry.

Polska premiera gry Infernal 20 kwietnia
Polska premiera gry Infernal 20 kwietnia

Krystian Smoszna, 1 marca 2007, 18:01

Znamy już pierwsze szczegóły dotyczące polskiej premiery gry Infernal. Z informacji ujawnionych na łamach oficjalnej strony firmy Cenega wynika, że produkt warszawskiego studia Metropolis Software trafi do sprzedaży 20 kwietnia bieżącego roku.

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 w
Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 w "złocie"

Krystian Smoszna, 1 marca 2007, 17:42

Na tydzień przed planowaną premierą drugiej odsłony cyklu Tom Clancy’s Ghost Recon: Advanced Warfighter, koncern Ubisoft poinformował, że weszła ona w „złotą” fazę produkcji. Oznacza to, że gra jest już powielana w tłoczni i niebawem znajdzie się na rynku.

Citizen Zero anulowane, jego twórcy pracują nad nowym MMO

Vercetti, 1 marca 2007, 16:45

Od blisko trzech lat australijska grupa Micro Forte nie informowała nas o postępach w pracach nad grą MMORPG o nazwie Citizen Zero. Okazało się, że developing tytułu przebiegał tak wolno, że jego ojcowie postanowili ostatecznie całkowicie anulować projekt i skupić się na kolejnych pomysłach.

Na europejskiej wersji PS3 uruchomimy ponad 1000 gier z PS2
Na europejskiej wersji PS3 uruchomimy ponad 1000 gier z PS2

Vercetti, 1 marca 2007, 16:06

W miniony piątek świat obiegła wiadomość, że europejska wersja konsoli PLAYSTATION 3 będzie pozbawiona sprzętowej emulacji gier pochodzących z jej poprzedniczki. Oznacza to, że uruchomimy na niej mniej starszych tytułów niż nasi koledzy z Japonii czy USA. Producent urządzenia, koncern Sony uspokaja jednak, że z wsteczną kompatybilnością jego next-gena nie będzie aż tak źle.

Halo Wars już grywalne
Halo Wars już grywalne

Vercetti, 1 marca 2007, 15:15

Prace nad pierwszą strategią umiejscowioną w uniwersum gry Halo idą pełną parą. Tak przynajmniej twierdzą twórcy nadchodzącego RTS-a, panowie z Ensemble Studios. Na potwierdzenie swych słów, opublikowali oni w Internecie kilka zdjęć z ostatniej prezentacji Halo Wars, jaką zorganizowali z myślą o swych kolegach z grupy Microsoft Game Studios.

Warner wydawcą muzyki z gier Microsoftu

Vercetti, 1 marca 2007, 14:30

Wczoraj około południa firma Warner/Chappell Music, należąca do koncernu Warner Music Group podpisała umowę z gigantem rynku oprogramowania – Microsoftem. Na mocy zawartego porozumienia pierwsze z wymienionych przedsiębiorstw uzyskało zgodę na administrowanie oraz rozpowszechnianie utworów muzycznych, pochodzących z gier sygnowanych logiem „mało-miękkiego”.

Światowa premiera gry Samurai Warriors 2: Empires
Światowa premiera gry Samurai Warriors 2: Empires

Basza, 1 marca 2007, 14:22

Przedstawiciele firmy KOEI oświadczyli, że właśnie do sprzedaży na terenie Ameryki Północnej trafiła najnowsza gra studia Omega Force o nazwie Samurai Warriors 2: Empires. Produkcję tą można nabyć za kwotę 39,99 dolarów. Europejska premiera najnowszej gry z serii Samurai Warriors przewidziana jest na 16 marca.

Lumines Plus na amerykańskich półkach sklepowych
Lumines Plus na amerykańskich półkach sklepowych

Metatron, 1 marca 2007, 13:11

Firma Disney Interactive Studios ogłosiła, że przeznaczona na PS2 gra logiczno-muzyczna Lumines Plus jest już dostępna w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Europejska premiera przewidziana jest na dziewiątego marca.

THQ ma prawa do Warhammera 40,000 na sześć kolejnych lat. Będzie gra typu MMO!

eLKaeR, 1 marca 2007, 12:55

Komercyjny sukces, odniesiony przez ludzi z Relic Entertainment i THQ dzięki grze strategicznej pt. Warhammer 40,000: Dawn of War oraz dodatkom do niej spowodował zapewne, że porozumiano się z Games Workshop w sprawie dalszego elektroniczno-rozrywkowego wykorzystania licencji, związanej z futurystycznym "Wojennym Młotem". Właśnie ogłoszono, iż na tym fundamencie powstaje pozycja z gatunku MMO.

Panzer Tactics DS dostępny także na telefonie komórkowym

Sargeras, 1 marca 2007, 12:40

HandyGames, znany developer gier na telefony przenośne, dogadał się z 10tacle Studios w sprawie konwersji i wydania gry Panzer Tactics DS na komórki. Komórkowa wersja gry ma ukazać się w kwietniu 2007 i ma być dostępna dla użytkowników na całym świecie.

Jack Thompson grozi twórcom Grand Theft Auto IV

Metatron, 1 marca 2007, 12:27

Gdy pada nazwisko Jacka Thompsona, wiadomo już, że najprawdopodobniej chodzi o kolejne działania tego amerykańskiego prawnika i konserwatywnego aktywisty skierowane przeciwko grom. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Pan Thompson postanowił bowiem zapobiegliwie zagrozić twórcom Grand Theft Auto IV jeszcze zanim gra została wydana, a nawet pokazana światu.

Ubisoft tworzy krótkometrażowy film na podstawie gry Assassin's Creed
Ubisoft tworzy krótkometrażowy film na podstawie gry Assassin's Creed

Basza, 1 marca 2007, 12:25

Kilka tygodni temu na łamach naszego serwisu pojawiła się informacja o tym, że francuska firma Ubisoft, dzięki finansowemu wsparciu kanadyjskiego rządu otworzy w Montrealu nowe studio zajmujące się produkcją komputerowych filmów animowanych. Dziś przedstawiciele tej firmy oświadczyli, co będzie ich pierwszym projektem.

Zmiana nazwy gry Mythic Wars
Zmiana nazwy gry Mythic Wars

Basza, 1 marca 2007, 12:15

Przedstawiciele firm 1C i Ino-Co właśnie oświadczyli, że tworzona przez nich gra strategiczna Mythic Wars od dziś będzie się nazywać Fantasy Wars. Światowa premiera tej produkcji zapowiedziana jest na maj bieżącego roku. Polskim dystrybutorem, podobnie jak w przypadku innych gier rosyjskiej firmy 1C jest firma Cenega Poland.

Ruszyła oficjalna strona gry Virtua Tennis 3
Ruszyła oficjalna strona gry Virtua Tennis 3

Basza, 1 marca 2007, 11:53

W sieci właśnie pojawiła się oficjalna strona gry Virtua Tennis 3 – nowej pozycji tworzonej przez firmę SEGA z myślą o konsolach Xbox 360, PS3, PSP i komputerach PC.

Wyniki badań: przemoc w grach nie powoduje przemocy w rzeczywistości

Metatron, 1 marca 2007, 11:39

W ostatnim wydaniu czasopisma Amerykańskiego Towarzystwa Socjologicznego pojawił się artykuł Karen Sternheimer z Uniwersytetu Południowej Kalifornii, który poddaje w wątpliwość powszechną w niektórych środowiskach opinię, że przemoc w grach powoduje przemoc w rzeczywistości. Autorka dowodzi, że nie istnieje taka zależność.

Olbrzymi popyt na God of War II
Olbrzymi popyt na God of War II

Sargeras, 1 marca 2007, 11:18

Sony Computer Entertainment oficjalnie podało, że liczba detalicznych zamówień na grę God of War II przekroczyła w USA już 1 milion. Data premiery sequela słynnej zręcznościówki na PS2 jest przewidziana w USA na 13 marca, czyli pozostało jeszcze 12 dni. Tak wielki popyt i to jeszcze przed premierą świadczy o ogromniej renomie tego tytułu wśród graczy i bez wątpienia zaowocuje potężnymi zyskami dla Sony Computer Entertainment.

Nowa gra typu MMO dla PC i X360

eLKaeR, 1 marca 2007, 11:11

Nie mieliśmy jak dotąd okazji usłyszeć o firmie developerskiej, nazwanej Frozen North Productions. Ta niezależna kanadyjska ekipa, stacjonująca w Toronto, chce jednak zaprezentować szerokiej publiczności swoje możliwości w dziedzinie projektowania gier i właśnie dlatego realizuje teraz przedsięwzięcie pod kryptonimem Project Hipassus.

Phil Harrison przekonuje Amerykanów do serii SingStar

Metatron, 1 marca 2007, 10:56

Jak do tej pory w Stanach Zjednoczonych wydana została tylko jedna część (SingStar Rocks!) niezwykle popularnej w Europie serii muzycznych gier SingStar, w której próbujemy swoich sił śpiewając znane piosenki do podłączanego do konsoli mikrofonu. Niestety nie odniosła ona dużego sukcesu.

Jeszcze więcej GTA i Civilization

Sargeras, 1 marca 2007, 09:52

Take 2 Interactive, jeden z wielkich wydawców gier na rynku (np. Grand Theft Auto, Max Payne, Sid Meier's Civilization IV, czy The Elder Scrolls IV: Oblivion) przedstawił swoje wyniki finansowe za rok 2006. Przy okazji ujawnił też swoje plany wydawnicze nasz przyszłość.

Call of Juarez również w wersji na konsolę Xbox 360
Call of Juarez również w wersji na konsolę Xbox 360

Krystian Smoszna, 1 marca 2007, 07:46

Call of Juarez, pierwszoosobowa strzelanina wyprodukowana przez polską firmę Techland, która zebrała przyzwoite recenzje na łamach zachodnich magazynów poświęconych elektronicznej rozrywce (średnia nota 76% według serwisu GameRankings), doczeka się konwersji na Xboksa 360.

Monster Hunter Freedom 2 zmierza do Europy i Ameryki Północnej
Monster Hunter Freedom 2 zmierza do Europy i Ameryki Północnej

Krystian Smoszna, 1 marca 2007, 07:25

Przedstawiciele firmy Capcom zapowiedzieli wczoraj, że dedykowana konsoli PSP gra Monster Hunter Freedom 2, zostanie wydana w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie. Premiery programu mieszkańcy obu kontynentów mogą spodziewać się trzecim kwartale bieżącego roku. Produkt jest już dostępny od tygodnia na japońskim rynku i cieszy się w Kraju Kwitnącej Wiśni dużą popularnością.

Zagraj Bractwem Nod w wersji demonstracyjnej gry Command & Conquer 3
Zagraj Bractwem Nod w wersji demonstracyjnej gry Command & Conquer 3

Krystian Smoszna, 1 marca 2007, 07:09

Udostępnione kilka dni temu demo gry Command & Conquer 3: Wojny o Tyberium, oferuje rozegranie bitwy w trybie skirmish po stronie GDI. Okazuje się jednak, że wersja pokazowa umożliwia również objęcie kontroli nad Bractwem Nod. Aby tego dokonać należy wykorzystać niedopatrzenie, jakiego dopuścili się autorzy programu.